Expozice Bučovice v dějinách zobrazuje v pěti sálech vývoj města a jeho okolí od pravěkých nálezů do roku 1945. Muzeum sídlí na bučovickém zámku.
V místnosti věnované
archeologickým nálezům vás kromě paleolitických nástrojů a mamutí stoličky zaujme ženský hrob z doby laténské a nejstarší slovanský nález z Bučovicka – hrnec pražského typu.
V místnosti věnované
středověku a ranému novověku jsou k vidění vykopávky z bučovického hrádku z přelomu 13. a 14. století. Několika exponáty jsou zde připomenuti bučovičtí židé.
V další místnosti lze spatřit
ukázky bučovické fajánse z 18. a 19. století, poličky vykládané slámou a „mořské hady“ – znak obchodu s koloniálním zbožím.
Ve čtvrté místnosti expozice vynikne jako památka na
přelomový rok 1848 prapor bučovické národní gardy, někdejší bučovický textilní průmysl připomíná tovární tkalcovský stav. Zastoupen je i bučovický spolkový a veřejný život.
V závěrečné místnosti připomínají zbraně, nouzové peníze a výrobky z náhradních surovin
1. světovou válku, rozmnožovací přístroj, platidla z terezínského ghetta, osobní věci vězňů z koncentračních táborů, dělostřelecká munice zase okupaci, odboj a osvobození v roce 1945. Dokumentován je i politický, kulturní a hospodářský život města za 1. republiky.
Prozkoumejte Muzeum Bučovice a jeho pět sálů zobrazujících bohatou historii města až do roku 1945, včetně exponátů z koncentračních táborů.
Muzeum Bučovice sídlí na bučovickém zámku.
Expozice zobrazuje vývoj města a jeho okolí od pravěkých nálezů až do roku 1945.
V archeologické místnosti lze vidět paleolitické nástroje, mamutí stoličku, ženský hrob z doby laténské a nejstarší slovanský nález z Bučovicka - hrnec pražského typu.
Ve středověké a raně novověké místnosti jsou vykopávky z bučovického hrádku a exponáty týkající se bučovičtích židů.
V této místnosti jsou ukázky bučovické fajánse, poličky vykládané slámou a symboly obchodu s koloniálním zbožím.
Ve čtvrté místnosti je vystaven prapor bučovické národní gardy.
Bučovický textilní průmysl připomíná tovární tkalcovský stav.
V závěrečné místnosti jsou dokumenty týkající se 1. světové války, terezínského ghetta, koncentračních táborů a politického, kulturního a hospodářského života za 1. republiky.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.