ÚvodVýletyVýlety za každého počasíZa historií piva se vypravte do Plzně

Za historií piva se vypravte do Plzně

Kam jinam se vypravit za historií piva a pivovarnictví než do Plzně a do západních Čech. Navštivte slavné plzeňské pivovary v čele s Plzeňským prazdrojem, nenechte si ujít jubilejní prohlídky nebo ochutnejte vybrané pivní laskominy v restauraci Na Spilce. Ortodoxní pivaři nemohou vynechat také jedinečné Pivovarské muzeum.

Poznejte příběh piva v plzeňském pivovaru

Pivovar PlzeňŽádný milovník zlatavého moku by si neměl nechat ujít prohlídku nejslavnějšího českého pivovaru – plzeňského Prazdroje. Plzeňský Prazdroj založili a postavili společnými silami právováreční měšťané města Plzně v roce 1842. V tehdejším Měšťanském pivovaru Plzni byla uvařena první várka spodně kvašeného ležáku, který následně dobyl celý svět pod jménem Pilsner Urquell, a který dal název celému jednomu druhu piv – Pils. Dnes je pivovar živým a dynamickým místem, kde se prolíná tradiční výrobní postup piva Pilsner Urquell s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví.

Do pivovaru můžete nahlédnout díky exkurzi s názvem "Setkejte se s legendou Pilsner Urquell", která vás seznámí s historií a tajemstvím výroby legendárního ležáku, prohlédnete si autentická místa pivovaru, kde se pivo Pilsner Urquell od 19. století vyrábí a neodmyslitelným završením prohlídky je návštěva historických pivovarských sklepů, kdeo chutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubových ležáckých sudů.
 

Škola čepování piva a Cesta pivovarského tovaryše

Nedávnou novinkou jsou v plzeňském pivovaru především zážitkové trasy a programy. K těm nejzajímavějším se řadí Škola čepování Pilsner Urquell, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva. Zkusíte si sami načepovat pivo a zjistíte, zda se můžete zařadit mezi zdejší mistry výčepní. Součástí programu je zkrácená prohlídka pivovaru, návštěva sklepů a navíc si lze ještě dokoupit občerstevní v podobě pivovarského guláše s chlebem.

Pokud máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek, nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše. Tento zážitkový program je ideální pro skupiny přátel, kolegů či firemních partnerů, kteří si naplno během 4 hodin užijí návštěvu pivovaru Pilsner Urquell. Nejenže se seznámíte s historií a výrobou plzeňského ležáku, ale v magickém prostředí historických pivovarských sklepů se proměníte v ledaře, bednáře, sladovníky, výčepní nebo sklepmistry.
 

Nahlédněte i do pivovaru Gambrinus

PivoNudit se nebudete také při prohlídce pivovaru Gambrinus. Budete mít možnost si prohlédnout provoz pivovaru. Představí se vám suroviny, tradiční postupy a nejmodernější technologie, které stojí za nejoblíbenějším českým pivem.

Výlet za pivem Gambrinus doporučujeme završit posezením v restauraci Na Spilce, která je s kapacitou 550 míst největší pivnicí v Čechách. Restauraci najdete přímo v areálu Plzeňského Pivovaru, v prostorách bývalých kvasných sklepů. V nabídce jsou jídla tradiční české kuchyně a vybrané speciality k pivu a hlavně výborně ošetřené pivo Pilsner Urquell. Pravidelně se zde pořádají gastronomické i hudební akce. V letních měsících jistě přijde vhod příjemné posezení v zahradní pivnici, která je otevřena každý den v době od 10 do 22 hodin.
 

Pivovarské muzeum a další plzeňské zajímavosti

Muzeum pivaPo prohlídce pivovaru se pravověrní pivaři musí ještě podívat do Pivovarského muzea nedaleko Náměstí Republiky. Muzeum se nachízí v unikátně zachovaném právovárečném domě, který dýchá atmosférou středověku a vypráví o výrobě a způsobu podávání i pití piva. K vidění je zde například replika hospody z přelomu 19. a 20. století, laboratoř z 2. poloviny 19. století, gotická sladovna či ležácké sklepy s lednicí.

A protože nejen pivem živ je člověk, určitě vyzkoušejte i další lákadla Plzně, třeba zoologickou a botanickou zahradu anebo Dinopark s modely prehistorických ještěrů. Pro hravé a zvídavé návštěvníky je skvělým místem science center Techmania, pro rodiny s dětmi Muzeum strašidel, Muzeum loutek anebo tajuplné plzeňské podzemí.