ÚvodAktualityKalendář 2024: Objevte svou ameriku aneb akce, kde si prohlédnete nejkrásnější automobilové veterány
Zážitky

Kalendář 2024: Objevte svou ameriku aneb akce, kde si prohlédnete nejkrásnější automobilové veterány

  • 10. dubna 2024
Co měli kromě celosvětové popularity společného Elvis Presley, Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor nebo Salvador Dalí? Všichni milovali ikonická americká auta. Na naleštěné legendy se můžete přijít podívat do muzea anebo na některou z akcí. Portál Kudy z nudy vám poradí, kdy a kam vyrazit na parádní výlet.

Duben: První jarní bublání, sraz v Kolíně, či Ostravě

První srazy amerik se konají již v dubnu. Již po 19. se koná První jarní bublání v rekreačním středisku Jizbice pod Blaníkem 20.4. Do Kolína můžete vyrazit 27.4. na sraz mustangů. Podívat se na parádní auta můžete na Karlovo náměstí. V Ostravě se koná 27.4. Velký sraz amerik na Polygonu Libros.


Květen: Opening Party v muzeu v Lužné, Ameriky mezi sklepy

Do svých kalendářů si můžete zapsat i 11. 5., kdy se v Lužné koná Opening Party v muzeu JK Classics. Součástí akce je sraz amerických veteránů v areálu muzea, živá rock ´n rollová hudba a stylové občerstvení.

Sraz amerik může mít i charitativní rozměr. Příkladem takové akce je Ameriky mezi sklepy, které se konají 17. až 18.5. v Mutěnicích. Těšit se můžete na výstavu veteránů, vojenské techniky a bohatý program. Výtěžek akce jde na podporu hendikepovaných dětí. 
 

Červen: ameriky na Valašsku a na Kačině

Největší sraz amerických aut na Valašsku se koná od 31.5. do 2.6. v kempu Bystřička.

Zajímavou akcí je setkání amerik v zámeckém parku na Kačině 2.6. Čeká vás přehlídka nablýskaných a plně pojízdných automobilů a motorek, bohaté občerstvení, zábava pro děti, soutěže a ceny.


Červenec: Hollywood US cars, Corvetty v Praze

amercké autoObrovský mezinárodní sraz všech automobilů americké výroby se v roce 2024 bude konat 18. – 21. 7. v Holýšově u Plzně. Během minulých ročníků navštívilo západočeský Hollywood několik tisíc amerických vozů a několik desítek tisíc návštěvníků. Na 7. ročníku Hollywood US cars budete mít možnost se opět zúčastnit soutěže o vůz

V podobném termínu, od 19. do 21.7. se uskuteční po letech v Praze 22. mezinárodní sraz Corvette pořádaný Corvette Club Praha. Těšit se můžete na neopakovatelnou náladu mezi nadšenci vozů Corvette všech generací, bohatý doprovodný program, zajímavou vyjížďku centrem hlavního města. Vzhledem k možnostem je limitován počet vozů, které se této neopakovatelné vyjížďky budou moci zúčastnit.
 

Srpen: S amerikami do Pardubic, Lužné u Rakovníka, na Šikland a do Hradce

Přátelský festival plný Ameriky se koná 10.8. na dostihovém závodišti v Pardubicích. Auta, motocykly, military, vojenská historie, zbraně, koně, western, rodeo, lifestyle, móda, sport, gastronomie a přehlídka skupin hrajících muziku s americkými kořeny a feelingem. 

Ve stejný den, tedy 10.8., se koná v Lužné u Rakovníka sraz velkých amerik. Na US Racket Trucks uvidíte americké tahače, odtahovky, pick-upy, vany, autobusy, traktory, sanitní, hasičská, policejní a vojenská auta a mnoho dalšího. 

V sobotu 17. 8. se v Šiklandu na Vysočině uskuteční oblíbená akce Road Fest. Kromě krásných aut se můžete těšit na den s americkou kulturou, koncerty, diskotéku či soutěže. 

V mapě oblíbených míst nadšenců amerického železa na čtyřech kolech je pevně zapsaná Hradecká Vosmička, akce v areálu hradeckého letiště. Stojí za návštěvu nejen díky zajímavým automobilům, ale také kvůli kvalitnímu zázemí a poutavému doprovodnému programu. V programu se dokonce objevují takové rarity jako opékání špekáčků na plamenech šlehajících z výfuků! Letošní ročník proběhne od pátku 16. do neděle 18. 8. 


Září: Motorky Harley na Výstavišti, sraz v Lužné

Prague Harley DaysJiž 12. ročník Prague Harley Days na Výstavišti Holešovice slibují 30.8. až 1. 9. tři dny plné zábavy, motocyklů, hudby a adrenalinu. Festival si můžete užít, ať už přijedete na motocyklu, přijdete pěšky nebo dorazíte tramvají. Na programu oblíbeného motocyklového svátku nechybí koncerty, populární spanilá jízda centrem Prahy, přehlídky, kaskadérské kousky, jízdy na motocyklech Harley-Davidson zdarma, souboje v boxu i pole dance, FMX show a mnoho dalšího. Dny nabité tou nejlepší zábavou, která nadchne nejen milovníky motocyklů, ale všechny příznivce pulzující atmosféry, dobré hudby a adrenalinu, kde si na své si přijdou i ti nejmenší. Prague Harley Days 2024 jsou součástí festivalu All American Fest

Do muzea v Lužné můžete vyrazit na Ploutvobraní 21.9. Dopřejte si chutné občerstvení, poslechněte naživo rock´n´rollovou kapelu a pokochejte se pohledem na krásné americké koráby a jejich dlouhé zadní ploutve.
 

Říjen: Tečka za sezonou v podobě festivalu Prague Car

prague carsO definitivní tečku za letošními akcemi pro příznivce klasických amerických automobilů a jejich rodiny se postará Prague Car Festival ve dnech 26. a 27. 10. Akce evropského významu nabídne vystavovatelům i návštěvníkům jedinečnou podívanou na široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů. Výstava spojuje oblasti upravených a sportovních vozů, světa motorsportu a historie vozidel. Prague Car Festival představí na ploše přes 30 000 m2 nejlepší tuning z celé Evropy, českou i zahraniční špičku automobilových a motocyklových závodů a průřez bohatou historií vývoje automobilů a motocyklů od předválečného období až po současnost.

Srazy veteránů, burzy, spanilé jízdy a akce, kde si prohlédnete krásné veterány
 

Muzea, kde najdete staré ameriky

Pokud nestihnete některou z nabízených akcí výše, nebo si zkrátka chcete užít prohlídku aut individuálně, můžete vyrazit například do Muzea amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka. O prázdninách mají otevřeno od úterý do neděle, v září a říjnu o víkendech. Prohlídky v muzeu probíhají individuálně, bez průvodce. Expozici naleznete celkem ve 4 halách a přilehlé venkovní části.

V Nové Bystřici najdete Veteran muzeum, kde se v 9 tématických sálech nachází 50 historických amerik. V muzeu se můžete občerstvit v kavárně a děti si pohrát v koutku. 
Kalendář 2024: Srazy veteránů, burzy, spanilé jízdy a akce, kde si prohlédnete krásné veterány

Kalendář 2024: Srazy veteránů, burzy, spanilé jízdy a akce, kde si prohlédnete krásné veterány

Máte rádi staré automobily, obří nablýskané americké veterány anebo vozy jak vystřižené z filmů pro pamětníky? Zajímají vás motoristické akce, veteránské a motoristické burzy, výstavy, festivaly a setkání? Vypravte se na některou z akcí z kalendáře portálu Kudy z nudy: nabízí to nejlepší, co fandové mohou vidět a zažít.

Sraz amerik – US Car Bystřička

31. 5.2. 6.
Sraz amerik – US Car Bystřička

Největší sraz amerických aut na Valašsku je letos opět v kempu Bystřička. Těšit se můžete na spoustu výjimečných vozidel a zábavy.

Ploutvobraní Lužná 2024

21. 9.
Ploutvobraní Lužná 2024

Vinobraní má své kouzlo, zná ho snad každý...ale znáte také Ploutvobraní? Ať už "ameriku" máte, nebo ještě ne, přijeďte na přátelské a pohodové setkání milovníků amerik do JK Classics – Muzea amerických historických atomobilů v Lužné.

22. mezinárodní sraz Corvette v Praze 2024

19. 7.21. 7.
22. mezinárodní sraz Corvette v Praze 2024

22. mezinárodní Corvette sraz pořádaný Corvette Club Praha se bude konat opět v Praze, a to v termínu 19. 07. – 21. 07. 2024. Součástí srazu bude i královská vyjížďka naším hlavním městem.

US Racket Trucks 2024

10. 8.
US Racket Trucks 2024

Již v sobotu 10.8.2024 pořádáme v Muzeu amerických veteránů JK CLASSICS v Lužné u Rakovníka další sraz, tentokrát sraz amerických velkých vozů. Oblíbené akce se zúčastní desítky tahačů, odtahovek, pick-upů, vanů, hasičů, sanitek a dalších velkých vozů,.

Road Fest Šikland – Mezinárodní sraz majitelů amerických automobilů 2024

17. 8.
Road Fest Šikland – Mezinárodní sraz majitelů amerických automobilů 2024

Mezinárodní sraz majitelů amerických automobilů, který se koná v samém srdci Vysočiny i letos nabízí bohatý program pro všechny milovníky amerických klasik.

7. Hollywood US cars – sraz amerických vozidel v Holýšově 2024

18. 7.21. 7.
7. Hollywood US cars – sraz amerických vozidel v Holýšově 2024

Obrovský sraz amerických vozidel na západě Čech. Možnost vyhrát pravou ameriku! Více než 500 amerických vozů, bohatý celo víkendový program a spousty zábavy pro celou rodinu.

Prague Car Festival

26. 10.27. 10.
Prague Car Festival

Třináctý ročník akce evropského významu nabídne vystavovatelům i návštěvníkům jedinečnou podívanou na široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů. Výstava spojuje oblasti upravených a sportovních vozů, světa motorsportu a historie vozidel.

Muzeum amerických veteránů Nová Bystřice Kultura

Muzeum amerických veteránů Nová Bystřice

Muzeum v Nové Bystřici je prvním a největším muzeem amerických předválečných automobilů v Čechách. Málokteré prostory se hodí k procházce historií tak, jako stará industriální textilka.

Legendární sraz amerických vozů – Hradecká V8

16. 8.18. 8.
Legendární sraz amerických vozů – Hradecká V8

Hradecká V8 se koná v Hradci Králové, v areálu hradeckého letiště. Patří mezi největší srazy klasických amerických automobilů u nás. Je určena nejen pro milovníky těchto typů aut, ale i pro celé rodiny.

Prague Harley Days 2024

30. 8.1. 9.
Prague Harley Days 2024

12. ročník Prague Harley Days na Výstavišti Holešovice. Tři dny plné zábavy, motocyklů, hudby a adrenalinu, kde si přijde na své každý!

All American Fest

30. 8.1. 9.
All American Fest

All American Fest spojuje to nejlepší z amerických motocyklů, kár, gastronomie, sportů a zábavy do třídenního festivalu, kterým na konci léta žije celá Praha! Zažijte i vy 30. 8. – 1. 9. 2024 tři dny Ameriky v Praze.

Sraz veteránů a amerik v Libořicích u Žatce

3. 8.
Sraz veteránů a amerik v Libořicích u Žatce

2 .ročník srazu veteránů, amerik, zemědělských strojů, motorek v Libořicích u Žatce.

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka Kultura

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v obci Lužná u Rakovníka vás zve na výlet za historií vonící po benzínu. Ve 4 halách a venkovních expozicích naleznete přes 80 těch nejzajímavějších luxusních veteránů americké produkce. Hlad a žízeň uhasíte v místním stylovém bistru BAR59.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (25.5. – 26.5.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Den starokladrubského koně, Mezi ploty 2024 – hudební a divadelní festival v Bohnicích, Bitva Lipany – historická bitva husitů u Lipan, Narozeniny Maxipsa Fíka v Kadani 2024, 2. Středověké slavnosti na Hradčanech. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
20. květen 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (25.5. – 26.5.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Author Král Šumavy – maraton horských kol 2024, Den starokladrubského koně, Otevírání lázeňské sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč, Festival vojenské historie Helfštýn 2024, Food Day Festival Bechyně. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
20. květen 2024 7:00
Zážitky

Užijte si originální neobvyklé prohlídky

Nudí vás "obyčejné" prohlídkové trasy památek a rádi byste si dopřáli něco opravdu neobvyklého? Pak vyzkoušejte originální exkurze do nejrůznějších nevšedních míst – například do nitra historické lékárny, technického zázemí Tančícího domu, do krovů chebských domů, do skláren nebo si objednejte průvodce, který vám zážitek připraví přímo na míru.
19. květen 2024 10:34
Zážitky

Kam vyrazit na výlet po České republice? Kde prožít něco zajímavého... 100 tipů pro zážitky

Česká republika – to je nepřeberné množství možností, kam vyrazit na výlet. Vybrat si můžete mezi sportovními výlety, výlety do přírody, kulturou, památkami, starobylými městy, která jsou plná života a kultury nebo výlety za poznáním či zábavou. Poradíme vám, kam se vydat a kde si užít i odpočinout!
19. květen 2024 9:44
Zážitky

100 prázdninových tipů na výlety nejen pro děti – naplánujte si skvělé výlety na léto

Léto, sluníčko, prázdniny a spousta dobrodružství... Hledáte inspiraci a nápady na prázdninové výlety? Návštěvy hradů a zámků k prázdninám neodmyslitelně patří, provázet vás budou pohádkové a historické postavy. Kromě prohlídek expozic na vás ale čeká spousta dalších zážitků. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a naplánujte si letošní léto, určitě si vyberete!
12. květen 2024 8:12
Zážitky

Čtrnáct krajů & čtrnáct tipů: přehlídka velkých letních festivalů 2024, na kterých nesmíte chybět

Léto 2024 je plné velkých letních festivalů s jedinečnou atmosférou. Procestujte s portálem Kudy z nudy Česko kraj po kraji a poznamenejte si do kalendářů termíny skvělých letních akcí. V Praze běží celé léto Prague Open Air, Plzeň patří Létu v Prazdroji, Karlovarský kraj je plný filmu a Vysočina folku. Stálicemi jsou Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově, Vizovické Trnkobraní či Colours of Ostrava. Brno bude plné zábavy, během které si užijete i festival ohňostrojů.
7. květen 2024 11:20
Zážitky

50 tipů na zajímavé akce na státní svátek 8. května

Na státní svátek 8. května se můžete vypravit na mimořádné prohlídky, prohlédnout si zpřístupněné památky anebo nahlédnout do historie při speciálních akcích. V tento den si v České republice připomínáme konec 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk, vstoupivší v platnost 8. května, ve 23:01 hodin středoevropského času.
6. květen 2024 19:16
Zážitky

Výletní plavby na řekách a přehradách: 20 tipů, kam vyrazit na palubu lodi

Plavba na výletní lodi je vždy vítaným zpestřením každého výletu. Někdy je výletem samotná cesta, někdy vás loď může přiblížit vašemu cíli. Nechejte se inspirovat našimi tipy na plavby po přehradách, řekách a kanálech! Příjemnou plavbu vám přeje Kudy z nudy.
5. květen 2024 9:00
Zážitky