V měsíci březnu je zámecký park otevřený od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hodin a v sobotu a neděli od 9:00 do 16:00 hodin. Poslední možnost zakoupení vstupenky na pokladně je ve všední dny v 15:00 hodin a v sobotu a neděli v 16:00 hodin! Prohlídky zámku budou probíhat v pravidelné otevírací době od dubna, a to během všedních dnů od 9:00 do 16:00 a v sobotu a neděli od 9:00 do 16:00 hodin. Na Velikonoce bude až do 1. dubna (včetně) otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. Letos může být pohyb v areálu zámku může být částečně omezen vzhledem k probíhající opravě krovů a střechy na budově zámku.
Během prodlouženého velikonočního víkendu od 28. 3. do 1. 4. 2024, jsou prohlídkové místnosti zámku v Buchlovicích vyzdobeny aranžmá tulipánů, což je neklamným důkazem toho, že se na zámek vrací každoročně oblíbená akce Tulipománie! Výstava řezaných tulipánů je přístupná v Sala Terreně zámku, a ani letos mezi vystavovanými květinami nechybějí velmi oblíbené tulipány Princess Irene. Vystaveny jsou i takzvané Rembrandtovy tulipány, pojmenované po známém malíři 17. století, které se vyznačují dvoubarevným květem. Vstup na Tulipománii (výstavu) cca padesáti druhů řezaných tulipánů v Sala terreně je zahrnut v ceně vstupenky do areálu zámku. Květinové vazby z tulipánů jsou k vidění pouze na prohlídce s průvodcem. Vzhledem k velkému zájmu o tyto prohlídky všem zájemcům velmi doporučujeme zakoupení online vstupenky předem na webu Národního památkového ústavu.
Tulipánová horečka přišla z Holandska
Tulipomanie známá též jako tulipánová horečka vypukla v Holandsku počátkem 17. století kvůli nedostatku cibulek tulipánů. Vzhledem k tomu, že poptávka stále více převyšovala nabídku, ceny tulipánů rostly závratnou rychlostí. Každý si přál těžit z této situace a vidina rychlého zisku zasáhla nejen šlechtu, ale i měšťany a sedláky. Ve snaze získat peníze na nákup cibulek tulipánů lidé rozprodávali své majetky, včetně domů a továren.
Holandský malíř Rembrandt byl mistrem světla a stínu, kouzelník atmosféry. Žil v divoké době dohadů o cibulkách tulipánů. V době, kdy se jedna cibulka tulipánů prodávala za závratné částky. Rembrandt maloval tulipány zřídka, navzdory tomu jsou dnes květy tulipánů protkané červenou nebo žlutou linkou často nazývány jako Rembrandtovy tulipány.