ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akceKoresponDance v Novém Městě na Moravě
Hudební a divadelní akce

KoresponDance v Novém Městě na Moravě

Festival KoresponDance se vůbec poprvé představí v Novém Městě na Moravě, kde organizátoři navázali spolupráci s Horáckou galerii.
Odpolední i večerní hodiny si mohou diváci užít společně se slovenskou tvůrkyní, tanečnicí a choreografkou Soňou Ferienčíkovou a švýcarskou umělkyní a akrobatkou Stéphanie NDuhirahe. Obě umělkyně svá díla přizpůsobí specifickému prostoru galerie a jeho geniu loci, obě díla pracují s prostorem zcela odlišně, ale přitom je propojuje jeden společný prvek, a tím je lano.

Stéphanie ve své performance Šrámy/La Débattue zkoumá historii daného místa, do kterého se prolíná i její osobní příběh a příběh její rodiny. Soňa Ferienčíková pak ve svém projektu IHOPEIWILL skloubí fyzickou performance, zvukový design a vizuální instalaci. 
 

Hlavní program:

16:00 – WORKSHOP | Soňa Ferienčíková & Jaro Viňarský: IHOPEIWILL

  • Přijďte na pohybový workshop pod vedením slovenských tanečníků a choreografů Jara Viňarského a Soni Ferienčíkové inspirovaný fyzickými principy z jejich nového multimediálního představení "IHOPEIWILL", které můžete na KoresponDance také zhlédnout.
  • Cena: 100 Kč (jednotná pro všechny věkové kategorie)

18:30 – Cie Pieds Perchés: Šrámy/La Débattue

  • Site-specific představení, které kombinuje cirkus, fyzické divadlo, videoart a živou hudbu.
  • 150 Kč (jednotná pro všechny věkové kategorie)

20:00 - threeiscompany: IHOPEIWILL

  • IHOPEIWILL kombinuje fyzickou performanci, zvukový design a vizuální instalaci. Všechna tato média fungují nezávisle vedle sebe, ale zároveň v synergii a společně tak vytváří organický celek. Inspirací pro vznik inscenace byly rozhovory s lidmi, v nichž nás zajímala optika osobního rodinného zázemí a vztahů napříč generacemi.
  • Cena: 150 Kč (jednotná pro všechny věkové kategorie)

Slunohraní 2024

Už 12 let je Nové Město na Moravě domovem festivalu Slunohraní, který přináší hudební kurzy pro dospělé a také tři koncertní večery na nádvoří Horácké galerie.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Farmářský trh s doprovodným programem – 6. července

Hlavní sezóna čtrnáctého ročníku farmářských trhů s bohatou nabídkou kvalitních potravin a produktů s jasným původem.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Laco Deczi

Americký jazzový trumpetista československého původu Laco Deczi ovládá bezprostřednost a improvizaci. Jeho vystoupení mají elektrizující náboj a tento neotřelý muzikant stále dokáže zaujmout i mladší publikum. Legendární trumpetista zavítá na nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

ArtKino: Golda

Napínavé drama, které zachycuje, jak odpovědným a kontroverzním rozhodnutím musela čelit Golda Meirová – známá také jako „železná lady Izraele“ – během jomkipurské války v roce 1973. Promítání v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě 25. června v 18:00.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Slunohraní: Harafica

Parta muzikantů Harafica zve veřejnost na jejich koncert do Horácké galerie na nádvoří v Novém Městě na Moravě dne 2. července od 20:00 do 22:00 hodin. Užijete si nekončící proud skvělé hudby se sklenkou dobrého vína!
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Slunohraní: Dorota Barová

Zpívající violoncellistka Dorota Bárová zve veřejnost na její koncert do Horácké galerie na nádvoří v Novém Městě na Moravě dne 3. července od 20:00 do 22:00 hodin.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Slunohraní: Janáčkovo kvarteto / Letní orchestr

Letní orchestr složený z ůčastníků hudebních workshopů zve veřejnost na jejich koncert do Horácké galerie na nádvoří v Novém Městě na Moravě dne 5. července od 20:00 do 22:00 hodin.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Zámecká slavnost v Novém Městě na Moravě

Horácká galerie zve veřejnost na Zámeckou slavnost, kde i letos jsou klobouky vítány! Vystoupí kapela energická multižánrová kapela The People.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácká galerie na zámku v Novém Městě na Moravě

Zámek Nové Město na Moravě je sídlo Horácké galerie. Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy – baroko v 18. století a novorenesance v 19. století.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Beachvolleyballový a tenisový kurt pro relaxaci a zábavu

Přijeďte do Nového Města na Moravě, pokud chcete strávit klidnou nebo aktivní dovolenou v nádherné chráněné krajinné oblasti Vysočiny!
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě

Katolický kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě je zasvěcený svaté Kunhutě. Upoutává především hodnotnou sgrafitovou výzdobou fasády od novoměstského rodáka Karla Němce.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Novoměstské hasičské muzeum

Novoměstské hasičské muzeum vzniklo příhodně hned vedle hasičské stanice poloprofesionální jednotky SDH v Novém Městě na Moravě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Strašidelné muzeum v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě

Pro malé i velké snílky připravilo Horácké muzeum strašidelné podzemí. Ve sklepení budovy potkáte skřítky, hejkala i bludičky. Přistihnete čerty, jak hrají kuželky, uvidíte ohnivý sud a další překvapení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě sídlící v budově staré renesanční radnice ze 16. století bylo založeno roku 1892 jako druhé nejstarší muzeum na západní Moravě. Jeho expozice se zaměřují na lidovou kulturu v severní části moravského Horácka.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Venkovní hra – S Pasáčkem Novým Městem na Moravě

Pasáček vás povede po stopách slavných umělců Novým Městem na Moravě, které je známé jako galerie pod širým nebem. Ponořte se do atmosféry umění a kreativity, kterou objevíte na každém rohu.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku provádí návštěvníky po místech historicky spojených s lyžařskou tradicí v Novém Městě na Moravě a okolí. Měří téměř 8 km a prohlédnete si deset zastavení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Čtyřka

Bistro Čtyřka v samém srdci Vysočiny v Novém Městě na Moravě, na Vratislavově náměstí je řešení rychlé snídaně, svačiny, oběda či večeře formou bufetu s konzumací v místě nebo s sebou do ruky – do práce, domů, na chalupu, zkrátka kamkoli vás vítr zavane.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Bona café v Novém Městě na Moravě

Kavárna Bona café se nachází na náměstí v Novém Městě na Moravě. Připraví vám zde kvalitní výběrovou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. Ochutnat můžete i dorty a zákusky vlastní výroby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Vila stojí na krásném velkém pozemku se zahradou, na kterém je ještě samostatný zahradní domek. Dvě podlaží vily, v nichž najdete dva prostorné a dřevem vonící apartmány, pohostí až 12 osob.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Pivovar Hejkal v Novém Městě na Moravě

Pivovarská tradice v Novém Městě na Moravě byla na 111 let přerušena. Ale v roce 2017 byla zase obnovena a od té doby se zde vaří pivo podle vlastní receptur z kvalitních surovin a podle starých osvědčených technologických postupů vařené.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kafíno

Zastavte se na kafe nebo na víno. Ostatně tak už to i vyplývá z názvu našeho podniku. Dříve se tu prodávaly bytové doplňky, potom víno a my milujeme kávu a máme rádi retro věci, a to vše jsme nyní v našem Kafínu propojili.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kästle Residence v Novém Městě na Moravě

Nově vybudovaná Kästle Residence se nachází v samém centru Nového Města na Moravě v srdci Vysočiny. Díky své atraktivní poloze je ideálním místem nejen pro nadšené sportovce a rodiny s dětmi, ale pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Hotel Horní Dvůr – kvalitní ubytování na statku Pernštejnů

Původní objekt hotelu Horní Dvůr sloužil po řadu století jako statek, jehož historie spadá až do 16. století. Nabízí příjemné, nadstandardní ubytování na Vysočině v citlivě zrekonstruovaných prostorách, se zachovanými fragmenty původní výzdoby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

M&A Bu Cafe Nové Město na Moravě

Vychutnejte si osvěžující domácí limonády, kvalitní víno nebo exkluzivní alkoholické nápoje.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina