ÚvodKalendář akcíFestivalyFestival Knižní lázně v Mariánských Lázních 2024
Knižní lázně
Festivaly

Festival Knižní lázně v Mariánských Lázních 2024

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Karlovarský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Již pátý ročník festivalu Knižní lázně bude letos pečovat o duševní zdraví svých návštěvníků formou „literárního wellbeingu“, tedy příjemně stráveného času ve společnosti knih. Letos v termínu 20. – 23. června.
Čtyřdenní letní akce pojatá jako setkání malých knižní nakladatelů, knihkupců a čtenářů oživí od 20. do 23. června kolonádu Maxima Gorkého v Mariánských LázníchFestival Knižní lázně je setkání malých nakladatelů a knihkupců se čtenáři v krásném centru Mariánských Lázní.

Knižní trh a program nabízí na Hlavní kolonádě autorská čtení, diskuse, tvořivé dílny, setkání s autory, dětská divadla, soutěže, hudební koncerty atd. Hlavní témata, kterým se Knižní lázně věnují, jsou duševní zdraví, knižní a čtenářská kultura. Festival organizuje Čtenářský pobyt, který nabízí vybraným účastníkům z řad široké veřejnosti pobyt v lázních zdarma. Soustředění a inspiraci poskytuje Tvůrčí pobyt pro profesionály a zajímavé podněty a reflexe začínajícím tvůrcům projekt Letní škola psaní.

 
Mezi hosty, jejichž čtení nebo rozhovory s nimi zařazují organizátoři do programu, budou Martin Petiška, spisovatel, dramatik, autor více než padesáti titulů přeložených do mnoha jazyků a syn Eduarda Petišky, překladatel a nakladatel Ondřej Cikán, v prosinci vyznamenaný prestižní Rakouskou státní cenou za literární překlad, spisovatelka či scenáristka a autorka knih Praskliny, Těla nebo Spiritistky Klára Vlasáková. Publicistka a autorka několika knih Judita Matyášová představí rozšířené vydání knihy s Kafkou na cestách u příležitosti sto let od Kafkovy smrti a dvě stě let výročí narození Bedřicha Smetany připomene svou poslední knihou o slavném hudebním skladateli ilustrátorka Veronika Bílková. Součástí programu bude například komentovaná Procházka po krajině mariánskolázeňské s biologem a autorem několika knih Jiřím Sádlem ve spolupráci s UNESCO nebo Společenský večer Knižních a Jazzových lázní s koncertem kapely Terne Čhave.
 

Program festivalu:

Čtvrtek 20. 6. – Program pro školy a ve spolupráci s partnery
Pátek 21. 6. – Program ve spolupráci s partnery, Předvečer Knižních lázní
Sobota 22. 6. – Knižní trh a program (10 – 18 h.) + Pecha Kucha Night Speciál
Neděle 23. 6. - Knižní trh a program (10 – 16 h.) + Shortlist 2024, čtení absolventů Letní školy psaní
 

Knihy, jazz a jóga
Na hlavní kolonádě se toho bude letos odehrávat opravdu hodně! Knižní lázně se na jednom místě v jeden víkend setkávají s Jazzovými lázněmi a oslavou Mezinárodního dne jógy

Knižní lázně organizuje Klára Khine a Barbora Páníková, zázemí Knižním Lázním v Mariánkách poskytuje spolek Švihák, který zde pořádá od roku 2014 různé kulturní akce.

Provozovatel

KIS Mariánské Lázně s.r.o.

Hlavní 47
353 01 Mariánské Lázně
Email:
kniznilazne@email.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.kniznilazne.cz/
WWW:
https://www.maria...
GPS:
49,958092 12,702535
 
 

Cena

Poznámka:většina programu je zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Aktuality

Chopinův festival v Mariánských Lázních

Chopinův festival je jedním z nejstarších hudebních festivalů v České republice a patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Na symfonických koncertech, klavírních recitálech, sobotních a nedělních matiné účinkují umělci světových jmen.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Mariánský podzim – mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival v barvách babího léta. Dny 19. – 22. září budou v Mariánských Lázních ve znamení zpěvu, tance, dobrého jídla, pití a zábavy. Město se během čtyř dnů promění v kulisu pro 19. ročník festivalu, na kterém se představí české, moravské skupiny a soubor ze Slovenska.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Lázeňský festival jablek v Mariánských Lázních

Sklizeň jablek a konec sezóny si Mariánské Lázně připomínají Lázeňským festivalem jablek, letos spojeným s oslavou výročí 50. let CHKO Slavkovský les. Vůně skořice zaplní kolonádu a účastníci mohou ochutnat jablečné speciality a dozvědět se zajímavosti z ovocnářství.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Slunce, seno, Mariánky

Beseda s režisérem Zdeňkem Troškou a herci z kultovní české komedie Slunce, seno, jahody.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Vivat Strauss

Koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně, zpěvačky Evy Štruplové a dirigenta Jana Mikoláše.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Michael Barenboim a ZSO

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla A. Dvořáka. Jako sólista se představí Michael Barenboim (housle).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Svatováclavský koncert

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla J. K. Vaňhala, F. A. Růžičky a M. Boka . Jako sólisti se představí Radek Baborák a Michal Mikulenka (lesní roh).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hudba starých českých mistrů

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla L. A. Koželuha, J. Myslivečka a J. V. H. Voříška. Jako sólistka se představí Shizuka Ishikawa (housle).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Evropská dálková trasa E6 – pěšky z Chebu do Železné Rudy

E6 naše území jen tak olízne a spěchá dál. Její počátek lze nalézt až na finském severozápadě. K nám se dostává nedaleko Chebu, vede přes Mariánské Lázně a Šumavou k hraničnímu přechodu Alžbětín, kde se stáčí do Rakouska. Dále pak směřuje na Balkán a končí v řecké Alexandropolis.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Trať Karlovy Vary – Mariánské Lázně

Romantická trať z Karlových Varů do Mariánských Lázní slouží veřejnosti už od roku 1898. Trať označená v jízdním řádu číslem 149 je dlouhá 53 kilometrů a vede z velké části chráněnou oblastí Slavkovský les.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Výstavné lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Jóga Mariánské Lázně

Nabízíme bohatý výběr lekcí jógy, dechových cvičení, meditací, obličejové jógy a paddleboard jógy. Nezáleží na vašem věku, pohlaví, nebo úrovni zkušeností – jóga je pro každého. Připojte se k nám a objevte blaženost a rovnováhu, kterou jóga může přinést do vašeho života.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Rudolfův pramen v Mariánských Lázních

Rudolfův pramen vyvěrá v lukách v Úšovicích a byl známý jako pramen Luční. Voda z pramene Rudolf se užívá k pitné léčbě a na koupání. Ochutnat jej můžete v pavilonu Křížového pramene na kolonádě.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Křížový pramen v Mariánských Lázních

Křížový pramen je nejslavnější a jeden z nejstarších a nejdéle používaných pramenů. Vyvěrá v pavilonu Křížového pramene, který se nachází na mariánskolázeňské kolonádě.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Rozhledna Hamelika u Mariánských Lázní

Nedaleko Mariánských Lázní leží rozhledna Hamelika. Rozhledna z roku 1876 stojí ve výšce 723 m n.m. a je volně přístupná všem, kdo si chtějí užít výhled na lázeňskou část města Mariánské Lázně, Slavkovský les či Zelenou horu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinný pivovar Kronl

Poctivé, řemeslně vyrobené, nefiltrované a nepasterované, správně uleželé pivo s výjimečnou gastronomií v domácím prostředí. To je pivovar Kronl – první rodinný pivovar v Mariánských lázních.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hotel Ferdinand

Hotel Ferdinand (dříve Berlín) situovaný nedaleko lázeňského centra města Mariánské Lázně byl nově postaven a otevřen v roce 1994.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

B&B Hotel Volčík

B&B Hotel Volčík se nachází v klidné, rezidenční části známého lázeňského města Mariánské Lázně a nabízí skvělý výchozí bod pro objevování okolních krás.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Revelton Studios Mariánské Lázně

Nový apartmánový hotel se nachází ve významných českých lázních.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

George Pension Mariánské Lázně

Přijeďte se ubytovat do jedné z nejkrásnějších vil v Karlovarském kraji. Penzion George leží v malebné části Mariánských Lázní v klidu a zeleni.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Villa Dino

Hotel Villa Dino je malý rodinný hotel s perfektním zázemím pro vaši dovolenou. Přímo v hotelu najdete restaurací s tradiční českou kuchyní, točeným Chodovarem a venkovní terasou.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Boutique Hotel SwissHouse

Hotel SwissHouse navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Je známý svou pohostinností, kvalitou služeb a především příjemným a profesionálním vystupováním personálu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Wellness hotel Queens Mariánské Lázně

Hotel, kde se snoubí unikátní propojení moderního ubytování, zdravého životního stylu, sportovního vyžití a luxusního wellness odpočinku.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj