Horská část druhé nejvýše položené železniční tratě v České republice z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu překonává na 15 km úseku z Nejdku – Nových Hamrů a Perninku výškový rozdíl 365 m. Obloukem o poloměru 180 m se trať otáčí do protisměru a dosahuje nadmořské výšky 915 m n.m.
Krušnohorský semmering je horská část druhé nejvýše položené železniční trati v České republice, která vede z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu. Na úseku z Nejdku do Perninku překonává vlak na patnácti kilometrech výškový rozdíl 365 m. Je tomu tak pomocí tří tunelů a
novohamerské smyčky.
Zde se motorový vlak
otáčí do protisměru obloukem o poloměru 180 metrů a dostane se tak až do nadmořské výšky 915 metrů, což je druhý nejvyšší bod dosažený na železnici v Česku.
Tento bod se nachází mezi zastávkami Pernink a Oldřichov u Nejdku, stanice Pernink je druhá nejvýše položená železniční stanice v Čechách.
Trať byla dokončena v roce 1899, vede krajinou Krušných hor a nabízí daleké výhledy do údolí říčky Rolavy. Na trati (v obci Pernink) se nachází technická zajímavost – impozantní klenutý kamenný viadukt, který v nejvyšším bodě dosahuje výšky 20 m. Původně měla být trať součástí Dráhy císaře Františka Josefa z Vídně do Plzně a odtud pak do Saska.
Připojte se na unikátní projížďku Krušnohorským semmeringem, druhou nejvyšší železniční tratí v ČR, s historickými viadukty a tunely.
Krušnohorský semmering dosahuje nadmořské výšky 915 metrů nad mořem.
Trať překonává výškový rozdíl 365 metrů.
Na trati se nachází tři tunely.
Novohamerská smyčka umožňuje vlaku otáčet se do protisměru.
Nejvyšší bod trati se nachází mezi zastávkami Pernink a Oldřichov u Nejdku.
Původně měla být trať součástí Dráhy císaře Františka Josefa z Vídně do Plzně a odtud do Saska.
Historickou zajímavostí je impozantní klenutý kamenný viadukt v obci Pernink.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.