Zájemci o chov včel se dozví v budově na Dolním náměstí úplně všechno. K vidění jsou ukázky nejrůznějších včelařských pomůcek a historických úlů.
Včelařský skanzen a stálá výstava o chovu včel se nachází v zahradě Včelařského domu čp. 254 na Dolním náměstí v Humpolci. Veřejnosti byl dům otevřen u příležitosti 100 let organizovaného včelaření na Humpolecku. Na zahradě uvidíte nejrůznější včelařské vybavení, např. úly z roku 1928 dovezené z Podkarpatské Rusi, prapůvodní klát i nejnovější včelí příbytky, kterých skanzen čítá na třicet šest. Ve včelařském domě najdete expozici včelařských nástrojů jako jsou medomedy na vytáčení medu, pomůcky ke chovu matek, ale také sladké výtvory včelařů.
Výstavu i skanzen je možné navštívit na základě tel. dohody s paní Vlastou Krejčí (tel: 723 808 365) nebo s panem Havlem (tel: 721 864 542).
Objevte historii a techniky včelaření v Humpolci. Exkluzivní exponáty a programy v autentickém prostředí.
Včelařský skanzen se nachází v zahradě Včelařského domu čp. 254 na Dolním náměstí v Humpolci.
Ve skanzenu jsou k vidění různé včelařské pomůcky, historické i nejnovější úly a další vybavení pro chov včel.
V skanzenu můžete vidět úly z roku 1928 dovezené z Podkarpatské Rusi a prapůvodní klát.
K vidění jsou nejnovější včelí příbytky, kterých skanzen čítá na třicet šest.
Ve včelařském domě je expozice včelařských nástrojů jako jsou medomedy na vytáčení medu, pomůcky ke chovu matek a také sladké výtvory včelařů.
Ano, návštěva včelařského skanzenu je možná na základě telefonické dohody s paní Vlastou Krejčí (tel: 723 808 365) nebo s panem Havlem (tel: 721 864 542).
Včelařský dům byl veřejnosti otevřen u příležitosti 100 let organizovaného včelaření na Humpolecku.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.