Uprostřed Moravy v Olomouckém kraji leží na řece Bečvě město Přerov. S městem je spojena řada známých jmen osobností, sídlí zde Muzeum Komenského či nejstarší tuzemské muzeum zaměřené na pedagogiku. Prohlédnout si můžete také několik dalších památek.
První písemná zmínka o Přerovu pochází z roku 1131. Historicky nejcennější částí je Horní náměstí, které bylo prohlášeno městskou památkovou zónou v roce 1992. Najdeme zde komplex hradeb se zachovalými renesančními měšťanskými domy, z nichž nejvzácnější je tzv. Korvínský dům s číslem 31 se zachovalým renesančním portálem z roku 1570. Na Horním náměstí se nachází také renesančně upravený přerovský zámek. Přístupná je i zámecká vyhlídková věž.
Horní náměstí města Přerova je historicky nejcennější částí turistické lokality Přerovsko, které bylo prohlášeno městskou památkovou zónou v roce 1992.
V centru města lze vidět Městský dům, architektonicky významnou budovu z roku 1897 v novorenesančním slohu s bohatou štukovou výzdobou a prvky secese. Je to kulturní a společenské centrum s vysokou úrovní restauračních služeb, kde se konají různá divadelní představení, koncerty a společenské akce. Mezi nejvýznamnější hudební akce patří Československý jazzový festival s mezinárodní účastí, který se koná v říjnu, jehož tradice se datuje již od roku 1966.
Pěší turisty v Přerově potěší dvě naučné vlastivědné stezky a několik značených turistických tras. K návštěvě láká také mnoho přírodních zajímavostí. Přímo ve městě je přirozeným místem odpočinku a trávení volného času městský park Michalov. Z hlediska krajinářské a památkové hodnoty jde o nejcennější městský park v turistickém regionu Střední Moravy a jeden z nejcennějších v ČR vůbec. Park je od roku 1992 kulturní památkou.
S městem a jeho okolím je spojeno mnoho významných osobností, jako např. Jan Amos Komenský, Jan Blahoslav, Lennart Torstensson, Josef Kainar, rodina Žerotínů, Františk Venclovský, skotský šlechtický rod Skene a další.