Tradice: zažijte tradiční i nové

Objevte s portálem Kudy z nudy pestrý svět tradic a vydejte se za magickými příběhy ze starodávných časů a do míst, kde se daří udržovat starobylá řemesla.
Česká republika skrývá neuvěřitelné poklady!
Na vlastní kůži zažijete dávné rituály a lidové zvyky, ochutnáte pokrmy našich předků a spláchnete je douškem poctivého českého piva. Zavedeme vás na festivaly a slavnosti, kde tradice žijí stejně jako kdysi, do dílen, kde se šijí kroje a vyrábí modrotisk, a do míst, která právě díky tradicím rozkvétají a nacházejí nové využití. Zkrátka cestujte s námi, poznávejte, ochutnávejte a zapojte i další smysly – mnohotvárný svět tradic čeká jen na vás!

Zajímavosti ze světa tradic a řemesel

České značky, které prověřil čas i ty úplně nové a moderní

Portál Kudy z nudy vám pravidelně představuje příběhy nejrůznějších tradičních českých značek. Tak například se dozvíte zajímavosti o firmě Baťa, Thonet, Botasky, Moser anebo výrobců automobilek Škoda, Tatra nebo Kaipan.

100 tipů, kde vyzkoušet tradice

Poctivost, řemeslný fortel, odkaz předků, láska a dovednosti prověřené lety: takové jsou naše tradice. Hledáte ty nejkrásnější lidové slavnosti a festivaly, krajové speciality a klasické české pivo? Místa, kde poznáte mistry svého oboru a odhalíte tajemství tradičních řemesel? Anebo toužíte po hýčkání a odpočinku, které nabízejí naše lázně? Nabízíme vám místa, kde si přijdou na své všechny smysly a kde se s tradicemi setkáte skutečně na vlastní oči, nos, jazyk, uši i kůži.

Letošní sezóna bude skvělou volbou pro rodiny s dětmi i pro aktivní turisty

Jaký bude rok 2022? Plný zajímavých výročí a oslav, akcí, výstav a festivalů, koncertů a novinek. Připomeňte si co se bude dít měsíc po měsíci a namíchejte si vlastní koktejl zážitků! V našem kalendáři akcí si můžete vybrat z širokého spektra kulturních, sportovních, zábavních i společenských akcí. V Česku bude turistická sezóna bohatá na zážitky!

Za nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy planety nemusíte cestovat za hranice