V takovém rozsahu se
porcelán na Hradě ještě nevystavoval. Návštěvník se tu seznámí se stolováním Habsburků až po servisy našich prezidentů. Část sbírky se vlastně ještě stále používá a byla zapůjčena z reprezentačních prostor Hradu. Významnou část byla zapůjčena také z prezidentského zámku v Lánech. Mnoho předmětů je též zapůjčeno z Vídně a z tuzemských muzeí.
Zatímco přízemí
letohrádku připomíná klasickou výstavu s orientálním porcelánem a předměty z Číny a Japonska, kterými byla Evropa mezi 16. až 18. stoletím fascinována, v prvním patře je připravena dlouhá tabule. Prostřeny tu jsou servisy členů habsburské dynastie i servis, který nyní užívá při reprezentačních příležitostech prezident Václav Klaus.
Stůl začíná porcelánem, květinami a nezbytným marcipánem, kterým se krmil dvůr Marie Terezie a Františka I., následuje servis Ferdinanda V. Dobrotivého a jeho ženy Marie Anny Pii a nechybí tu ani oblíbené nádobí Františka Josefa a jeho ženy Alžběty, přezdívané Sisi.
Svět první republiky reprezentuje nejen nádobí, ale i slavné pařížské sošky s mytologickými náměty, které zdobily slavnostní tabuli Tomáše G. Masaryka, jež si i současný prezident občas půjčí. Socialistické období připomíná porcelán prezidentů Antonína Novotného a Gustava Husáka.
V přízemí obdivovatele ohromí obrovské zásobnice na alkohol z Číny, velikánské květináče z Japonska, které ve své době sloužily jako akvárka pro rybičky, nebo například vzácná truhla, která pamatuje Rudolfa II. Ve druhé přízemní místnosti pak mohou návštěvníci obdivovat výrobky jednotlivých manufaktur a podle autora výstavy i nejkrásnější kousek expozice – zdobnou vázu z petrohradské carské manufaktury vyrobenou v roce 1836, která se k nám dostala až po 2. světové válce. Vstupné na výstavu je 110 korun pro dospělého, pro děti a důchodce přijde na 60 Kč.