Primárním cílem Světového dne rybářství, který se slaví 27. června, je upozornit na nutnost ochrany rybích populací s důrazem na dlouhodobou udržitelnost.
Rybí líheň Správy NP a CHKO Šumava se nachází v Borové Ladě. Hlavním úkolem líhně je chov původních a v ekosystému NP Šumava žádoucích rybích druhů za účelem zajištění přirozené druhové i věkové rovnováhy rybích společenstev.
V Modré u Velehradu můžete projít proskleným tunelem pod rybníkem, kde skrze prosklenou stěnu uvidíte život v potoce, ve velké tůni i pod hladinou mokřadu, a to vše s chladnomilnými rybami.
Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu v Praze získala v roce 2015 2. místo v národní soutěži Gloria musaealis a prezentuje tradici českého rybníkářství.
Akvárium v Landek Parku v Ostravě nabízí stálou akvarijní výstavu, kde lze vidět typické ryby českých vod, jako jsou kapři, štiky, okouni, pstruzi, sumci, jeseteři a další.
Expozice Svět pod hladinou ve Frymburku představuje fascinující svět plný sladkovodních i mořských ryb s tajemnými artefakty a vzrušujícími zážitky.
Na Zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou se nachází muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, které je jedním z nejstarších lesnicko-loveckých muzeí v Evropě.
Rybník Rožmberk, nazývaný také Jihočeským mořem, je největší český rybník a byl vybudován v letech 1584-90 rybníkářem Jakubem Krčínem z Jelčan a Sedlčan.
Mokrý svět v plzeňské zoologické zahradě umožňuje návštěvníkům pohladit několik druhů ryb v obřích dubových kádích na nádvoří historického statku Lüftnerka.
Expozice Rajské ostrovy v Zoo Děčín nabízí netradiční pohled na světové oblasti a druhy živočichů a rostlin, kde mezi hlavní lákadla patří velké mořské akvárium.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.