Interaktivní přírodovědná výstava o biologicky cenných lokalitách našeho regionu s jejich vzácnými obyvateli. K vidění je například vydra říční, křeček polní nebo orel mořský.
Jaro je tady! I když nám dá počasí občas ještě trochu zabrat, je tomu skutečně tak. Příroda se v mnoha ohledech probouzí a řada z nás vyráží objevovat první rozkvétající květiny, rašící listí stromů i krásně zpívající ptáky. Kráčíme přitom známými stezkami i novými místy, které dokáží překvapit. Inspirací pro takový výlet se může stát i letošní přírodovědná výstava.
Ta nám totiž přiblíží zajímavé a biologicky cenné lokality Svitavska. Vedle známějších míst, k nimž patří třeba Opatovské rybníky, Bohuňovské skály nebo Přírodní památka U Banínského viaduktu, se můžete seznámit s fotkami a informacemi o často neznámých oblastech, jež se mohou „utajeny“ nacházet jen kousek od našich domů. Věděli jste třeba o vzácných žábách v pískovně u Svitav, zkamenělinách při železniční zastávce nad Vendolím či orchidejích v údolích u Ostrého Kamene a Pohledů?
Ne? Tak neváhejte a přijďte poznat, jaké poklady se ukrývají v okolí našeho města. Vystavena je též například vydra říční s křečkem polním, vrápencem malým, orlem mořským a živými rybami. Děti si pak jistě užijí pozorování nočního lesa s noktovizorem, prohlídku ptačí budky endoskopickou kamerou, hledání zkamenělin a mnoho dalších úkolů či her.
Výstava je přístupná od 8. února do 18. května 2025. Tak na viděnou na výstavě i v přírodě, kde se prosím chovejte k vzácným i běžným druhům citlivě a obdivujte je jen svým okem či hledáčkem fotoaparátu.
Prozkoumejte biologicky cenné lokality Svitavska na interaktivní výtvarné výstavě, která představuje rozmanité flóry a fauny našeho regionu.
Na výstavě jsou zdůrazněny biologicky cenné lokality Svitavska, včetně Opatovských rybníků, Bohuňovských skal nebo Přírodní památky U Banínského viaduktu a dalších méně známých oblastí.
Na výstavě můžete vidět vydrat říční, křečka polního, orela mořského, vrápence malého a živé ryby.
Pro děti jsou připraveny aktivity jako pozorování nočního lesa s noktovizorem, prohlídka ptačí budky endoskopickou kamerou a hledání zkamenělin.
Výstava je přístupná od 8. února do 18. května 2025.
Výstava nabízí fotografie a informace o často neznámých oblastech v blízkosti Svitav, jako jsou vzácné žáby v pískovně, zkameněliny nebo orchideje v údolích.
Je důležité chovat se k vzácným i běžným druhům citlivě a obdivovat je pouze svým okem nebo hledáčkem fotoaparátu.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.