Ve Starém Městě uvidíte největší množství bonsají v celé střední a východní Evropě, jejichž stáří se odhaduje až na 500-600 let. Je zde i zahrada v japonském stylu lákající k procházce po klikatých cestičkách a jezírko s kapry Koi.
Isabelia leží při cestě ze Starého Města na Zlín a je již z dálky rozpoznatelná. Stálá výstava vás seznámí s exponáty starými více než 500-600 let. Areál Bonsai centra je rozdělený do několika částí: centrální část areálu od okolí odděleného palisádou tvoří kamenná rotunda s prodejnou a navazujícím skleníkem, dále tradiční břidlicová skalka s jezírky s Koi kapry, a kouzelná zahrádka - tzv. Zahrada přitlumené elegance" a také prodejní část.
Muzeum založil pan Josef Valuch, který patří mezi naše nejlepší bonsaisty a v tomto oboru dosáhl také světové úrovně. Kromě expozice bonsají a japonské zahrady je v centru pana Valucha k vidění i zvláštní sbírka kamenů suiseki, které jsou v Japonsku také považovány za umění. Jedná se o kameny bez viditelných úprav a opracování člověkem,které znázorňují nejen přírodní scenérie, postavy lidí, zvířat, ale též nejrůznější objekty.
Objevte největší sbírku bonsají ve střední a východní Evropě, půvabnou japonskou zahradu a unikátní suiseki kameny v Muzeu Isabelia.
Muzeum Isabelia ve Starém Městě na Moravě má největší sbírku bonsají v celé střední a východní Evropě.
Bonsaje v muzeu Isabelia mají odhadované stáří až 500-600 let.
Kromě bonsají nabízí areál Isabelia tradiční břidlicovou skalku s jezírky s kapry Koi, Zahrada přitlumené elegance a prodejní část.
V Isabelii lze najít i zvláštní sbírku kamenů suiseki, které jsou považovány za umění a znázorňují přírodní scenérie a další objekty.
Design zahrady v Isabelii je inspirován japonským stylem, což je vidět na kamenné rotundě, skleníku a japonské zahradě s jezírkem s kapry Koi.
Muzeum bonsají Isabelia založil pan Josef Valuch, který je jedním z nejlepších českých bonsaistů s mezinárodním uznáním.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.