Expozice dětských kočárků naleznete v Museu historických kočárků v Týništi nad Orlicí, Muzeu starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě a v mnoha dalších místech jak je uvedeno v textu.
V expozici v Domě U Špuláků v Hradci Králové můžete očekávat sbírku historických kočárků, panenek, dětských pokojíčků, hraček, mechanických gramofonů, hracích skříněk a salonních kuriozit.
Regionální muzeum Mělník se zaměřuje na historii výroby kočárků v Čechách, dokumentaci českého vinařství a zachycuje široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti.
V Bludově najdete soukromé muzeum, které disponuje sbírkou 60 dětských kočárků, s nejstarším kusem pocházejícím z roku 1880 a nejmladším ze 70. let 20. století.
Na výstavě ve Staré Vsi nad Onřejnicí můžete vidět kolem 80ti kočárků z období 1860-1950, loutkové kočárky, plyšové medvědy, kolébky, židličky, houpací koně a sbírku starých panenek.
Výletní cukrárna a Retro muzeum v Křtinách nabízí kromě cukrárny také malé muzeum zaměřené převážně na kočárky značky Liberta.
V Minimuzeu kočárků a panenek v Městě Albrechticích najdete na 80 různých typů kočárků různých velikostí a přes 90 panenek, společně s dalšími hračkami jako jsou plyšoví medvědi, dřevěná autíčка a kuchyňky.
Království historických kočárků ve obci Plinkout nabízí sbírku přibližně 300 historických kočárků vzniklých do roku 1989.
Toto muzeum nabízí unikátní sbírku starých šicích strojů, rádií, dětských kočárků, žárovek a hraček, která zabírá tři veliké místnosti.
Expozice náchodského muzea zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od přibližně roku 1760 až do 1970, včetně starožitných panenek a originálů královských patentů.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.