Gotická Jindřišská věž stojí v Jindřišské ulici v Praze jako samostatná zvonice po vzoru italských campanill. Byla postavena v letech 1472-76 a patřila i řádu křižovníků s červenou hvězdou. Přijďte si prohlédnout desetipatrovou Jindřišskou věž s výtahem, kde každé patro má své tajemství.
V roce 1648, na sklonku třicetileté války, sloužila věž jako vojenská strážnice, přičemž byla pobořena švédskou dělostřelbou. Poškozena byla i za pruského obléhání v roce 1757 a v roce 1801, kdy se při vichřici zlomila její štíhlá gotická střecha. Největší ze zvonů na věži je Jindřich, který je 3350 kg těžký. Pochází z roku 1680 a přelit byl v roce 1804. Na konci roku 2001 byla započata vestavba do Jindřišské věže. Ve věži vzniklo deset pater vybavených klimatizací a moderním osvětlením, schodiště a rychlovýtah. Po rekonstrukci koncem 19. století dosahuje zvonice výšky 65,7 m a je tak nejvyšší volně stojící zvonicí v Praze.
V přízemí je recepce s prodejem suvenýrů a kavárna zasahující do 1. patra 2. až 4. patro nabízí obchodní a klubové prostory k pronajmutí. V 5. patře je návštěvníkům k dispozici hygienické zázemí. 6. patro představuje Muzeum pražských věží s fotografiemi 120 pražských věží. V 7. a 8. můžete využít restauraci Zvonice. Její součástí je původní zvon sv. Maria. Ten prošel rekonstrukcí v dílně nejznámějšího českého zvonaře Petra Manouška. V posledním patře je vyhlídka na panorama města.
Ve věži se nachází zvonkohra s 10 zvony, určená pro vnitřní poslech. Je tak jediná svého druhu v Evropě. Každý den hraje jednu z více než 1100 melodií. Věž nabízí nejen krásnou vyhlídku či posezení v restauraci, ale i koncerty a další kulturní programy.