ÚvodAktualityVánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají
Zážitky

Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají

  • 20. listopadu 2023
Nejoblíbenější trhy v roce – Vánoční trhy v Praze se otevírají již tento týden. Jedná se především o menší lokální trhy v městských částech, jako jsou populární vánoční trhy na náměstí Míru, náměstí Republiky, Andělu a mezi prvními se otevřou také trhy na Tylově náměstí (I. P. Pavlova). Na ty největší pražské vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí si však musíte počkat do 2. prosince.

Tradiční vánoční trhy na Míráku

Vánoční trhy náměstí MíruVelmi oblíbené vánoční trhy se nachází před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru v městské části Vinohrady. Tady se začíná vůbec nejdříve z celé Prahy, už v pondělí 20. listopadu. Chybět nebude typické vánoční občerstvení (jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další), drobné dárkové zboží, nejrůznější ozdoby na vánoční stromeček, vykrajovátka vánočního cukroví, sušené ovoce, koření, čaje a káva, ale i řemeslné výrobky keramiků, šperkařů, pletené rukavice a šály, háčkované výrobky, vánoční prostírání, jmelí, purpury, františky, prskavky a spousta dalšího. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. Trhy jsou otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin, až do Štědrého dne.
 

České vánoční trhy na I. P. Pavlova

Vánoční trhy Tylovo náměstíVánoční trhy budou otevřeny od neděle 26. listopadu do 24. prosince na Tylově náměstí u zastávek tramvají a metra C (červená linka) I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení. Dopravně je Tylovo náměstí výborně dostupné. Ze stanice metra I. P. Pavlova, jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze, stejně tak jako ze zastávek a křížení linek několika tramvají, je to doslova pár kroků.
 

Trhy na náměstí Republiky (v Celnici)

trhy praha republikaVánoční trhy na náměstí Republiky naleznete v prostoru směrem do ulice V Celnici. Začínají v sobotu 25. listopadu a potrvají do 24. prosince 2023. Bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin, stánky nabídnou typické vánoční zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, typické vánoční občerstvení a mnoho dalšího. Zapomeňte na shon, zastavte se u stánků s krásným vánočním zbožím a prožijte působivou předvánoční atmosféru. Kouzlo vánoční atmosféry pod širým nebem nikdy nevyprchá. Přijďte si ho sem užít.
 

Vánoční trhy na Smíchově

Vánoční trhy SmíchovNa pěší zóně Anděl na Smíchově se otevírají trhy 24. listopadu a budou pokračovat až do 24. prosince. Na pěší zóně si budete moci pořídit ručně malované výrobky, kosmetiku a vonné oleje, svíčky, solné lampy, koupelnové soli, ručně vinuté perle a šperky z kované chirurgické oceli či cínu, hry a hlavolamy, oblíbené české bavlněné kapesníky a utěrky, ubrusy a povlečení, ale i velmi kvalitní čaje, makronky nebo kapří maso. Chybět nebude ani spousta dalšího vánočního zboží, dekorací a dárků.  Nebude chybět ani doprovodný program v podobě pouličních umělců. Trhy budou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin.


Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí – trhy, na které si budete muset počkat

Trhy StaromákVánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze se otevřou až v době adventu, od soboty 2. prosince 2023. Návštěvníci sem mohou přicházet až do 6. ledna 2024. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru. Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční strom na Staroměstském náměstí se bude rozsvěcet v sobotu 2. prosince v 16.00 hodin.

trhy václavákVánoční trh na Václavském náměstí potrvá letos stejně jako ten na Staroměstském náměstí. Nebudou chybět tradiční akce, které vyvrcholí oslavami Nového roku. Trhy potrvají od 2. prosince do 6. ledna a budou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků. Stánky s vánočním zbožím a občerstvením se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.


Vánoce na Výstavišti Praha

vánoceRozsvícení vánočního stromu, hrnčířské a řemeslné trhy, lampionový průvod, nedělní mikulášská, dětské dílničky...to jsou letošní Vánoce na Výstavišti Praha. Nakoupit vánoční dekorace, ochutnat cukroví a domácí frgály i koláče, vychutnat si vynikající vánoční medovinu a svařák, zajistit dárky pod stromeček a další sváteční aktivity najdete od soboty 2. do neděle 3. prosince 2023. Na venkovní ploše naleznete vánoční trhy, v Průmyslovém paláci hrnčířské a řemeslné trhy a doprovodný program k akci. Atmosféru vánočních trhů budou opět ladit vánoční stromečky ozdobené od Mateřských školek a škol z Prahy 7.
Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze

7. 12.8. 12.
Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze

Již dvacetiletou tradici mají naše vánoční, hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7 v Holešovicích.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2024

30. 11.6. 1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2024

Vánoce v Praze, které jinde nezažijete. Oslavy vánočních svátků tradičně na Staroměstském náměstí. Trhy startují 30. listopadu 2024 a končí 6. ledna 2025, tedy na Tři krále.

Další aktuality

Věda a historie není nuda: jak se před 100 lety dařilo turistům, vodákům, olympionikům a dalším sportovcům

Jakým sportům se věnovali naši pradědečkové a prababičky, případně dědečkové a babičky za první republiky? Které sportovní odvětví prožívalo zlatý věk a co naopak bylo teprve v plenkách? A jak na tom byli Češi na Olympijských hrách? Všechny tyto informace vám dnes zodpoví portál Kudy z nudy a navíc vás možná naláká na turistický výlet – jen tak, pro radost z pohybu.
20. červenec 2024 21:06
Letní sporty, Praha

Užijte si večerní prohlídky a speciální jízdu setmělou Zoo Praha

Dopřejte si unikátní zážitek v pražské zoologické zahradě. Mezi zážitkovými programy, které Zoo Praha nabízí, naleznete nejen poutavé večerní prohlídky s průvodcem, ale také dobrodružnou jízdu setmělým areálem zahrady. Poznejte jedinečné večerní kouzlo zoologické zahrady.
20. červenec 2024 15:00
Příroda, Praha

Pilsner Urquell v Praze: za příběhem piva do zážitkové expozice The Original Beer Experience

Praha je známá pro svou bohatou historii a kulturní život, každým rokem ji proto navštěvují turisté z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí se stala také zážitková expozice v Praze Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, která se nachází v historické budově přímo na Václavském náměstí. Tato jedinečná interaktivní expozice otevřená v roce 2023 návštěvníkům přibližuje příběh českého zlatého dědictví – slavného plzeňského ležáku. Zájemci se mohou těšit na nejmodernější technologie i jedinečnou atmosféru.
20. červenec 2024 12:00
Zážitky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Oživlý středověk v podhradí u hradu Zlenice, Víkend hmyzožravců v pražské zoo, Večer otevřených bran na zámku Žleby, Staroměstské náměstí – komentovaná vycházka, Memoriál Rudolfa Utěšila v Klánovicích. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
19. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Z Prahy všemi směry: metrem do lesa

Do lesů v Praze a jejím okolí se dá vyrazit pěšky, tramvají i metrem – na houby, na výlet s dětmi anebo jen tak, objevovat neznámá místa, kde jste ještě nebyli. Hlavní výhody? Takové procházky budou plné zážitků, nezaberou celý den, a protože při nich využijete hromadnou dopravu, budou také levné.
18. červenec 2024 9:48
Příroda, Praha

Jak poznat Prahu za jeden den

Chcete navštívit Prahu, ale nemáte moc času? Kudy z nudy vám přináší několik skvělých nápadů, jak poznat ta nejhezčí místa během jediného dne. Samozřejmě můžete náš návod použít i jako tipy pro vícedenní dovolené a pobyt si prodloužit, třeba na dva dny nebo na prodloužený víkend.
17. červenec 2024 11:52
Památky, Praha

Letní slavnosti staré hudby zvou do říše snů

Prázdninovou Prahu opět zpestří festival Letní slavnosti staré hudby. Od 16. července do 6. srpna 2024 zve během sedmi večerů především na hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka. Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby jsou "sny". Festivalová nabídka se tak v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Právě při aristokratických dvorech působila celá řada špičkových skladatelů. Koncerty například nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce 15. století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva nebo pozvou na emocemi nabité fado či smyslné tance zvané lundum.
16. červenec 2024 15:00
Kultura, Praha

Cesty za uměním: Rembrandt, obraz Učenec ve studovně a portrét Jana Amose Komenského

Učenec ve studovně z roku 1634 je jediný Rembrandtův obraz ve sbírce pražské Národní galerie. Před několika lety byl hvězdou výstavy, věnované portrétu holandského zlatého věku v 17. století, a vy ho můžete vidět ve sbírkách starého umění. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vydat po stopách jeho autora, světoznámého nizozemského malíře Rembrandta van Rijna (15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam).
16. červenec 2024 7:06
Kultura, Praha