Úvod > Aktuality > Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají
Zážitky

Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají

  • Vydáno20. listopadu 2023
Nejoblíbenější trhy v roce – Vánoční trhy v Praze se otevírají již tento týden. Jedná se především o menší lokální trhy v městských částech, jako jsou populární vánoční trhy na náměstí Míru, náměstí Republiky, Andělu a mezi prvními se otevřou také trhy na Tylově náměstí (I. P. Pavlova). Na ty největší pražské vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí si však musíte počkat do 2. prosince.

Tradiční vánoční trhy na Míráku

Vánoční trhy náměstí MíruVelmi oblíbené vánoční trhy se nachází před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru v městské části Vinohrady. Tady se začíná vůbec nejdříve z celé Prahy, už v pondělí 20. listopadu. Chybět nebude typické vánoční občerstvení (jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další), drobné dárkové zboží, nejrůznější ozdoby na vánoční stromeček, vykrajovátka vánočního cukroví, sušené ovoce, koření, čaje a káva, ale i řemeslné výrobky keramiků, šperkařů, pletené rukavice a šály, háčkované výrobky, vánoční prostírání, jmelí, purpury, františky, prskavky a spousta dalšího. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. Trhy jsou otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin, až do Štědrého dne.
 

České vánoční trhy na I. P. Pavlova

Vánoční trhy Tylovo náměstíVánoční trhy budou otevřeny od neděle 26. listopadu do 24. prosince na Tylově náměstí u zastávek tramvají a metra C (červená linka) I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení. Dopravně je Tylovo náměstí výborně dostupné. Ze stanice metra I. P. Pavlova, jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze, stejně tak jako ze zastávek a křížení linek několika tramvají, je to doslova pár kroků.
 

Trhy na náměstí Republiky (v Celnici)

trhy praha republikaVánoční trhy na náměstí Republiky naleznete v prostoru směrem do ulice V Celnici. Začínají v sobotu 25. listopadu a potrvají do 24. prosince 2023. Bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin, stánky nabídnou typické vánoční zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, typické vánoční občerstvení a mnoho dalšího. Zapomeňte na shon, zastavte se u stánků s krásným vánočním zbožím a prožijte působivou předvánoční atmosféru. Kouzlo vánoční atmosféry pod širým nebem nikdy nevyprchá. Přijďte si ho sem užít.
 

Vánoční trhy na Smíchově

Vánoční trhy SmíchovNa pěší zóně Anděl na Smíchově se otevírají trhy 24. listopadu a budou pokračovat až do 24. prosince. Na pěší zóně si budete moci pořídit ručně malované výrobky, kosmetiku a vonné oleje, svíčky, solné lampy, koupelnové soli, ručně vinuté perle a šperky z kované chirurgické oceli či cínu, hry a hlavolamy, oblíbené české bavlněné kapesníky a utěrky, ubrusy a povlečení, ale i velmi kvalitní čaje, makronky nebo kapří maso. Chybět nebude ani spousta dalšího vánočního zboží, dekorací a dárků.  Nebude chybět ani doprovodný program v podobě pouličních umělců. Trhy budou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin.


Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí – trhy, na které si budete muset počkat

Trhy StaromákVánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze se otevřou až v době adventu, od soboty 2. prosince 2023. Návštěvníci sem mohou přicházet až do 6. ledna 2024. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru. Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční strom na Staroměstském náměstí se bude rozsvěcet v sobotu 2. prosince v 16.00 hodin.

trhy václavákVánoční trh na Václavském náměstí potrvá letos stejně jako ten na Staroměstském náměstí. Nebudou chybět tradiční akce, které vyvrcholí oslavami Nového roku. Trhy potrvají od 2. prosince do 6. ledna a budou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků. Stánky s vánočním zbožím a občerstvením se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.


Vánoce na Výstavišti Praha

vánoceRozsvícení vánočního stromu, hrnčířské a řemeslné trhy, lampionový průvod, nedělní mikulášská, dětské dílničky...to jsou letošní Vánoce na Výstavišti Praha. Nakoupit vánoční dekorace, ochutnat cukroví a domácí frgály i koláče, vychutnat si vynikající vánoční medovinu a svařák, zajistit dárky pod stromeček a další sváteční aktivity najdete od soboty 2. do neděle 3. prosince 2023. Na venkovní ploše naleznete vánoční trhy, v Průmyslovém paláci hrnčířské a řemeslné trhy a doprovodný program k akci. Atmosféru vánočních trhů budou opět ladit vánoční stromečky ozdobené od Mateřských školek a škol z Prahy 7.
Vánoční trhy Praha 2023

20.11.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2023

Největší vánoční trhy v Praze můžete navštívit na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí a náměstí Republiky. Menší komornější trhy pak najdete například na náměstí Míru¨, na Andělu či na Tyláku. Tradice, vánoční atmosféra, výborné jídlo a české výrobky.

Adventní trhy na Jiřáku

29.11.
23.12.
Adventní trhy na Jiřáku

Tradiční adventní trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Nenechte si ujít příjemné trhy s atmosférou Vánoc.

Vánoční trhy na náměstí Republiky

25.11.
24.12.
Vánoční trhy na náměstí Republiky

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích. Vánoční trhy na náměstí Republiky v prostoru směrem do ulice V Celnici začínají 25. listopadu a potrvají do 24. prosince 2023. Bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí

2.12.
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí

Nenechte si ujít Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze, které proběhne v sobotu 2. prosince 2023.

Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze

2.12.
3.12.
Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze

Již devatenáctiletou tradici mají naše vánoční, hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7 v Holešovicích.

České vánoční trhy – Tylovo náměstí

26.11.
24.12.
České vánoční trhy – Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

České vánoční trhy na náměstí Míru 2023

20.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Míru 2023

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Vánoční jarmark na Andělu 2023

24.11.
24.12.
Vánoční jarmark na Andělu 2023

Na Andělu naleznete kvalitní zboží, kterým uděláte radost svým blízkým či sami sobě. Můžete se těšit na prodej předmětů s vánoční tematikou a typické vánoční občerstvení.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

2.12.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 2. prosince 2023 a končí 6. ledna 2024, tedy na Tři krále.

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

2.12.
6.1.
Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční oslavy v centru Prahy se opět nesou v duchu typických lidových Vánoc od 2. prosince 2023 až do 6. ledna 2024.

Další aktuality

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

20 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

7 věcí, které nevíte o… cyklu symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast

Žádná česká hudba tak dokonale nevystihuje krásu české krajiny jako Má vlast, cyklus šesti symfonických básní hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Poprvé byla uvedena 5. listopadu 1882 na Žofíně a premiéry se tehdy zúčastnil i její autor. Teď si Mou vlast můžete vychutnat i na portálu Kudy z nudy se všemi zajímavostmi, pikanteriemi a překvapivými detaily z hudebního zákulisí.
Praha | Kultura

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (02.12. – 03.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy v Prahou a okolím, Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, Advent – design – Gask. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Cesty za uměním: Josef Lada, Ladovská zima a obrázky zimy a pohádek našeho dětství

Stejně jako perníčky, voňavé chvojí, světýlka, andělé, čerti a Mikuláš patří k adventu také obrázky Josefa Lady. Najdete na nich všechno, co mají mít pravé české Vánoce: padající sníh, rozsvícené lucerny, děti na saních a místa, která si malíř zamiloval. Pojďte se projít Ladovskou zimou s portálem Kudy z nudy!
Praha | Životní styl

15 tipů na zimní procházky po pražských parcích

Stromovka, Grébovka, Letná nebo Ladronka – to jsou parky, které nikdy nezklamou. Praha však nabízí daleko víc míst, kde se projít v příjemném prostředí parku či lesoparku. Dokonce si drží 1. místo mezi evropskými metropolemi z hlediska poměru zelených ploch oproti celkové rozloze města (tzv. HUGSI index), který v Praze tvoří 57 %. Udělejte si vycházku v některém z nich! Pražské parky lákají k relaxačním procházkám i sportovnímu vyžití.
Praha | Příroda

Výstava Vánoce v Betlémské kapli ukáže krásu skleněných betlémů a ozdob

V podzemních prostorách Betlémské kaple se opět otevře již tradiční vánoční výstava, která potrvá od 25. listopadu 2023 až do 3. 1. 2024. Tématem letošní výstavy jsou skleněné betlémy. Výstava probíhá denně, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Praha | Kultura

Rostlinné symboly Vánoc a adventu – z domova i z tropických krajin

V neděli 3. prosince zapálíme první svíci na adventním věnci a zahájíme tím krásný předvánoční čas. K adventu i Vánocům patří už tradičně řada symbolů z rostlinné říše. Kromě vánočního stromečku naše domovy zdobí větvičky barborek, jmelí a za oknem rozkvétá brambořík. K vánoční výzdobě patří i řada tropických rostlin, například vánoční hvězda neboli pryšec překrásný, obrovské květy hvězdníku nebo vánoční kaktus. S mnoha těmito rostlinami se můžete setkat i při návštěvě trojské botanické zahrady. Víte, proč některé rostliny symbolizují právě čas adventu a Vánoc? Odkud zejména ty tropické pocházejí? A na co si při jejich pěstování dát pozor? Kromě seznámení s krásnými rostlinami nabízí Botanická zahrada Praha v letošním roce i originální vánoční dárky.
Praha | Příroda