Hrabalova stezka v Kersku u Sadské začíná u restaurace Hájenka, kde si i dnes můžete dát kance se šípkovou nebo se zelím. Mezi místy spojenými se životem a dílem spisovatele Bohumila Hrabala naleznete mimo zákoutí z filmu Slavnosti sněženek také minerální pramen nebo malý menhir.
Asi patnáctikilometrový výlet, vhodný pro cyklisty i pěší turisty, začíná u proslulé Hájenky. Ačkoli doznala jistých změn, pohled do jídelního lístku poskytne dávku nostalgie – v bohaté nabídce zvěřiny samozřejmě nechybí proslavený kerský divočák.
Kousek od Hájenky leží Lesní ateliér u Kubů. Kromě střídání mnoha výstav předních českých výtvarníků, fotografů či jiných umělců se v květnu na zahrádce ateliéru pravidelně koná slavnost Hrabalovo Kersko. Dále po silnici natrefíte na červenou turistickou značku u minerálního Josefského pramene. Pro vodu sem pravidelně přijíždějí chataři ze širokého okolí. Od pramene vlevo přijdete k silnici, odkud spatříte Hrabalovu chatu s číslem popisným 0315, kde vznikla mnohá známá díla. Po žluté značce můžete dojít k pískovcovému Menhiru, který sloužil v minulosti jako hraniční kámen. Chatovou oblastí se dojdete až k silnici.
Pokračujte vlevo po zelené stezce do lesa k rozcestníku Staré koryto Labe, kde sice po 200 m odbočuje zelená vlevo, ale následujte pravou stranu po málo používané cestě k řece Labi a pokračujte proti proudu. Asi kilometru potkáte cyklostezku 0019, kterou následujte do lesa po dobře vyježděné cestě. Od konce osady Kersko po silnici vede červeně značená turistická cesta okrajem osady Hradišťko ke hřbitovu, kde najdete hrob rodiny Hrabalových (vpravo od středu hřbitova). Bílý pomník s otvorem podepírá kamenná ruka. Červené značení dále pokračuje polní cestou rozsáhlými lesy podél čističky a jezera v Sadské, osadou Písty až k železničnímu mostu v Nymburce. Zde odbočte vpravo po stezce a přes železniční přejezd až na konec Hrabalovy stezky, která končí přesně před vraty nymburského pivovaru.
V Postřižinském pivovaru spisovatel prožil své dětství a ranou dospělost. Správcem pivovaru, jak víme z filmu Postřižiny, byl Hrabalův nevlastní otec Francin, který zde nejen pracoval, ale s celou rodinou i bydlel. Pokud byste chtěli celý výlet opravdu stylově zakončit, pak si v pivovarské pivnici, která je hned u vjezdu do areálu, dejte Postřižinské pivo. Na vrátnici pivovaru můžete požádat o umožnění zhlédnutí Hrabalovy pamětní desky, která je umístěna na budově sladovny v netradiční výšce "kam čůrají psi", přesně tak jak si to Bohumil Hrabal přál.
Hrabalova stezka začíná u restaurace Hájenka v Kersku u Sadské, kde si můžete dát kance se šípkovou omáčkou nebo se zelím.
Na Hrabalově stezce můžete navštívit místa jako Lesní ateliér u Kubů, minerální Josefův pramen, Hrabalovu chatu s číslem popisným 0315 a pískovcový Menhir.
Hrabalova stezka je přibližně patnáctikilometrová a je vhodná pro cyklisty i pěší turisty.
V květnu se v Lesním ateliéru u Kubů pravidelně koná slavnost Hrabalovo Kersko.
V Hrabalově chatě vznikla mnohá známá díla spisovatele Bohumila Hrabala.
Na hřbitově na okraji osady Hradišťko naleznete hrob rodiny Hrabalových s bílým pomníkem podepíraným kamennou rukou.
Spisovatel Bohumil Hrabal prožil své dětství a ranou dospělost v Postřižinském pivovaru.
Na konci Hrabalovy stezky v nymburském pivovaru můžete navštívit pivovarskou pivnici a požádat o zhlédnutí Hrabalovy pamětní desky na budově sladovny.
Hrabalova pamětní deska je umístěna na budově sladovny v netradiční výšce kam čůrají psi, což bylo přesně podle přání Bohumila Hrabala.
V pivovarské pivnici v nymburském pivovaru si můžete dát Postřižinské pivo.