ÚvodAktualityVelikonoční trhy v centru Prahy čeká pestrý víkend plný zábavy
Životní styl

Velikonoční trhy v centru Prahy čeká pestrý víkend plný zábavy

  • 14. dubna 2022
Velikonoční víkend nabídne na trzích na Staroměstském náměstí pestrý program. Dospělí si užijí každý den zábavu v prostoru před velikonoční břízou, děti čekají kreativní dílny, které budou otevřené i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Chybět nebudou staročeské zvyky a tradice ani folklórní vystoupení. Nejčastějšími návštěvníky trhů jsou v letošním roce Češi a turisté z okolních států. Ti se nejvíce zahřívají svařeným vínem a ochutnávají české klobásy a perníčky. Velikonoční trhy potrvají do 24. dubna 2022.

Velikonoce na Staroměstském a Václavském náměstí

Velikonoční trhy Staroměstské náměstíKaždý den mohou návštěvníci velikonočních trhů navštívit program na Staroměstském náměstí od 16 do 19 hodin, od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí si užijí zábavu také od půl jedenácté dopoledne. Těšit se mohou po celé čtyři dny na dětské kreativní dílny, které přivítají denně desítky dětí. Díky mokré variantě mohou nejmenší tvořit velikonoční ozdobičky z různých materiálů i za nepříznivého počasí. Děti mohou v dílně tvořit každý víkend včetně Velikonočního pondělí od 10:30 do 15:30 hodin.

Vrcholem programu bude na Velikonoční pondělí akce s názvem „S pomlázkou na ty naše hospodyně“, kde zazní velikonoční melodie, koledy a veselé lidové písně opěvující jaro z oblasti západních Čech. Návštěvníci trhů uslyší živě pod břízou řadu nástrojů jako jsou klarinety, housle, dudy, kontrabas či niněru, nebo si mohou zatančit přímo s profesionály, kteří je na místě naučí lidové tance.
 

Velikonoční trhy na náměstí Republiky, Míru a Pražském hradě

Velikonoce v PrazeOd 2. do 24. dubna trvají i velikonoční trhy na náměstí Republiky. Návštěvníky čeká třicítka prodejních stánků s tradičními rukodělnými výrobky a pochutinami. Chybět nebude jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. Na zahřátí pro vás pořadatelé připraví několik druhů punčů s příchutí pomeranče, jablka a medu nebo amareta. Ochutnáte také originální jarní pečené brambory. K zakoupení budou ručně malované kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo – mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky, ruční práce, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Provozní doba trhu je denně od 10:00 do 22:00 hodin.

trhy náměstí míruDo Velikonočního pondělí trvají velikonoční trhy na náměstí Míru, kde naleznete na čtyřicet prodejních stánků se širokou nabídku tradičního velikonočního zboží. Nechybí jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. K zakoupení jsou kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo – mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky i rukodělné výrobky: vyšívané, háčkované, paličkované, krajky a batika, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Ve stáncích si můžete zakoupit také perníčky, pečená lízátka, horké a studené nápoje i pokrmy z grilu. Provozní doba trhu je denně od 10:00 do 19:00 hodin.

velikonoceMalý trh objevíte i v areálu Pražského hradu, který zde bude až do 2. května 2022. Každý den je na Náměstí u svatého Jiří připraveno předvádění z některých tradičních řemesel: kovář, dráteník, malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku, štípání holubiček ze dřeva nebo výroba vitráží. Od pondělí do čtvrtka je trh otevřen od 9 do 18 hodin, v pátek a o víkendech pak o hodinu déle, tj. od 9 do 19 hodin. Návštěvníci se na trhu setkají s předváděním tradičních řemesel, své umění předvede kovář, dráteník, dále tu bude možné pozorovat malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku, štípání holubiček ze dřeva, výrobu vitráží, kožených výrobků a krasohledů.

Další aktuality

Máte rádi francouzskou kulturu? Pak si nenechte ujít Festival francouzského filmu

Festivalu francouzského filmu se koná již tradičně v druhé polovině listopadu, letos od 21. do 27. 11. 2024. Již 27. ročník nabídne předpremiéry, soutěžní sekci, krátké filmy a připomene tvorbu Clauda Sauteta a Pierra Niney. V Praze se na francouzské filmy můžete vydat až do 27. listopadu 2024 do Kina 35 Francouzského institutu, do Lucerny, Světozoru a Edison Filmhubu. Festival se následně přemístí také do Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Ostravy.
21. listopad 2024 15:30
Zážitky, Praha

Vánoční Sběratel láká na pivní známku, Freddie Mercuryho i Tatru 77

Originální dárky nejen pro sběratele budou mít možnost koupit návštěvníci vánočního veletrhu Sběratel. Ten se uskuteční 22. – 23. listopadu 2024 v pražském hotelu Olympik. Sejde se na něm přes 80 prodejců známek, mincí, pohlednic a dalších sběratelských rarit z celého světa.
21. listopad 2024 15:00
Zážitky, Praha

Rostlinné symboly Vánoc a adventu – z domova i z tropických krajin

V neděli 1. prosince 2024 zapálíme první svíci na adventním věnci a zahájíme tím krásný předvánoční čas. K adventu i Vánocům patří už tradičně řada symbolů z rostlinné říše. Kromě vánočního stromečku naše domovy zdobí větvičky barborek, jmelí a za oknem rozkvétá brambořík. K vánoční výzdobě patří i řada tropických rostlin, například vánoční hvězda neboli pryšec překrásný, obrovské květy hvězdníku nebo vánoční kaktus. S mnoha těmito rostlinami se můžete setkat i při návštěvě trojské botanické zahrady. Víte, proč některé rostliny symbolizují právě čas adventu a Vánoc? Odkud zejména ty tropické pocházejí? A na co si při jejich pěstování dát pozor? Kromě seznámení s krásnými rostlinami nabízí Botanická zahrada Praha v letošním roce i originální vánoční dárky.
21. listopad 2024 10:00
Příroda, Praha

Kam v Praze na dobrý svařák? Tipy pro sváteční pohodu a hřejivé zážitky

Vánoční čas a vůně svařeného vína patří k sobě. Ať už budete na adventní víkendy či vánoční svátky v Praze jako turista nebo jste v hlavním městě doma, určitě se vám budou hodit tipy, kam vyrazit na dobré svařené víno, případně i punč. Užijte si advent a Vánoce v Praze! Kudy z nudy napoví, kde vám vánoční svařené víno nebo punč bude chutnat!
21. listopad 2024 8:00
Gurmánská turistika, Praha

Tajemství, zajímavosti a poklady katedrály sv. Víta na Pražském hradě

Symbol českého státu, korunovační chrám nebo hrobka přemyslovských knížat: tím vším je katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Přestože základní kámen ke stavbě gotické katedrály položil král Jan Lucemburský už 21. listopadu 1344, teprve 28. září 1929 se lidem představila tak, jak ji známe dnes. Skutečně ji ale známe?
21. listopad 2024 5:11
Památky, Praha

10 tipů, kam v Praze vyrazit za nočním životem

Ať už jste místní, nebo do Prahy přijíždíte na dovolenou, a hledáte místo, kam vyrazit se večer pobavit, poradí vám portál Kudy z nudy. Hlavní město je plné hudebních, nočních klubů a barů. Stačí si vybrat a prožít noc plnou zábavy s partou přátel či partnerkou/partnerem. Můžete protančit noc, nebo jen posedět u nějakého dobrého pití.
20. listopad 2024 15:00
Zážitky, Praha

Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají

Nejoblíbenější trhy v roce – Vánoční trhy v Praze se otevírají již tento týden. Jedná se především o menší lokální trhy v městských částech, jako jsou populární vánoční trhy na náměstí Míru, náměstí Republiky, Andělu a mezi prvními se otevřou také trhy na Tylově náměstí (I. P. Pavlova). Na ty největší pražské vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí si však musíte počkat do 2. prosince.
20. listopad 2024 14:00
Zážitky, Praha

Připomeňte si výročí zápisu Prahy na Seznam UNESCO pěknou procházkou

Historické centrum Prahy bylo 4. prosince 1992 společně s historickými centry Českého Krumlova a Telče zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických koutech hlavního města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
20. listopad 2024 8:52
Památky, Praha