Unikátní pětikilometrová okružní trasa představuje bohatství místní krajiny, ale rovněž partyzánský odboj na konci II. světové války, který obec proslavil.
Naučná stezka
Kronika slavkovské krajiny přiblížuje tematiku odbojových aktivit, které probíhaly v okolí obce Slavkov v závěru II. světové války a které byly svým rozsahem výjimečné i v širším regionálním kontextu. Ostatně dokládá to též kniha regionální historičky Miroslavy Polákové nesoucí název
Měli odvahu žít (vydala Academia 2018).
Naučná stezka vás seznámí s
osudy obyvatel obce, kteří se obětovali ve věci osvobození vlasti i osudy českých a zahraničních partyzánů, operujících v podhůří
Bílých Karpat.
Příběhy místních lidí, kteří se přímo či nepřímo podíleli na
protinacistickém odboji svědčí o jejich odvaze i důvtipu. Nutno dodat, že právě v okolí Slavkova působilo snad nejvíc partyzánů v celém
podhůří Bílých Karpat!
Stezka vás seznámí také s historickým kontextem daných událostí a
přírodním prostředím, ve kterém k partyzánským aktivitám docházelo.
Pětikilometrová okružní trasa Naučné stezky Kronika slavkovské krajiny odhaluje bohatství krajiny a odvážné aktivity během II. světové války.
Naučná stezka Kronika slavkovské krajiny je pětikilometrová okružní trasa, která představuje bohatství místní krajiny a odbojové aktivity během II. světové války.
Stezka zdůrazňuje odbojové aktivity, které probíhaly v obci Slavkov a okolí během závěru II. světové války.
Délka naučné stezky Kronika slavkovské krajiny je pět kilometrů.
Autorkou knihy je Miroslava Poláková a kniha se jmenuje 'Měli odvahu žít' a byla vydána v roce 2018 nakladatelstvím Academia.
V oblasti Bílých Karpat operovaly české a zahraniční partyzánské skupiny, které se podílely na osvobozovacích operacích a bojovaly proti nacismu.
Na stezce se můžete seznámit s osudy obyvatel obce, kteří se aktivně účastnili odbojových aktivit i s příběhy partyzánů operujících v této oblasti.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.