Malebný domeček na pražské Kampě budou znát všichni milovníci českých filmů, jako příbytek vodnické rodiny ze snímku Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. V památkově chráněné budově vzniklo kulturní a komunitní centrum, které využívají skautské oddíly a obyvatelé Prahy.
Domek nedaleko
Sovových Mlýnů získal svou přezdívku podle toho, že v něm dříve sídlil Český rybářský svaz. Ten v přízemí také provozoval rybí restauraci. Objekt je
kulturní památkou, avšak dlouho byl prázdný a nevyužitý. Dnes v něm sídlí
skautská organizace a pro veřejnost jsou dveře otevřené.
Skauti spolu se spolkem místních obyvatel
KamParta zde vytvořili komunitní centrum a prostor pro činnost dalších spolků. Středobodem „Rybárny“ je několik sdílených dílen, které spojují dnes možná již trochu
zapomenutá řemesla s moderními nástroji, materiály a technologiemi. Kromě toho se v domku pořádají
workshopy, výstavy, přednášky i koncerty.
Návštěvníkům zde chtějí poskytnout prostor a zkušenosti, které jim umožní rozvinout jejich dovednosti a prožívat
radost z tvoření vlastníma rukama.
Malebný domeček na pražské Kampě je známý jako příbytek vodnické rodiny ze snímku Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, přitom nyní slouží jako kulturní a komunitní centrum.
V domečku na Kampě se pořádají workshopy, výstavy, přednášky a koncerty.
Domek nedaleko Sovových Mlýnů dostal svou přezdívku proto, že v něm dříve sídlil Český rybářský svaz a provozoval tam rybí restauraci.
Kulturní a komunitní centrum v domečku na Kampě využívají skautské oddíly a obyvatelé Prahy.
Ve veřejně přístupném domečku skautská organizace poskytuje prostor pro činnost dalších spolků a sdílené dílny kombinující tradiční řemesla s moderními nástroji a materiály.
Hlavním záměrem aktivit pořádaných v domečku na Kampě je poskytnout návštěvníkům prostor a zkušenosti, které jim umožní rozvíjet dovednosti a prožívat radost z tvoření.
Skautská organizace transformovala domeček z dlouho prázdného a nevyužitého objektu na otevřené kulturní a komunitní centrum pro veřejnost.
Ve sdílených dílnách v domečku na Kampě se kombinují tradiční řemesla s moderními nástroji, materiály a technologiemi.
Komunita je zapojena do činnosti centra na Kampě prostřednictvím spolku KamParta, který společně se skauty vytvořil komunitní centrum.
Provoz komunitního centra v historicky chráněném objektu napomáhá ochraně a revitalizaci památky, zároveň poskytuje místo pro společenské aktivity, a podporuje kulturní a komunitní rozvoj oblasti.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.