ÚvodKalendář akcíAkce pro dětiVýlet do Pohádky Halenkovice
Výlet do pohádky
Akce pro děti

Výlet do Pohádky Halenkovice

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Akce pro děti v celé ČR.
Celodenní akce pro rodiny s dětmi v krásném prostředí a okolí obce Halenkovice, která leží v Chřibech, kousek od Otrokovic. V sobotu 25. května 2024 se v Halenkovicích (okres Zlín) bude konat již 33. ročník tradičního Výletu do pohádky!
Naše „Pohádka“ nabízí účastníkům – rodičům a především dětem – nevšední zábavu v podobě procházky lesem plným pohádek a pohádkových bytostí. Trasa vede po zpevněných i lesních cestách a je dlouhá 3,5 km. Vhodné je proto sportovní oblečení a obuv, pro nejmenší návštěvníky jsou vhodné sportovní kočárky.

Na trase Pohádky jsme pro Vás připravili opět více než 20 pohádkových stanovišť i zázemí s občerstvením a pobavením pro Vaše děti. V letošním roce přicházíme s velkou novinkou, a to online prodejem vstupenek přes internet. Při nákupu vstupenek zjistíte, že nabízíme čtyři časové úseky, kdy se do Pohádky můžete vydat. Je to letos další novinka. Časová okna pro vstup do Pohádky vznikla, abychom co nejvíce omezili fronty při vstupu do kouzelné říše a nabídli tím vyšší komfort účastníkům akce. Poslední časové okno je cenově zvýhodněné! Pro podrobnější informace navštivte naše webové stránky.

Výlet do pohádky pořádá Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ Halenkovice. Svou velikostí, rozsahem, pestrostí, kvalitou a způsobem organizace je ve Zlínském kraji, nejspíš i v republice, jedinečná a výjimečná. Pohádkovými branami loňského ročníku Výletu do pohádky prošlo téměř 3 500 lidí, kterým se na trase věnovalo asi 280 pohádkových bytostí. V organizačním týmu během příprav bylo cca 40-50 lidí, kteří opravovali a malovali kulisy, zajišťovali přípravu pozemků, trasy, zázemí, zábavy, komunikovali se sponzory, domlouvali catering apod. Dalších téměř 50 lidí zajišťovalo obsluhu bufetů a dopravu účastníků v obci během samotné akce. A všichni pracovali jako dobrovolníci!

Do organizace jsou zapojeny také Obec Halenkovice, ZŠ a MŠ Halenkovice, místní spolky, organizace a firmy. V rámci zajištění kulturního programu spolupracujeme s Domem dětí a mládeže Matýsek v Napajedlech, který zde bude prezentovat činnost svých mladých svěřenců a zajišťovat pro vás všechny skvělou zábavu. Vrcholem bude večerní vystoupení kapel STIMULANT s taneční zábavou. Občerstvení bude zajištěno na trati i v cíli.
 
Brány do pohádkové říše se otevřou v sobotu 25. května 2024 v 9:00 hod. a budou uzavřeny ve 14 hod.
 

Výlet do pohádky Halenkovice 2023

Provozovatel

SRPŠ při ZŠ a MŠ Halenkovice

Halenkovice, 76
763 63 Halenkovice
Tel.:
+420 734 262 324
Email:
info@halenkovice.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.halen...
GPS:
49,173082 17,471997
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
Obec:
Halenkovice
Tipy na výlet:
Halenkovice a okolí
 

Cena

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Poznámka:Cena v předprodeji online: dopoledne: 200 Kč dospělý / 100 Kč dítě odpoledne: 150 Kč dospělý / 75 Kč dítě Na místě v den akce: 220 Kč dospělý / 120 Kč dítě

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Festival malých pivovarů na radničním nádvoří

Koná se nově na radničním nádvoří a je zdarma.
Napajedla, Zlínský kraj

Držte si ponožky

Interaktivní výstava ilustrací výtvarnice Galiny Miklínové v Muzeu Napajedla. Vernisáž výstavy za účasti autorky se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 18 hodin ve výstavním sále muzea.
Napajedla, Zlínský kraj

Moravské chodníčky 2024

Klub kultury v Napajedlích ve spolupráci se slováckými soubory Radovan a Pozdní sběr Napajedla pořádá 24. setkání folklórních souborů tří národopisných oblastí Slovácka, Valašska a Hané.
Napajedla, Zlínský kraj

24 hodin kopané

Cílem akce je hrát nepřetržitě 24 hodin fotbalový zápas s možností střídání hráčů v průběhu hry. K dispozici je menší travnaté hřiště s tribunami a zábranami. Výkop v pátek v 16 h zajišťují zpravidla nejmladší sportovci. Ti jsou v průběhu fotbalového maratonu vystřídání dalšími hráči.
Spytihněv, Zlínský kraj

Pravidelné lodní linky na Baťově kanále

Od května do konce září jsou v provozu pravidelné plavby na výletních lodích po Baťově kanále. Lodě jezdí na menších úsecích, loď řídí kapitán a na palubě bývá i průvodce. Lístky je lepší si předem rezervovat, či zakoupit online.
Spytihněv, Zlínský kraj

Otrokovické svahy – 8. ročník veřejného závodu v přespolním běhu

Otrokovické svahy je běžecký cross country závod po svazích pohoří Chřiby v okolí Otrokovic.
Otrokovice, Zlínský kraj

Den medu a medoviny v Archeoskanzenu Modrá 2024

Archeoskanzen Modrá nedaleko Velehradu připravil na sobotu 24. srpna tradiční Den medu a medoviny.
Velehrad, Zlínský kraj

Den otevřených dveří Levandulového pole Velehrad

Zveme vás na Den otevřených dveří na levandulové pole na Velehrad.
Velehrad, Zlínský kraj

Knihovna a multicentrum Halenkovice

Místní knihovna v Halenkovicích u Zlína je inspirací pro ostatní. Nápaditý prostor propojuje moderní knihovnictví s místní historií. Nově zrekonstruovaná knihovna získala titul Knihovna roku 2023.
Halenkovice, Zlínský kraj

Paintball Halenkovice – adrenalinová zábava pro všechny

Pořádáme soukromé nebo firemní paintballové akce. Chcete uspořádat firemní akci ,originální oslavu narozenin nebo někomu darovat poukaz na adrenalinový zážitek? Obraťte se na nás . Máme připravené varianty her, různé scénáře akcí.
Halenkovice, Zlínský kraj

Vyhlídka Šárka u Halenkovic

Vyhlídkové místo Šárka najdete na návrší, kde stojí krytý dřevěný altán s kruhovým posezením. Nabídne vám skvělé místo pro odpočinek, zastávku na svačinu nebo i relaxaci ducha. Okolí altánu je krásně upraveno, doplněno o chodníčky a kamenné zídky, které jsou osázeny krásnými trvalkami.
Halenkovice, Zlínský kraj

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.
Napajedla, Zlínský kraj

Přístaviště Napajedla na Baťově kanále

Přístav se nachází na levém břehu řeky Moravy v centru města Napajedla, nedaleko městské radnice. Pohodlně tu nastupíte i vystoupíte z různých typů plavidel. Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým.
Napajedla, Zlínský kraj

Radnice města Napajedla

Radnice byla postavena v roce 1904 pode návrhu Dominika Feye z Uherského Hradiště. Budova radnice byla postavena v pseudorenesančním slohu. K výzdobě budovy byli přizváni významní moravští umělci. Franta Uprka je autorem sochy sv. Jiří umístěné mezi okny v prvním poschodí.
Napajedla, Zlínský kraj

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.
Napajedla, Zlínský kraj

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlech

Kostel svatého Bartoloměje v Napajedlích byl vystavěn v letech 1710-1712. Nechal ho postavit tehdejší majitel napajedelského panství Adam Jáchym z Rotalu. Vysvěcen byl kostel až v roce 1741 olomouckým biskupem Jakubem Arnoštem.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek Napajedla se rozkládá v klidném prostředí na břehu slepého ramene řeky Moravy v blízkosti Baťova kanálu. Nabízí ubytování v nových bungalovech s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a samostatnou ložnicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.
Napajedla, Zlínský kraj

Restaurace Baltaci Napajedla

Na malebném náměstí města Napajedla je situována nejstarší provozovna Baltaci – Restauce Baltaci Napajedla s více jak dvacetiletou tradicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Hotel Baltaci Starý zámek – ubytování v centru Napajedel

V malebném městě Napajedla, necelých 15 km od města Zlína, se nachází historický Hotel Baltaci Starý Zámek Napajedla jsou skvělým místem pro strávení aktivní dovolené rodin s dětmi. Blízkost Baťova kanálu nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Vyhledávaná je hlavně kvůli nenáročným cyklotrasám.
Napajedla, Zlínský kraj

Pivovar Chmelnice

Napajedelský pivovar vznikl ve 2. polovině 19. století a výroba byla ukončena v roce 1911. Po více než 100 letech se v Napajedlích opět začalo vařit pivo.
Napajedla, Zlínský kraj

Hotel Buchlov – užijte si oázu pro duši i tělo

V nově otevřeném stylovém hotelu, který je součástí romantické, chráněné krajinné oblasti Chřibů si vychutnejte pobyt v naprostém soukromí.
Buchlovice, Zlínský kraj

Ubytovací komplex Morava

Jedinečný komplex nabízí svým klientům pohodlí a klid ve třech ubytovacích úrovních. Otevřený je zde penzion a ubytovna, od listopadu 2014 k dispozici také hotel. Jedná se o zařízení nová, v případě ubytovny zcela rekonstruovaná.
Otrokovice, Zlínský kraj

Ubytovna Morava Otrokovice

Ubytovna v Otrokovicích, která v nedávné době prošla kompletní rekonstrukcí, disponuje 140 lůžky v 70 dvoulůžkových pokojích. V podkroví můžete nalézt 5 apartmánů. Je zde wifi připojení a možnost využití bezplatného parkování pro ubytované hosty.
Otrokovice, Zlínský kraj