Plzeňské historické podzemí o délce 13 km je jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města. Podzemí je přístupné z původního právovárečného domu z 15. století ve Veleslavínově ulici, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů.
Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel Plzně a také se dozvíte, jak podzemí od 13. století vznikalo. Ovšem Pivovarské muzeum rovněž stojí za návštěvu. Plnoletí návštěvníci získají na prohlídce tzv. pivenku, kterou mohou ve vybraných plzeňských restauracích proměnit za ležák Pilsner Urquell (0,3 l). Přímo v Pivovarském muzeu je v provozu Pivotéka s nabídkou téměř 140 druhů piv z více než 25 českých minipivovarů – od ležáků přes ALE, IPA, Stouty, kyseláče až po piva stařená v sudech po nejrůznějších destilátech.
Vstupenky na speciální prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji online, pro dospělé stojí 190 Kč, senioři a junioři zaplatí 150 Kč.
Během speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí můžete objevovat tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí za svitu baterek.
Speciální prohlídka trvá sedmdesát minut.
Cena vstupenek na speciální prohlídku podzemí je 190 Kč pro dospělé a 150 Kč pro seniory a junioři.
Vstup do Plzeňského historického podzemí se nachází ve Veleslavínově ulici, v původním právovárečném domu z 15. století, kde dnes sídlí Pivovarské muzeum.
V Pivovarském muzeu můžete navštívit unikátní Pivotéku s nabídkou téměř 140 druhů piv z více než 25 českých minipivovarů a získat pivenku, kterou můžete vyměnit za ležák Pilsner Urquell ve vybraných restauracích.
Expozice v Plzeňském historickém podzemí zahrnuje knihtisk, funkční repliku vodního kola a fragmenty ze zbouraných domů.
Plzeňské historické podzemí otevřelo své podzemní prostory veřejnosti před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově.
Dospělí návštěvníci Pivovarského muzea mohou získat pivenku pro výměnu za ležák Pilsner Urquell a v Pivotéce ochutnat skoro 140 druhů piv.
Historie piva v Plzni je viditelná v Pivovarském muzeu, prohlídkách Plzeňského Prazdroje a historickém podzemí, které bylo využíváno i pro výrobu a skladování piva.
Pivovarské muzeum sídlí ve starobylém právovárečném domě z 15. století, který se zachoval ve své původní podobě jako zázrak.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.