Galerie je dlouhodobě zavřená.
Galerie Orlovna přímo navazuje na prostory Biskupské mincovny a Arcibiskupské vodárny v Kroměříži. Multifunkční kulturní prostor je vhodný pro pořádání výstav, uměleckých sympozií, workshopů, aukcí, ale i komornějších koncertů. Galerii spravuje občanské sdružení Galerie Orlovna (GO!).
Památkově chráněný objekt zámecké vodárny je situován v městské památkové rezervaci do sousedství bývalé arcibiskupské mincovny nedaleko kroměřížského zámku. Budovu nechal v letech 1893 – 1904 postavit na pozemku starého biskupského mlýna arcibiskup Theodor Khon. Byla využívána k provozu vodních prvků a zařízení v zámeckých zahradách a parcích. Později zde bylo zřízeno tělovýchovné zařízení, tzv. Orlovna. V posledních letech byl objekt dlouhodobě nevyužitý a přes vnější úpravu fasády chátral.
Budova se skládá ze dvou samostatných prostor. Z části „Orlovna“, která je od roku 2008 využívána jako galerie, a z části „Vodárna“ s dochovaným původním zařízením, která se nyní nově otevírá veřejnosti.
Galerijní výstavy převážně soudobého umění jsou zahrnuty do sloučené vstupenky VIA ARTIS, v rámci které si kromě Orlovny prohlédnete mincovnu a obrazárnu kroměřížského zámku.
Prozkoumejte Galerii Orlovna v Kroměříži, kulturní prostor pro výstavy, umělecké sympozia, a více s vstupenkou VIA ARTIS.
Galerie Orlovna je multifunkční kulturní prostor v Kroměříži, vhodný pro pořádání výstav, sympozií, workshopů, aukcí a komorních koncertů.
Galerie se nachází v městské památkové rezervaci Kroměříže, v sousedství bývalé arcibiskupské mincovny a nedaleko kroměřížského zámku.
Budova byla postavena arcibiskupem Theodorem Khonem v letech 1893-1904 na pozemku starého biskupského mlýna a sloužila k provozu vodních prvků v zámeckých zahradách. Později zde bylo zřízeno tělovýchovné zařízení nazývané Orlovna.
Galerie nabízí výstavy převážně soudobého umění, které jsou součástí sloučené vstupenky VIA ARTIS s mincovnou a obrazárnou kroměřížského zámku.
Vstupenka VIA ARTIS zahrnuje prohlídku Galerie Orlovna, mincovny a obrazárny kroměřížského zámku.
Část Vodárna s dochovaným původním zařízením se nyní nově otevírá veřejnosti.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.