Pomníček na Černé hoře nedaleko Sedla Holubníku v Jizerských horách připomíná sebevraždu devatenáctiletého Hanse Simmona, který zde spáchal sebevraždu kvůli špatnému vysvědčení.
Kdo se vydá po
Hřebenovce v
Jizerských horách, půjde po žluté značce okolo
Černé hory (1 085 m). Jen pár metrů od cesty objeví kolemjdoucí turisté útlou
kovovou tabulku na bytelném pomníku s německým nápisem, jenž v překladu nápis znamená: Vykoupen z pozemských útrap a tíhy, nalezl v této lesní samotě náš nezapomenutelný Hans v květu svého mládí vytoužený věčný klid * 1911 +1930.
Památník patří
mladému Hansi Simmonovi, který odešel do lesní samoty 25. dubna 1930, aby zde ukončil svůj život. O tři dny později uveřejnily liberecké noviny i jeho popis. Proč odešel z domova nikdo nevěděl, jen to, že poslední dobou býval nezvykle zamlklý.
Až za měsíc,
23. května, našel jeho tělo vysoko v horách
hajný Bradler. Chlapec měl až na kost přeřezanou tepnu na ruce a hluboká rána byla (již marně) převázána kravatou. Hans Simmon patrně spáchal sebevraždu kvůli špatnému vysvědčení a proto, že jej rodiče nutili do zaměstnání, které se 19letému chlapci nezamlouvalo.
Přečtěte si o tragickém příběhu a památníku mladého Hanse Simmona v Jizerských horách, který odráží jeho boj a konečný klid.
Pomníček se nachází na Černé hoře v Jizerských horách nedaleko Sedla Holubníku.
Hans Simmon spáchal sebevraždu kvůli špatnému vysvědčení a tlaku rodičů na jeho budoucí zaměstnání.
Na pomníku je německý nápis, který v překladu znamená: 'Vykoupen z pozemských útrap a tíhy, nalezl v této lesní samotě náš nezapomenutelný Hans v květu svého mládí vytoužený věčný klid * 1911 +1930.'
Hans měl přeřezanou tepnu na ruce a hlubokou ránu, kterou se pokusil marně převázat kravatou.
Před sebevraždou byl Hans nezvykle zamlklý a odmlčený.
Tělo bylo nalezeno vysoko v horách hajným Bradlerem.
Hans se uchýlil do lesní samoty a byl zamlklý. Jeho projevy naznačovaly vnitřní nepokoj.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.