
Na ochutnávku vín na
Pražský hrad se během září můžete vypravit dokonce
dvakrát. První akcí je
sedmnáctý ročník Vinobraní v
Královské zahradě Pražského hradu, který o
víkendu 7. a 8. září nabídne burčák, čerstvou hroznovou šťávu a ochutnávku vín.
Kromě
vína se návštěvníci mohou jako obvykle těšit na
čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, opravdový pravý moravský
burčák, degustaci tichých vín a ochutnávku kvalitních českých potravin značek
Klasa a Regionální potravina od desítek výrobců. Prodejní degustace tichých vín proběhne před Empírovým skleníkem. Návštěvníci mohou objevovat chutě
slovinských vín a delikates, sýry z celého světa, pochutiny z hmyzu, dobroty od Mistra Koblihy, Kunětickou zmrzlinu anebo mléčné dobroty z Kunína, Madety, Minimlékárny pod Řípem či z farmy Parusovi. Za pozornost bude určitě stát také
rožnění selete na středověký způsob.
Vinobraní tradičně nabídne i
celodenní kulturní program – návštěvníkům budou po oba víkendové dny hrát, zpívat a tančit
folklórní soubory z
kyjovského regionu. Vstupné na
vinobraní je 120 Kč.
Svatováclavské vinobraní v Praze

Podruhé se na
Pražský hrad vypravte o tři týdny později,
28. září, kdy se na
Svatováclavské vinici, jedné z nejstarších a nejhezčích vinic v Čechách, pořádá
Svatováclavské vinobraní. Říká se, že jedinečný svah na východním konci
Pražského hradu si pro pěstování vinné révy vybral na počátku 10. století sám kníže Václav a po svém zakladateli také nese vinice jméno – Svatováclavská. Při vinobraní ochutnáte
zdejší vína i vína dalších výrobců, uvidíte autentický ruční lis na lisování hroznů a při sklence vína si vychutnáte neopakovatelný
výhled na historické jádro Prahy.
Vinobraní na Pražském hradě nabídne moravský burčák, čerstvou hroznovou šťávu, ochutnávku vín i celodenní kulturní program s vystoupeními folklórních souborů z kyjovského regionu.
Vinobraní se koná o víkendu 7. a 8. září 2024.
Návštěvníci mohou ochutnat slovinská vína, delikatesy, sýry z celého světa, pochutiny z hmyzu, dobroty od Mistra Koblihy, Kunětickou zmrzlinu nebo mléčné produkty z různých lokálních farm.
Svatováclavské vinobraní se koná na Svatováclavské vinici na Pražském hradu, což je jedna z nejstarších a nejkrásnějších vinic v Čechách. Pořádá se 28. září a nabízí ochutnávku místních i dalších vín.
Zlatá ulička je známá řadou malebných domků, která byla kdysi domovem řady spisovatelů a umělců, včetně spisovatele Franze Kafky.
Vstupné na Vinobraní na Pražském hradě je 120 Kč.
Prodejní degustace tichých vín proběhne před Empírovým skleníkem na Pražském hradě.
Pražský hrad je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 sídlem prezidenta republiky. Je to nejnavštěvovanější památka v Česku a jeden z největších hradních komplexů na světě.
V areálu Pražského hradu se nachází několik zahrad, včetně historicky cenných severních zahrad a jižních zahrad s krásným výhledem na historickou část města, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti.
Svatováclavská vinice na východním konci Pražského hradu, kterou si ve 10. století vybral pro pěstování vinné révy kníže Václav, je jedním z nejstarších a nejzajímavějších míst pro pěstování vinné révy v Čechách.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.