Máte rádi Becherovku? Pak přijďte přivonět k historii a poodhalit tajemství tohoto bylinného alkoholického likéru do muzea. Dozvíte se tu mnoho o výrobě i skladování známého nápoje, mlsné návštěvníky potěší degustace v muzejním baru.
Becherovka je zde už více než dvě století a přibližně dvě třetiny z této úctyhodné doby proudila do světa z továrny na Steinberkách, kterou dal roku 1867 vystavět Jan Becher (původně psáno Johann).
Dnes je zde Jan Becher Muzeum a každoročně láká tisíce těch, kteří podlehli kouzlu Becherovky a chtějí nahlédnout do jejího pestrého života, přivonět k její historii a poodhalit tajemství, která ji obestírají. Od dob svého zakladatele prošla budova postupně několika úpravami, výroba modernizací a voňavý likér se „rozlil“ široko pod okolní domy. Becherovod, který jednotlivá sklepení spojoval, kamenné klenby jejich stropů, prastaré sudy s pestrým zdobením, skleněné křivky starých lahví i zažloutlý papír jejich etiket… to vše můžete spatřit i vy.
Kromě expozice historických exponátů spjatých s Becherovkou navštívíte během prohlídky některé z původních výrobních a sklepních prostor, zhlédnete unikátní film natočený pro Becherovku bratry Cabanovými a ochutnáte několik specialit z muzejního baru. Na závěr můžete navštívit muzejní prodejnu a zakoupit si Becherovku za zvýhodněnou cenu, případně jinou lahev z širokého sortimentu firmy, a mnoho dalšího. Některé suvenýry s Becherovkou spjaté – např. výpravná kniha „Tajemství třináctého pramene“ exkluzivně vydaná k jejímu dvoustému jubileu – jsou k dostání pouze tam.
Jan Becher Muzeum je dnes umístěno na místě, kde byla v roce 1867 postavena první továrna. V muzeu mj. zjistíte, že Becherovka obsahuje karlovarskou vodu, kvalitní líh, přírodní cukr a specifickou nahořklou směs asi dvaceti bylinek a koření. Přesné složení bylinné směsi ovšem znají pouze dva lidé a pro běžné smrtelníky je už po staletí zahalen vábivou rouškou tajemství. Nová expozice Jan Becher Muzeum v Karlových Varech návštěvníkům nabízí mimo jiné tajemného doktora Frobriga i ukázku výroby od prvotního míchání bylin až po expedici. Muzeum je otevřeno denně.
Z historie firmy
Již roku 1794 si pronajal karlovarský lékárník Josef Becher kdesi ve městě vinopalnu a začal experimentovat s likéry. Ve své lékárně, v domě zvaném U tří skřivanů, začal od roku 1807 prodávat bylinný likér, vyrobený podle vlastní receptury. Josefovu živnost převzal roku 1838 syn Johann (Jan) Nepomuk Becher.
Poznejte historii a tajemství výroby Becherovky v Jan Becher Muzeu, kde na vás čekají jedinečné exponáty a ochutnávky.
Jan Becher Muzeum je expozice věnovaná historii a produkci Becherovky, tradičního českého bylinného likéru.
Muzeum se nachází v Karlových Varech na místě první továrny z roku 1867.
Můžete vidět historické exponáty, původní výrobní prostory, unikátní film, a také ochutnat speciality v muzejním baru.
Muzeum nabízí možnost ochutnávky Becherovky a prohlídku starého sklepení spojeného Becherovodem.
Becherovka byla původně vytvořena karlovarským lékárníkem Josefem Becherem v roce 1807 a od té doby se stala slavným českým likérem.
Ano, muzeum má prodejnu, kde můžete zakoupit Becherovku a další související suvenýry.
Becherovka je spojena s Karlovými Vary již více než dvě století.
Muzeum je otevřeno denně, ale přesné hodiny můžete najít na oficiálních stránkách muzea.
Becherovka obsahuje karlovarskou vodu, kvalitní líh, přírodní cukr a směs asi dvaceti bylinek a koření.
Přesné složení směsi zná pouze dva lidé a zůstává tajemstvím.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.