Rozlehlou oboru nedaleko Bechyně založil v roce 1586 Petr Vok z Rožmberka. Sloužila zejména k chovu černé zvěře, daňků a jelenů. V roce 1880 byla v části obory zřízena jedna z nejstarších přírodních rezervací v Čechách.
Černická obora se rozkládá okolo dnes již zaniklé obce Černice při silnici z Bechyně do Soběslavi asi 7 km východně od Bechyně poblíž Sudoměřic. První zmínky o oboře pochází z roku 1585, kdy se v místech kolem Sudoměřic chovali bažanti. Černickou oboru založil pak o rok později Petr Vok, který k tomu využil poddanskou půdu. Kvůli původní oboře byly zrušeny obce Černice, Benešov a Obrovka. Obyvatelé z těchto vesnic byli přestěhováni do nově vzniklé osady Nová Ves.
Obora vždy sloužila zejména k chovu černé zvěře, daňků a jelenů. Původně obora zaujímala rozlohu 4 500 ha. V roce 1781 byla zmenšena a nyní je její rozloha něco málo přes 2 000 ha a naleznete v ní šest větších rybníků. K nejznámějším patří Rytíř, využívaný k rekreačním účelům, dále Starý, Nový, Velký Vyhnanický a Panianin. Zalovit si v oboře můžete i dnes, a to především mufloní, dačí, srnčí a černou zvěř. Obora náleží k Panství Bechyně, které zde myslivost provozuje a poskytuje také veškeré služby.
Při jižním okraji Černické obory leží pozdně barokní zámeček Hvězda, který byl postaven pro knížete Václava Paara pražským stavitelem J.J. Wirchem v letech 1765-1766. Dnes se zde nachází golfové hřiště. Přibližně 1 km východně od zámečku je zachována starobylá budova zámeckého vzhledu. Podle ústního tvrzení se pravděpodobně jedná o původní tvrz vladyků z Černic. Obec byla při budování obory zrušena a tvrz využívaná jako lovecký zámeček v oboře.
Přírodní památka Černická obora je jednou z nejstarších přírodních rezervací na našem území, neboť byla chráněna vlastníkem pozemku již od roku 1880. Nachází se u loveckého zámečku a bývalé hájenky (dnes zázemí golfového hřiště) Černice nedaleko Sudoměřic u Bechyně. Předmětem ochrany je zde starý porost lesa skládající se z borovice lesní, dubu letního, jedle bělokoré a habru obecného. Na úzmemí se vyskytuje také řada chráněných brouků, proto je zde minimálně odstraňováno staré dřevo z padlých stromů.