ÚvodAktualityLuxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování
Ubytování

Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování

Elektrokola, bazény a tobogány, kryté herny pro děti, animační programy, pestré služby anebo naopak jedinečné místo, ticho a klid – tím vším lákají provozovatelé kempů stále náročnější Čechy. Vybavenost některých areálů vás skutečně překvapí! Myslete na svou dovolenou už nyní a rezervujte si své místo s předstihem.
kempingLéto se blíží a už je nejvyšší čas vybírat, kam se vydat na dovolenou, kterou nejspíše budeme trávit na domácí půdě...

Dovolená ve stanu je pořád běžná věc, ale je to ubytování s veškerým komfortem: dovnitř rozhodně nepolezete po čtyřech, ke standardu patří lednička, matrace nebo připojení k internetu. A když nechcete bydlet ve stanu, můžete si vybrat třeba mobilní dům anebo chatku, vybavenou ve stylu Feng Shui – tak jako v kempu Dešná na pomezí Hostýnských vrchů a Beskyd.
 

Dovolená v resortu Dešná na východní Moravě

Resort DeštnáV řadě hodnocení se uvádí, že luxusnější ubytování než v kempu Dešná jinde nenajdete. V krajině severovýchodně od Zlína čeká na hosty několik chatek, zrekonstruovaných a zařízených ve stylu prastaré východní filozofie Feng Shui. Nabízejí nejenom pohodlné postele s luxusním povlečením jako v pětihvězdičkovém hotelu, ale také prostornou koupelnu s masážní sprchou a umyvadlem z mexické, ručně malované keramiky, místnost se sedací soupravou, televizí a spoustou květin a plno nejrůznějších stylových detailů, které umožňují nerušené plynutí energie.

Samozřejmě tu najdete i další chatky, různě velké, ale vesměs s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou, dva luxusní a plně vybavené rodinné stany včetně elektrospotřebičů, karavanová stání, hezký prostor pro vlastní stany na okraji lesa a solidní restauraci s interiérem, rovněž řešeným ve stylu Feng Shui. Pro návštěvníky kempu jsou zdarma dva bazény, přičemž ten větší je vyhřívaný, nechybí ani moderní hřiště s umělým povrchem.
 

Luxus ve středověku – historické stany v Malešově

středověký kempV Malešově u Kutné Hory najdete středověký kemp, který poskytuje netradiční ubytování. Hosté si ve speciálně vybavených stanech mohou vyzkoušet spojení romantického středověku s pohodlím 21. století. Každý stan má navíc vlastní koupelnu a k dispozici je i elektrická zásuvka.

Stylové zážitkové ubytování na břehu rybníka si může dopřát najednou až 32 lidí. Většina stanů je uzpůsobena k pobytu čtyř osob. Jeden z příbytků je určený pro pár, který si chce užít středověkou romantiku při svitu luceren.
 

Na návštěvě u Holanďanů na Broumovsku

kemping božanovPodle Asociace kempů je v Česku necelých pět set oficiálních kempů. Drtivou většinu návštěvníků tvoří Češi, mírně přibývá Poláků a naopak ubývá Nizozemců, kteří kdysi české kempy hojně vyhledávali. Dodnes ale několik kempů vlastní a náležitě o ně pečují; k takovým zařízením patří například malý, okouzlující a přátelský camping BožanovBroumovských stěnách anebo rodinný Camping Frymburk na břehu Lipna.

Najdete tu obchod, restauraci, místnost s pračkami a sušičkami, atrakce ve vodě, několik dětských hřišť, doprovodné programy a akce, bonusem je nádherné místo, klidné prostředí a čisto. Do takového místa se lidé rádi vracejí a neodradí je ani vyšší ceny.
 

Kempy s vyšším standardem

Mobilheim kempRůzné možnosti ubytování od stanu až po mobilhouse a bazén či rybník na koupání nabízí také Camping Bucek u Nového Strašecí anebo Camping Oase u Dolních Břežan; obě místa mimochodem můžete dobře využít pro letní návštěvu Prahy. V Beskydech pak patří mezi luxusnější zařízení Mobilheim kemp v Rožnově pod Radhoštěm, v blízkosti slavného skanzenu a letního koupaliště s řadou tobogánů a atrakcí.

kempingZklamaní z výběru skvěle vybavených kempů nebudete ani na jižní Moravě, kde najdete například Camping Vranovská pláž u Vranovské přehrady, anebo Autokemp Merkur Pasohlávky, který patří mezi kempy s nejlépe hodnocenou zábavou. Spokojení budete i v Campingu CountryHubokých Mašůvkách. Jeho návštěvníci jej hodnotí jako oázu klidu a pohody s dobře rozvrženou plochou, kde si každý najde své soukromí, navíc je tu výborné dětské hřiště, tenis, minigolf a ochotný personál.
 

Trochu jiné kempy

Dovolená v kempech zkrátka frčí a někde lákají hosty tak šikovně, že se tam letos v létě ubytujete už jen se štěstím. O popularitu mají postaráno třeba kempy, které bodovaly v soutěži Kemp roku, rekreační areály, kde si můžete pronajmout rodinné luxusní stany anebo místa, která jsou něčím výjimečná. K těm patří třeba Safari Kemp ve Dvoře Králové, kde můžete antilopy a zebry ze zdejší zoo pozorovat přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu, anebo kemp Šiklův mlýn přímo v areálu westernového městečka. A pokud náhodou někde objevíte špatně udržovaný areál se špinavým a neudržovaným sociálním zařízením anebo nepříjemný personál, bez výčitek se rozlučte a jeďte jinam. Díky portálu Kudy z nudy už dobře víte kam.
Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem Zážitky

Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Autocamp Oasa Staňkov – první ekologický kemp v ČR se širokou nabídkou sportovních aktivit Ubytování

Autocamp Oasa Staňkov – první ekologický kemp v ČR se širokou nabídkou sportovních aktivit

Dvouhektarový kemp vám umožní strávit dovolenou přímo na břehu Staňkovského rybníka, který je u nás nejdelší a zároveň má největší objem vody. Jako první v České republice byl Autocamp Oasa oceněný Ekoznačkou EU.

Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma Životní styl

Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Romantický statek – ekofarmu Jáňův dvůr najdete ve vinařské vesničce Nový Přerov nedaleko Mikulova, na hranici s Rakouskem. Rozlehlé stavení s historickou tváří je příjemnou zastávkou pro putující cyklisty, oázou klidu pro unavené obyvatele měst a místem zážitků pro rodiny s dětmi.

AutoCamp Osek Ubytování

AutoCamp Osek

Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření. Dovolená u nás je ideální pro rodiny s dětmi, pro páry, ale i pro jednotlivce a aktivní či rekreační sportovce. Vždy spokojení u nás jsou i motorkáři a školní skupiny.

Safari Kemp ve Dvoře Králové Ubytování

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Camping Oase Praha Ubytování

Camping Oase Praha

Camping leží na jižním okraji Prahy, mezi obcemi Zatníky a Libeň. Kemp nabízí ubytování ve stanech, karavanech i v budově. Je vhodný pro rodiny s dětmi, sportovce, turisty, cyklisty a další milovníky kempování.

Autocamp Sedmihorky v Českém ráji Ubytování

Autocamp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatkách i karavanech, nebo v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2023, vyhrál i dílčí ocenění nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou Ubytování

Stříbrný rybník – do kempu i za zábavou

Rekreační areál Stříbrný rybník se nachází v Malšově Lhotě u města Hradec Králové, na břehu Stříbrného rybníka. Areál díky své poloze uprostřed nádherné přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a novohradeckých lesů je ideální pro rodinnou dovolenou.

Autokemp Cihelna Pardubice Ubytování

Autokemp Cihelna Pardubice

Nově zrekonstruovaný Autokemp Cihelna Pardubice se nachází na břehu řeky Labe nedaleko historického centra města. V jeho těsném sousedství můžete nalézt letní Koupaliště Cihelna a Lanové Centrum.

Glamping Brdy Ubytování

Glamping Brdy

Vraťte se do dětských let a užijte si luxusní kempování v glampingových stanech uprostřed chráněné oblasti Brdy. Stany nabízí vše potřebné pro vaši relaxaci, včetně venkovní sauny a dřevěného koupacího sudu.

Luxusní středověký kemp v Malešově Ubytování

Luxusní středověký kemp v Malešově

V Malešově u Kutné Hory najdete středověký kemp, který poskytuje netradiční ubytování. Hosté si ve speciálně vybavených stanech mohou vyzkoušet spojení romantického středověku s pohodlím 21. století.

Kemp s koupalištěm v Sobotce Ubytování

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Příjemný kemp s koupalištěm najdete zhruba 1,5 km od centra Sobotky na krásném slunném prostranství obklopeném přírodou s výhledem na zámek Humprecht.

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka Ubytování

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

Kemp Koupaliště ve Sloupu v Čechách leží na břehu Radvaneckého rybníka. Oblíbené rekreační místo slouží turistům již od roku 1905. Ubytovat se zde můžete jak ve vlastním stanu, tak také v chatičkách.

Chatkový kemp Bucek u Řevničova Ubytování

Chatkový kemp Bucek u Řevničova

Chatkový kemp Bucek se nachází 30 km západně od Prahy, v malebné části středních Čech. Leží v přírodním parku Džbán na břehu Buckého rybníka. Nedaleko leží také Krušovice a Rakovník. Oblast je v těsné blízkosti CHKO Křivoklátsko.

Prague Camping Džbán v Divoké Šárce Ubytování

Prague Camping Džbán v Divoké Šárce

Kemp Džbán se nachází v okrajové části Prahy 6 – Vokovicích, v poklidném prostředí, na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka. Areál je oplocený, osvětlený, s noční ostrahou a s travnatým povrchem. Ubytování je možné ve vlastních stanech či karavanech, nebo ve zdejších chatičkách či safari stanech.

Kemp Resort Dešná – prostor pro zábavu i odpočinek Ubytování

Kemp Resort Dešná – prostor pro zábavu i odpočinek

Kemp nedaleko Zlína disponuje dostatkem prostoru pro pobyt ve stanech, karavanech i chatách. Dokáže se dokonale přizpůsobit potřebám a představám návštěvníků, ať už upřednostňují přírodnější formu noclehu (stany), vlastní zázemí (karavany) či komfort a odpovídající servis (chaty).

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové – glampingové stany ve větvích Ubytování

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové – glampingové stany ve větvích

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů? Ve dvorské zoo to není žádný problém – můžete si zde objednat pobyt v nových luxusních stanech v "korunách stromů".

Žlutá Plovárna na Malé Skále Životní styl

Žlutá Plovárna na Malé Skále

Žlutá Plovárna je unikátní sportovně rekreační centrum. Nachází se pod vyhlídkou skalního masívu Pantheon a nad jezem na Malé Skále, v Českém ráji. V areálu naleznete lanové centrum, půjčovnu lodí, raftů a kajaků, půjčovnu koloběžek a sportovních potřeb, které můžete využít na místních hřištích.

Rodinný kemp Jadran ve Františkových Lázních Ubytování

Rodinný kemp Jadran ve Františkových Lázních

Kemp Jadran leží v lesoparku s minerálními prameny ve Františkových Lázních. Je vzdálen pěšky asi 1 km a autem 3 km od středu města. Rovná a travnatá plocha nabízí místa ve stínu i na slunci.

Camp Bítov na Vranovské přehradě Ubytování

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Moravský Jadran, jak je nazýván tento kraj, je krajem lesů, vod a strání, krajem slunce a perlivého vína. Jednu ze zátok Vranovské přehrady, která je obklopena 100 metrů vysokými skalami, obepíná Camp Bítov. Nabízí hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, blízké tenisové kurty, masáže, bowling.

Další aktuality

Krkonošský národní park si připomíná Mezinárodní den biologické rozmanitosti

22. květen je Mezinárodním dnem biologické rozmanitosti. Ta, bohužel na celém světě, českou přírodu nevyjímaje, v posledních letech povážlivým tempem klesá. Letošní svátek biodiverzity má ústřední heslo „Buďte součástí plánu“, které vyzývá všechny jednotlivce i organizace k aktivní účasti na ochraně a obnově přírody. Úbytek rozmanitosti přírody se týká vymírání druhů a úbytku početnosti druhů, které naštěstí zatím nevymírají. V české přírodě je tento trend asi nejvíce patrný na dříve běžných druzích ptáků, především zemědělské krajiny, a na populacích denních motýlů.
22. květen 2024 13:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Hradecké koupaliště Flošna zahájilo letní sezónu

Třetí květnovou sobotu zahájilo oblíbené hradecké koupaliště Flošna letní sezónu. Koupaliště je tak otevřeno od 10:00 do 18:00 hodin a bazény se vyhřívají na 26 °C. Vstupné je zatím mimosezónní, 80 Kč na čipové hodinky a 110 Kč bez čipových hodinek. Všechny atrakce budou v provozu i ve vedlejší sezóně. Přijďte si užít slunečné a teplé dny na Flošnu!
20. květen 2024 14:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Němcová, Jirásek, Dvořák nebo Smetana: udělejte si výlet po stopách slavných osobností

Nudili jste se ve škole? Zívali jste u vět typu „Šťastná to žena“ nebo „Lomikare, Lomikare, hin sa hukáže“? A přece život hvězd „českého nebe“ nebyl a není vůbec tak nudný, jak nám tvrdili pedagogové. Jenže teoreticky se o někom učit a pak vidět stopy jeho života na vlastní oči – to je velký rozdíl. Pojďte se o tom přesvědčit.
18. květen 2024 6:32
Zážitky, Královéhradecký kraj

Krkonošskému národnímu parku je 61 let

Krkonošský národní park letos slaví 61 let od svého vyhlášení. Dne 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Při příležitosti 61. výročí založení Krkonošského národního parku si připomeňme, že je to přesně 30 let, co lesy na území Krkonoš přešly od státního podniku Lesy České republiky pod správu Správy KRNAP.
17. květen 2024 12:31
Příroda, Královéhradecký kraj

I do Krkonoš přichází pomalu léto: Mapa republiky má nyní dokonalý tvar

I v Krkonoších už končí zima. Alespoň podle místních obyvatel, kteří tvrdí, že dokud neroztaje sněhové pole zvané Mapa republiky, zima ještě neřekla poslední slovo. Právě aktuální teplejší dny značně zmenšily zbytky sněhu, který zůstával na svahu Studniční hory. Sníh na sněhovém poli nyní připomíná bývalé Československo se Slovenskem a Podkarpatskou Rusí. Podle aktuálních odhadů by sníh z Mapy republiky mohl úplně zmizet začátkem července.
15. květen 2024 15:30
Příroda, Královéhradecký kraj

Valdštejnské slavnosti v Jičíně nabídnou veselý historický program

Jičín opět na pár dní zažije Valdštejnovu dobu – třetí květnový víkend bude město patřit Valdštejnským slavnostem, které se zde konají každé dva roky. Hlavní program se uskuteční v sobotu 18. května 2024 a návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na historickou tržnici a vojenské ležení přímo na náměstí.
15. květen 2024 10:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

V Krkonoších se objevil los evropský

Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Tísňová linka Správy KRNAP přijala 5. května 2024 opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma, ale člověk jej v minulosti vyhubil.
12. květen 2024 6:00
Příroda, Královéhradecký kraj

České značky: Stavebnice Merkur z Police nad Metují

Pro řadu z nás není Merkur jen kemp na Novomlýnských nádržích pod Pálavou nebo jedna z planet sluneční soustavy, ale také název populární kovové stavebnice. Doma je v Polici nad Metují, kde má oblíbená hračka dokonce své vlastní muzeum. V roce 2020 značka oslavila rovných sto let od svého vzniku.
9. květen 2024 11:34
Kultura, Královéhradecký kraj