Skupina Sev.en Česká energie připravila pro turisty nejen z České republiky virtuální prohlídku lomu ČSA. Biosafari, které nahrazuje oblíbené Uhelné safari, je možné procházet v aplikaci na smart telefonech i na webových stránkách.
Biosafari nabízí zájemcům
prohlídku celého území lomu ČSA. Okruh má patnáct zastavení naplněných informacemi, obrazovým i mluveným materiálem. Po prohlídce Biosafari už nebude v
lomu ČSA žádná zajímavost, která by byla uživatelům aplikace utajena. Zájemcům představí všechny zajímavé a atraktivní aspekty industriálního prostředí
povrchového hnědouhelného lomu, od
historie těžby, přes
technické unikáty až po
rekultivaci či přirozenou obnovu krajiny.
Dalších několik bodů je věnováno
přirozené obnově krajiny po těžbě, protože tradiční rekultivace se zdaleka nemusejí provádět všude. Část území bude ponechána přirozenému vývoji bez zásahu člověka. Díky této ekologické obnově bude zachována unikátní pestrá krajina s množstvím rozmanitých druhů rostlin a živočichů.
Nový ráz krajiny vytvoří na Mostecku v evropském měřítku jedinečné a atraktivní místo. Partnerem jedné z těchto zastávek je Fakulta životního prostředí ČZU v Praze, která přirozenou obnovu dlouhodobě sleduje a ve spolupráci s Most Creative Space připravila virtuální prohlídku území s přirozenou obnovou a pro srovnání také stejnou část území tak, jak by vypadalo po rekultivaci.
Zajímavým zastavením je také
vyhlídka, ze které je možné očima propátrat celý lom. Partnerem tohoto bodu je
Podkrušnohorské technické muzeum, které připravilo informačně vyčerpávající materiál o historii těžby hnědého uhlí na Mostecku.
Připojte se k virtuální prohlídce lomu ČSA s Biosafari a prozkoumejte jeho historii, technologie a procesy přirozené obnovy krajiny.
Biosafari je virtuální prohlídka lomu ČSA, která nabízí důkladný pohled na industriální prostřední povrchového hnědouhelného lomu a jeho přirozenou obnovu.
Biosafari lze procházet pomocí aplikace na smart telefonech nebo přes webové stránky.
Okruh Biosafari má patnáct zastavení plných informací, obrazového i mluveného materiálu.
Uživatelé se dozví o historii těžby, technických unikátech, rekultivaci a přirozené obnově krajiny.
Přirozená obnova krajiny znamená nechat část území se vyvíjet bez zásahu člověka, což vede k zachování unikátní pestře krajiny plné různých druhů rostlin a živočichů.
Partnerem této zastávky je Fakulta životního prostředí ČZU v Praze, která monitoruje přirozenou obnovu krajiny.
Přirozená obnova vytvoří v Mostecku jedinečné a atraktivní místo oceňované v evropském měřítku.
Z vyhlídky je možné propátrat celý prostor lomu ČSA.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.