Neobvykle řešený barokní zámek z první poloviny 18. století je stejně jako stavba sousedního kostela přisuzován významnému architektovi italského původu Janu Blažejovi Santinimu. Někteří badatelé však autorství připisují dalšímu vynikajícímu baroknímu staviteli Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi.
Barokní zámek byl postaven roku 1720 hrabětem
Joachymem Harrachem. Jedná se o patrovou budovu na půdorysu
písmene H, s mansardovou střechou a věžičkou s cibulovitou stříškou. Hlavní průčelí má po stranách 2 rizality s oblými nárožími, mezi nimi vypouklý střední vstupní rizalit. Stěny jsou členěny pilastry s římsami.
Před rokem 1989 se rozpadla střecha a situace se stala kritickou, památce hrozila
demolice. K té naštěstí nakonec nedošlo a po roce 1989, kdy se zámek dostal do
soukromých rukou, přišla nutná a existenční
rekonstrukce. Majitelem se stal JUDr. Pavel Liška (současný majitel). Zámek dostal novou střechu a průčelí novou fasádu.
Objevte historii a architektonickou jedinečnost barokního zámku Vyklantice, postaveného v 18. století italským architektem.
Zámek Vyklantice byl postaven roku 1720 hrabětem Joachymem Harrachem.
Zámek Vyklantice je vybudován v barokním stylu.
Zámek má mansardovou střechu s věžičkou a cibulovitou stříškou, dvě rizality s oblými nárožími a vypouklý střední vstupní rizalit.
S designem zámku Vyklantice se spojuje italský architekt Jan Blažej Santini, ačkoli někteří badatelé ho připisují Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi.
Před rokem 1989 se zámek Vyklantice dostal do kritického stavu, kdy hrozila i jeho demolice kvůli zřícení střechy.
Po roce 1989 prošel zámek Vyklantice významnou rekonstrukcí pod novým majitelem JUDr. Pavlem Liškou, získal novou střechu a fasádu.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.