ÚvodAktualityJanské Lázně zahajují sezónu 2024
Zdroj foto: janskelazne.com
Lázně a wellness

Janské Lázně zahajují sezónu 2024

  • 31. května 2024
Janské Lázně v Krkonoších zahajují v sobotu 1. června 2024 další lázeňskou sezónu. Letos je nosným tématem motto “České hudební legendy v Janských Lázních“. V rámci nabitého hudebního programu zde vystoupí mimo jiné Kristián Šebek s písněmi Karla Gotta, Olympic-Tribute, Lokálka nebo kapela Green Day Revival. Kyvadlová doprava z Trutnova bude k lázním jezdit zdarma, mezi stanovištěmi Vesna a kolonáda vás bezplatně přepraví silniční vláček.

zahájení sezónyZažijte největší kulturní akci ve městě! Zahájení nové lázeňské  sezóny v Janských Lázních je celodenní událost ve stylu 30. let, kdy Jánské lázně rozkvétaly. V sobotu 1. června se můžete se těšit na vystoupení umělců na dvou pódiích, speciální program pro děti, silniční vláček, historická auta a kola, flašinetáře, historické stánky, řemesla i společenský večer v secesní Kolonádě Janských Lázní. Nebude chybět hudba, soutěže, odměny a samozřejmě ani zástupci VZP ČR, kteří vás rádi přivítají ve stánku a poskytnou mnoho užitečných informací. Bohatý kulturní program začne v 10 hodin a potrvá až do 21 hodin.

sezóna janské lázněCelodenní program prakticky pokryje celý střed Janských Lázní a velký prostor před Dětskou léčebnou Vesna. V 10 hodin dopoledne Zahájení lázeňské sezóny už tradičně odstartuje svěcením léčivého pramene v Prameníku na kolonádě. Před Vesnou bude pokračovat hudební a animační program – zahraje zde Vosa Band a děti jistě ocení pěkná loutková představení. Na hřišti před Vesnou se podívajte na výcvik asistenčních psů. Projít se můžete také po Stezce korunami stromů a děti zabaví Emilův lesní svět.

V hlavním programu od 14 hodin se návštěvníci mohou těšit na Olympic-Tribute & Jirku Valentu na velkém pódiu. Od 16:00 pak na kapelu Lokálka a v 19:30 vystoupí kapela Green Day Revival. Stejně jako v předchozích letech bude i letos opět městem jezdit kyvadlová doprava z Trutnova zdarma, mezi stanovištěmi Vesna a kolonáda vás zdarma přepraví silniční vláček. Vstupné se na Zahájení sezóny neplatí. Janské Lázně také upozorňují řidiče, že v době konání akce je silnice středem města (ulice Černohorskáú od 6 – 20:00 hodin uzavřená. Objížďka je možná u křižovatky ulic Obchodní a Rekreační.

Janské Lázně

Janské Lázně

Horské město Janské Lázně, významné rekreační, turistické a sportovní centrum Krkonoš, leží na území Krkonošského národního parku na úpatí Černé hory. Na její vrchol ke sjezdovkám a běžeckým stopám vede z centra kabinová lanovka, k vyjížďkám zve i sáňkařská dráha.

Další aktuality

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Podle předpovědi vám nepřeje pro plánovaný výlet počasí a vy nevíte, kam vyrazit za zábavou a zážitky v Krkonoších a Podkrkonoší? V našich nejvyšších horách nikdy není jisté, jaké počasí vás dostihne. Dešťové přeháňky může rychle vystřídat slunečná obloha, ale taky se nebe dokáže zakabonit i na celý den. Pro tuto variantu jsme pro vás vybrali tipy na místa, kde nezmoknete.
24. červenec 2024 15:30
Zážitky, Královéhradecký kraj

Hučák v Hradci Králové zve na letní virtuální realitu

Elektrárna Hučák v Hradci Králové láká zájemce na Letní prázdniny na Hučáku. Návštěvníci se mohou těšit nejen na pravidelné prohlídky Infocentra a malé vodní elektrárny, ale i na ReakTour – virtuální prohlídky. Pro děti je také připravena letní soutěž o ceny.
24. červenec 2024 13:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Cesta Obřím dolem je po opravě otevřená

V Obřím dole probíhaly od pondělí zemní práce a terénní úpravy. Stavební firma práce zvládla o den dříve a tudíž po Modré značce z Pece pod Sněžkou ke Slezskému domu je opět možné se dostat. Správa Krkonošského národního parku zde potřebovala opravit mostek přes Rudný potok, který byl poškozen během zimy.
24. červenec 2024 11:21
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Náchodské Pivobraní slibuje opět skvělou atmosféru

Pivobraní – největší letní událost v Náchodě vypukne v sobotu 20. července 2024. V samotném srdci města na Masarykově náměstí se uskuteční už 8. ročník oblíbeného Pivobraní. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů návštěvníky čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra.
18. červenec 2024 10:38
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Císaři k službám: Zámek Hrádek u Nechanic přichystal na sobotu speciální prohlídky

Patříte k milovníkům historie a zajímáte se o dějiny spojené s Rakouskou monarchií? Pak jsou speciální prohlídky s názvem "Císaři k službám, sobě ke slávě" pro vás to pravé! Proběhnou v sobotu 20. července a 17. srpna 2024 na zámku Hrádek u Nechanic a o do fascinujícího světa dvorských intrik, politických rozhodnutí a habsburská diplomacie vás zavede dlouholetý správce depozitáře zámku Mgr. Petr Nosek.
18. červenec 2024 8:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Konec července v Hořicích: koupání na koupališti Dachova a festival The Legends Rock Fest

Na konec týdne od 18. do 20. července 2024 hlásí meterologové příjemné letní počasí s teplotami mezi 28° a 30° C, kdy se určitě bude hodit tip na přírodní koupaliště Dachova z první třetiny 20. století, které ležící asi 2 km od centra Hořic. Koupaliště napájí lesní pramen a o čistotě vody svědčí výskyt čolka horského. Během tohoto víkendu si můžete v Hořicích navíc užít pořádný nářez rockové muziky na festivalu The Legends Rock Fest.
18. červenec 2024 6:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Objevte Podzvičinsko – malebnou oblast v Podkrkonoší

Oblast se spoustou lesů i udržovaných staveb lidové architektury, protkaná hustou sítí značených turistických cest a cyklostezek, v sobě spojuje drobné radosti z objevování kultury a přírodních krás. Drahocenné poklady nenajdete jen v novopacké Klenotnici, ale i v Kuksu, který společně s nedalekým lesním Betlémem představuje jedinečnou pokladnici barokních plastik. Díky přírodnímu bohatství v podobě rašeliny vznikly slatinné Lázně Bělohrad. Oblast Podzvičinska, vás svou nabídkou krásných památek a malebné krajiny určitě příjemně překvapí.
15. červenec 2024 20:39
Příroda, Královéhradecký kraj

Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky – důl Kovárna je otevřen po rekonstrukci

Na vrcholu Sněžky byl každý, ale pod horou, v dole Kovárna, už málokdo! V posledních sedmi letech byl navíc pro veřejnost uzavřen. Za tu dobu zde speleologové udělali spoustu práce – ručně odstranili tuny kamenů a dva metry vysokou chodbu zajistili ocelovými výztužemi. Tím došlo ke sjednocení dvou tras v jednu a návštěvníci tak mohou projít dolem a vystoupat na povrch v jiném místě, než do něj scházeli. Prohlídky rozšířené trasy probíhají ve skupině jedenkrát denně, na exkurzi je nutné se předem přihlásit. Trasa bude pro veřejnost přístupná do konce září.
13. červenec 2024 15:00
Památky, Královéhradecký kraj