ÚvodCo chcete dělat?ZážitkyZážitkové prohlídky Českého Krumlova s Wiseman tours
Zážitky

Zážitkové prohlídky Českého Krumlova s Wiseman tours

Historické centrum města Český Krumlov si díky své nedotčené starobylosti uchovalo svůj jedinečný Genius Loci – duch místa. Jeho staleté domy a ulice v sobě dodnes skrývají své četné tajemné příběhy a tajuplná poselství. Přijďte je prozkoumat také vy na našich zážitkových prohlídkách.
Poodhalit roušku historie a nahlédnout do minulosti můžete s našimi průvodci. Český Krumlov býval jedním z nejdůležitějších měst jižních Čech. Odtud vládli mocní Rožmberkové více než 50 městům v okolí a Český Krumlov přestavěli v 16. století do renesance v tak velkolepém stylu, že se mu mohla rovnat pouze Praha. Poznejte fascinující dějiny Českého Krumlova s místními průvodci na netradičních prohlídkách, které vás nejenom zaujmou, ale také pobaví

Nejlepším úvodem do dějin Českého Krumlova získáte na Historické prohlídce Českého Krumlova. Pokud máte rádi legendy, duchařské příběhy a tajemnou atmosféru, tak si objednejte Noční prohlídku Českého Krumlova. Prohlídka Český Krumlov ve 20. století  vás pak tématicky zavede do doby, kdy v Českém Krumlově žila německá většina a krumlovský zámek ještě vlastnili Schwarzenberkové. Ke všem prohlídkám pak dostanete mapu Českého Krumlova zdarma a vouchery se slevami na ty nejzajímavější aktivity ve městě.
 

Trochu jiné prohlídky Českého Krumlova

Nebojte se, nečekají vás rozvleklé litanie plné historických jmen a suchopárných dat. Zaměřujeme se především na zajímavosti z dějin Českého Krumlova, na osobnosti, které v Krumlově žily a na hlavní události, které ovlivnily dějiny nejenom Českého Krumlova, ale celých Čech. Uslyšíte o Vilémovi z Rožmberka, který zde nechal vystavět druhý největší zámek v Čechách, o Adamovi Františkovi ze Schwarzenberka, který započal tradici pohřbívání srdcí v místním kostele, nebo o Adolfovi Hitlerovi, který Český Krumlov navštívil (ukážeme vám i dobové fotografie z jeho návštěvy).

S námi poznáte historii města, poradíme vám, co dělat v Českém Krumlově a řekneme vám, kam zajít na nejlepší jídlo či pivo. Délka prohlídek je 1,5 hodiny a začíná vždy na Náměstí Svornosti 1, před informačním centrem. Váš průvodce bude mít v ruce červený deštník.
 

Střípky z naší historie

V roce 2014 jsme měli sen. Přáli jsme si turistické prohlídky, které by byly i pro ty, co si nemohou dovolit soukromého průvodce. Založili jsme firmu Wiseman Free Tour a začali jsme nabízet prohlídky, za které turista neplatí, projde si s námi celé město, dozví se vše o historii i současnosti a na konci prohlídky odmění průvodce dýškem podle toho, jak se mu prohlídka líbila. Za šest let jsme získali téměř 1000 pozitivních hodnocení na Tripadvisoru. Provedli jsme tisíce spokojených turistů a stali se nejoblíbenější aktivitou v Českém Krumlově.

Rozhodli jsme se navázat na naše úspěchy a připravili jsme pro vás turistické prohlídky Českého Krumlova v češtině. Mnohé z našich prohlídek jsou netradiční. Stačí si vybrat. Nabízíme orohlídka renesančního Krumlova, 20. století v Českém Krumlově, pivní procházku městem, nebo noční prohlídku. Snažíme se, aby si u nás vybral úplně každý.

Provozovatel

Prohlídky Český Krumlov (Wiseman tours s.r.o.)

Nám. Svornosti
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 724 858 907
Email:
info@prohlidkyces...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.prohl...
GPS:
48,810749 14,315317
 
 

Cena

Poznámka:Jednostná cena 1 480 Kč za skupinu (1-35 osob).

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Aktuality

Festival barokních umění v Českém Krumlově 2024

Festival barokních umění je festivalem staré hudby a scénických uměleckých záměrů doby baroka. Snažíme se podat našim divákům, posluchačům a hostům festivalu pohled na původní barokní hudební tvorbu v co nejautentičtějším provedení.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Fúze v múze – Hudba a živá malba

Festival Krumlov propojí hudbu s výtvarným uměním na koncertě Ludmily Pavlové a perkusionisty Štěpána Hona, když jejich interpretaci skladeb doprovodí Vladimír Kiseljov.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Vladimír Franz v Egon Schiele Art Centru

V Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově bude výstava velkoformátových obrazů výtvarníka a hudebního skladatele Vladimíra Franze reflektující umělcův vztah k přírodě a krajině.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ida Saudková v Egon Schiele Art Centru

Výstava černobílých fotografií, portrétů a pohledů do ateliéru umělce Vladimíra Franze od jeho partnerky Idy Saudkové se chystá v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Jiří Kolář (1914 – 2002) v Egon Schiele Art Centru

Výstava ke 110. výročí narození Jiřího Koláře se chystá v Českém Krumlově. Uvidíte 110 děl ze všech tvůrčích období jednoho z nejvýznamnějších českých umělců.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hradozámecká noc na zámku Český Krumlov

Večerní individuální prohlídka.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Medvědi v hradním příkopě slaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jí rádi přinášejí dárky. Vánoční atmosféru umocňuje společné zpívání koled na hradním nádvoří.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2024

Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově nese v duchu oslav přicházejícího podzimu. Město se stává dějištěm Svatováclavských slavností a Mezinárodního folklórního festivalu – slavností plných hudby, tance, piva, vína a dobrého jídla.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Procházky a vycházkové okruhy v Českém Krumlově

Procházejte se Krumlovem s mapou i bez a poznávejte jeho zákoutí a architekturu. Děti vezměte s sebou, mezi našimi tipy se najde i něco pro ně.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Městská památková rezervace Český Krumlov

Městskou památkovou rezervaci Český Krumlov tvoří historické jádro města, které bylo prohlášeno MPR již v roce 1963. Dominantními památkami jsou hrad a zámek Český Krumlov a gotický kostel sv. Víta.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Renesanční radnice v Českém Krumlově

Radnici najdete v Českém Krumlově na náměstí Svornosti. Jedná se o renesanční budovu ze druhé poloviny 16. století, kterou zdobí znaky města, Českého království a rodové znaky Eggenberků a Schwarzenberků.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Český Krumlov Card

Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Náměstí Svornosti v Českém Krumlově

Centrum Starého Města je vymezeno náměstím Svornosti, s radnicí 16. století a s Mariánským morovým sloupem z roku 1716. Několik budov na náměstí má cenné štuky a malované dekorace.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné – pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Prohlídky města Český Krumlov s průvodcem nebo audioguide

Toužíte objevit kouzlo historického centra Českého Krumlova? Kvalifikovaní průvodci vás provedou romantickými ulicemi a přiblíží vám nejen zajímavé dějiny, ale i pozoruhodnou současnost. Nechcete se tísnit ve skupince s ostatními turisty? Vychutnat si krásy města nezávisle vám umožní audioguide.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Klasický vodácký víkend

Bezvadný vodácký víkend nabitý zážitky. Jedinečná atmosféra nočního Krumlova, pověstné krumlovské šlajsny, romantická zřícenina Dívčí Kámen, večerní posezení u táboráku nebo koupel ve vyhřáté vodě holubovského rybníka – to vše a ještě více na vás čeká během vodáckého víkendu z Krumlova do Boršova.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivní trasa Českým Krumlovem: Po stopách zlatavého moku aneb Krumlov a pivo

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1347 udělil Petr z Rožmberka krumlovským mílové právo na krčmy i pivovar a město pak dostalo od vrchnosti v roce 1388 též řád pro prodej piva.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Pension Labyrint

Penzion Labyrint vám nabízí jedinečné ubytovaní přímo v centru magického Českého Krumlova.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Grand v Českém Krumlově

Původně středověký dům, po staletí přestavován, byl počátkem 21. století rekonstruován na moderní a luxusní hotel s respektem k historickým hodnotám.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Sportbar a restaurace Panorama Krumlov v centru Českého Krumlova

Panorama Krumlov je sportbar s restaurací na Náměstí svornosti v Českém Krumlově. Příjemné prostředí sportbaru a restaurace umístěné v prvním patře podtrhuje úžasný výhled na panorama zámku a historického středu města Český Krumlov. Pro všechny fanoušky sportu a dobré kuchyně je sportbar s restaurací Panorama Krumlov příjemnou změnou v záplavě tradičních restaurací historického centra Českého Krumlova.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin je hotel butikového typu v centru Českého Krumlova. Vznikl po citlivé rekonstrukci domu z 15. století, která zachovala ráz domu a obohatila jej o nové moderní prvky. Našim přáním je, aby se u nás hosté cítili jako doma a rádi se do hotelu vraceli.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Oldinn

Čtyřhvězdičkový Hotel The Old Inn naleznete přímo v historickém centru Českého Krumlova, zapsaného na seznamu UNESCO.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Restaurace Krumlovská Fontána v Českém Krumlově

Krumlovská Fontána je podnik, kde pod jednou střechou naleznete cukrárnu, lahůdky a jídelnu. Při přijemném posezení na zahrádce si můžete vychutnat nejen dobroty z cukrárny či lahůdek, ale také kouzelný pohled na Náměstí Svornosti i krumlovskou kamennou kašnu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Masná 130

Petra Hanáková a Radek Techlovský koupili v roce 2016 jeden z posledních vybydlených domů v centru Českého Krumlova. Původně chtěli přízemí po rekonstrukci pronajímat nějaké kavárně, ale nakonec ji humanitní vědkyně z fildy a obchodníředitel z korporátu provozují sami.
Český Krumlov, Jihočeský kraj