Byl postaven panstvím v Lešanech, za přispění okolních občanů v roce 1681 a okolo ní byl zřízen hřbitov. Kaple byla posazena na skalnaté stráni nad mlýnem podskalským a svojí věžičkou se zvoničkou dominuje celé obci.
Patronát nad tímto kostelíčkem měla od založení až do roku 1950 Kapitula u sv. Víta v Praze na Hradčanech. Zůstane ji ku cti, že se vždycky poctivě starala o věcné potřeby její a udržovala ji vždy v dobrém stavu a v roce 1907 přikoupila od kováře Ludvíka Laciny kus pole na rozšíření hřbitova. V roce 1924, když se zjistilo, že hlavní trámoví ve věžičce kostelíku jest vyhnilé, dal nadlesní Lešanského panství Pup po schválení od kapituly v Praze postaviti věžičku novou, věrnou to kopii staré věžičky. Vnitřní úpravy a malby byly prováděny vždy v desetiletých lhůtách.
Kostelík byl přidělen jako filiální faře jílovské, která měla povinnost každou čtvrtou neděli a o posvícení sloužiti mši svatou. Osadníci, láníci a půlláníci měli povinnost v tu neděli přivésti koňským potahem a odvésti kněze z fary v Jílovém. Obec Borek měla také tuto povinnost, neb od počátku své mrtvé pochovávají na náš hřbitov.
Poznejte historii a unikátní aspekty Kostela svaté Ludmily v Kamenném přívozu, včetně jeho obnov a komunitní role.
Kostel byl postaven v roce 1681.
Patronát měla Kapitula u sv. Víta v Praze na Hradčanech.
V roce 1924 byla postavena nová věžička, která nahradila starou vyhnilou věžičku.
Tuto povinnost má filiální fara jílovská.
Měli povinnost přivézt koňským potahem a odvézt kněze z fary v Jílovém každou čtvrtou neděli.
Obec Borek má povinnost pochovávat své mrtvé na hřbitově kostela.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.