Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte
Výstavy v celé ČR.
Unikátní výstava propojuje práci dvou světoznámých českých tvůrců Alfonse Muchy a architektky Evy Jiřičné, která se ujala architektonického ztvárnění prostoru Valdštejnské jízdárny.
Návštěvníci budou mít možnost sledovat příběh geniálního umělce způsobem, jakým nebyl dosud prezentován. Mnohé vystavené originály uměleckých děl uvidí veřejnost úplně poprvé.
Výstava svou koncepcí navazuje na obdobou rekordně navštěvovanou výstavu v Musée du Luxembourg v Paříži, která se konala pod záštitou francouzského Senátu v roce 2018 a 2019 a kterou vidělo 374 000 návštěvníků.
Výstava Mucha: Rodinná sbírka je rozdělená do šesti částí, které představují nejdůležitější epochy Muchova života i jak se formovala jeho tvorba a myšlení. Můžete tak poznat Alfonse Muchu od jeho dětství na jižní Moravě, přes studia v Paříži, život v Americe až po tvorbu slavné
Slovanské epopeje.
O Alfonsi Muchovi
Alfons Mucha (1860 – 1939) byl přední český umělec, který hrál prominentní roli při utváření estetiky a zrodu secese na přelomu století. Žil v Paříži, kde dosáhl okamžité slávy v prosinci roku 1894, když vytvořil plakát pro nejslavnější herečku té doby, Sarah Bernhardtovou a její novou hru “Gismonda”. Muchův styl vešel ve známost typickými výraznými liniemi, přírodními motivy a krásnými ženami a dal vzniknout novému náhledu na svět. Muchovy reklamní plakáty a dekorativní panely ovládly ulice a obývací pokoje Paříže. Do roku 1900 se stal nejznámějším umělcem světa.
Muchova umělecká díla nadále ovlivňují současné umělce, které jeho vizuální jazyk inspiruje. Stále aktuální vliv umělcova odkazu zrcadlí rock’n rollové plakáty, Manga a dokonce i filmy se superhrdiny a videohry