Návštěvníci mohou ve Svatojánském muzeu vidět na nové exponáty, jako například repliku lebky sv. Jana Nepomuckého speciálně vyrobenou na 3D tiskárně, dále na repliku Janova "jazyka", či repliku jeho lopatky, na jejímž výběžku lze zpozorovat známky mučení.
Jak to ve skutečnosti bylo? Utonul doopravdy sv. Jan ve Vltavě? Dochoval se skutečně až do dnešních dnů jeho jazyk? Neváhejte a přijďte do muzea zjistit pravdu!
Muzeum rozhodně není určeno pouze pro věřící, jak by se mohl někdo mylně domnívat, je určeno pro širokou veřejnost.
Muzeum je rozděleno do čtyř tematických místností, které provázejí průvodcovské texty, z nichž se návštěvníci vše podstatné dovědí.
Dále je možné za určitých podmínek případným zájemcům zpřístupnit i kostel sv. Jakuba Většího, nacházející se v bezprostřední blízkosti budovy arciděkanství, kde muzeum sídlí, a to pouze za 30 kč.
Sv. Jan Nepomucký byl významnou historickou osobností, která svým životem a smrtí vytvořila morální a spirituální odkaz, jenž se rozšířil po celém světě. Kult našeho nejznámějšího světce a zemského patrona výrazně ovlivnil české výtvarné umění. I místní krajinný ráz a rozmanité projevy uměleckého znázorňování vypovídají o náboženské úctě, která mu byla po staletí vzdávána a je živá dodnes.
Svatojánské muzeum nabízí fascinující exponáty sv. Jana Nepomuckého, čtyři tematické místnosti a možnost návštěvy kostela sv. Jakuba Většího.
Návštěvníci mohou vidět nové exponáty jako repliku lebky sv. Jana Nepomuckého, repliku jeho 'jazyka' a lopatky s viditelnými známkami mučení.
Ne, muzeum je určeno pro širokou veřejnost, nejen pro věřící.
Vstup do kostela sv. Jakuba Většího stojí 30 Kč.
Muzeum je rozděleno do čtyř tematických místností, každá s průvodcovskými texty.
Sv. Jan Nepomucký byl významnou historickou osobností, známý jako morální a spirituální vzor a zemský patron Čech.
Kult sv. Jana Nepomuckého výrazně ovlivnil české výtvarné umění a je znát ve více uměleckých dílech po celém Česku.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.