Mezi nejfotogeničtější místa v Pardubicích patří staré město s křivolakými uličkami, krásné památky a příroda, a také podvečerní atmosféra města.
Zelená brána je dominantou městské památkové rezervace v Pardubicích a získala svůj charakteristický vzhled po požáru v roce 1538, kdy byla střecha pokryta měděným plechem a zelená barva dala bráně její nový název.
Nový kulturně-společenský areál v Automatických mlýnech v Pardubicích nabízí moderní čtvrť pro synergii kultury, architektury a moderních technologií.
Návštěvníci dostihového závodiště v Pardubicích mohou procházet trasu Velké pardubické včetně Taxisova příkopu s odborným výkladem a zblízka sledovat skoky koní.
Naučná stezka Viléma z Pernštejna spojuje nejzajímavější místa v centru Pardubic.
Kostel sv. Bartoloměje v Pardubicích, postavený mezi lety 1507-1514, sloužil jako pohřební kostel Pernštejnů a je památkou mimořádné uměleckohistorické a architektonické hodnoty.
Zámek Pardubice nabízí bohatou historii, umístění v srdci města, obranné valy s odpočinkovými zónami a různou zámeckou zvěř jako jsou pávi, kozy a veverky. Zároveň poskytuje krásný výhled z zámecké hlásky za dobrého počasí.
Železniční muzeum v rosičké vodárně se věnuje historii železniční a městské dopravy v pardubickém regionu.
Během exkurze na Letišti Pardubice se návštěvníci dozví, jak se zařizuje, aby cestující dostali do správného letadla a jak se letadla navádějí ze země.
Krematorium v Pardubicích bylo postaveno ve stylu art deco podle plánů architekta Pavla Janáka a je zajímavé tím, že se zde natáčel film Spalovač mrtvol.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.