Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 – 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.
Prostředky na stavbu byly získány zejména z takzvaného uhelného fondu, do kterého musel být odváděn desetiprocentní podíl z čistého výtěžku dolu. Dne 4. října 1925 byl Krajský hornický dům slavnostně předán sociálnědemokratické Unii Horníků a hornictvu falknovsko-loketského revíru. Hornický dům se stal důležitým střediskem společenského, politického a kulturního života.
Průčelí zdobí reliéf Jeden den ze života horníka od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schlossbauera. Reliéf má osm částí: Rozloučení, Cesta do práce, Fasování nástrojů a fárání, Práce ve štole (2 obrazy), Vyfárání a vracení nástrojů, Cesta domů a Po celodenní námaze.
V letech 1969 – 1970 byl Hornický dům rekonstruován, fasáda obložena bílými mramorovými deskami, byla vyměněna okna a upravena střecha. V roce 2006 byly desky sundány a budova se opticky vrátila do původní podoby. Při této příležitosti byla na nově zrekonstruované budově odhalena pamětní deska architekta Rudolfa Welse.