Nové muzeum řezníků s unikátním počtem vystavených předmětů naláká nejednoho milovníka zajímavostí. Muzeum nabízí ucelený pohled na historii výroby uzenin a masných výrobků.
Uvidíte zde třeba zabijačkové troky z jednoho kusu kmene na spaření prasete, ruční mlýnky a sekyrky, narážečku, brusku, ruční kráječe uzenin, pračka na dršťky nebo půlmetrákovou železnou kolébku na drcení masa. V muzeu vás jistě zaujmou i obrazy, odznaky, výuční listy nebo erby řeznického cechu, které připomenou řeznickou historii – stát se mistrem řezníkem totiž nebyla v minulosti vůbec snadná věc. Ještě za Rakouska-Uherska se jím mohl stát leda syn mistra nebo tovaryš, který si vzal mistrovu vdovu.
Muzeum nabízí více než 1000 různě starých exponátů. Některé stroje jsou repasované, jiné jsou ponechány v původním stavu. Jedná se o největší sbírku strojů, které se zabývají řeznictvím v České republice. Unikátem je také pila na řezání morkových kostí do polévky nebo lis na škvarky či váha na půlku prasete. K tomu se muzeum může pochlubit nádhernou kolekcí řeznických nožů a ocilek. V muzeum sousedícím s moderní výrobnou uzenin rádi přivítají každého zájemce o prohlídku, vstupné se nevybírá.
Ponořte se do historie výroby uzenin a objevte přes 1000 unikátních exponátů v Muzeu řeznictví. Vstupné zdarma!
Muzeum se zaměřuje na historii výroby uzenin a masných výrobků.
Návštěvníci mohou vidět zabijačkové troky, ruční mlýnky, sekyrky, narážečky, brusky, ruční kráječe uzenin, pračky na dršťky a železné kolébky na drcení masa.
V muzeu je vystaveno více než 1000 různě starých exponátů.
Vstupné do muzea se nevybírá.
Odznaky a erby připomínají historii řeznického cechu a ukazují, jak obtížné bylo v minulosti stát se mistrem řezníkem.
Ano, muzeum sousedící s moderní výrobnou uzenin rádi přivítá zájemce o prohlídku.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.