ÚvodAktualityPodzimní Plzeň hraje všemi barvami
Zážitky

Podzimní Plzeň hraje všemi barvami

  • 8. října 2024
Podzim je magickým obdobím, kdy se město zahaluje do zlatavých odstínů a nižších teplot. Nenechte se však zmást, život v Plzni ani v tomto čase nestagnuje, ba naopak. Těšit se můžete na nespočet kulturních, uměleckých či gastronomických akcí. Poradíme vám také, kam v Plzni zajít na dýňové latté a kam si ho třeba vzít na tu pravou podzimní procházku. Výhodou podzimu je i to, že si spoustu památek můžete užít bez davů lidí. Tak co všechno se dá na podzim stihnout?
velká synagogaS příchodem podzimu zábava v Plzni rozhodně nekončí. Až do konce roku probíhají komentované prohlídky Velké synagogy. Prohlídka synagogy s průvodcem se koná v neděli vždy od 10:30 a trvá 75 minut. Seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Specialitou této prohlídky je také návštěva jedné z věží Velké synagogy a nahlédnutí do rabínského domu s rituální lázní mikve. Stejně tak můžete až do 31. 12. přijít na komentované prohlídky radnice. Ty probíhají každý pátek od 16 hodin. Prohlídka vás zavede například do sálu Luďka Pika, kde za kulatým stolem probíhají jednání Rady města Plzně, obřadní síně, sousední matriky a dalších reprezentačních prostor včetně monumentálního schodiště nebo do poslaneckého klubu, tzv. Eiffelky.

PlzeňTřetí týden v říjnu proběhne v Moving Station jedinečný filmový festival zaměřený na filmy, které se točí kolem cestování, putování a výprav, International Road Movie Festival. A na samém konci měsíce se chystají Plzeňské oslavy vzniku republiky, které otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma, za symbolickou cenu 28 korun, anebo s 28% slevou. Celodenní program nabízí komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Akce tradičně v podvečer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.

A pokud vás lákají trhy nebo food festivaly, tak vyrazte na podzimní jarmark na zámku Kozel (19. – 20. října) nebo na DEPO Street Food Market (28. října).
 

Podzimní Plzeň svádí k procházkám do přírody

bolevecký rybníkPomalu zkracující se dny a přicházející pošmourné počasí sice zcela srozumitelně naznačuje příchod podzimu, to ale neznamená, že je čas zůstat doma. Naopak doporučujeme využít posledních teplejších dní plných slunce a vyrazit na procházku plzeňskou přírodou. Máme pro vás několik tipů na místa, kde se stromy krásně vybarví a užijete si čas na čerstvém vzduchu.

Zajděte k Boleveckým rybníkům – podzimní chladná rána s mlhou povalující se nad vodní hladinou, to teprve přichází ta správná romantika. Při vycházce kolem rybníků na severním okraji Plzně rozhodně doporučujeme i zastávku u Arboreta Sofronka. Arboretum původně vzniklo jako výzkumné pracoviště, roste zde na šedesát druhů borovic z celého světa. Dnes je přístupné i návštěvníkům, kteří tu ze dvou pozorovatelen mohou sledovat daňky a lesní život. Otevřeno tu mají do konce října.

hruskova_meditacni_zahrada_plzen-detailProti proudu řeky Radbuzy se můžete z centra města projít až na jeho jižní okraj, kde najdete dvě zahrady: Vaším cílem může být Meditační zahrada, kterou na vyvýšeném břehu řeky vytvořil politický vězeň Luboš Hruška a kde najdete i Památník obětem zla připomínající hrůzy páchané totalitními režimy. Zahrada bude všem zájemcům otevřena až do 17. října 2024. Najdou zde oázu klidu a odpočinou si tu od ruchu velkoměsta. Jen pár desítek metrů od ní pak najdete Luftovu zahradu s několika rybníčky a vzácnými stromy na jejich březích. Otevřeno má ale jen každou první středu v měsíci.

Vydat se můžete i na jednu z místních naučných stezek. Doporučíme vám například naučnou stezku Zábělá, která vede z Bukovce k Dolanskému mostu údolím řeky Berounky. Prochází chráněným územím Přírodní rezervace Zábělá v kaňonu řeky Berounky. Na trase vedoucí po lesních cestách a pěšinách je devět zastavení a jedna vyhlídka na řeku.
 

Podzimní mlsání – dýňové latté či spálený cheesecake

dýněKáva s vůní podzimu je bezpochyby dýňové latté, kde si ho v Plzni vychutnat? Na to nejvyhlášenější si zaběhněte do Starbucksu v OC Plzeň Plaza. Přímo v historickém centru si ho můžete dát v řetězci kaváren CrossCafe a nově i v bistru Fred. Kdo by chtěl na podzim ochutnat něco nového, ať si zajde do nedávno otevřené restaurace Tasca, kde rozhodně ochutnejte portugalský koláček pastel de nata plněný žloutkovým krémem. Milovníci dortíků si nesmí nechat ujít baskický “spálený“ cheesecake, který se od klasického amerického cheesecaku liší i samotnou strukturou těsta. Není tak hutný a vnitřek je nadýchanější a krémovější. Však ochutnejte sami.
 

Na co se těšit při podzimní návštěvě Zoo?

guarézSezóna v Zoo Plzeň s podzimem rozhodně nekončí! Nenechte se odradit chladnějším počasím, můžete více času strávit ve vnitřních prostorách a pavilonech. Jednou z novinek je nový pavilon gueréz angolských. Celkem bylo do Plzně přivezeno od roku 1998 postupně devět gueréz, podařilo se odchovat jedenáct mláďat a do jiných zoo postupně odcestovalo osm těchto primátů. Současná skupina je pětičlenná, tvořená jedním samcem a čtyřmi samicemi. Nový pavilon má velkou expoziční místnost a celou skupinu hravých primátů můžete sledovat ze zastřešené stylové pozorovatelny vystavené z borovicových kulatin.

dinopark plzeňNávštěvna zoologické zahrady nemusí být drahou záležitostí – od pátku 27. 9. platí do Zoo Plzeň každý pátek jednoté vstupné 100 Kč. Tato částka platí také na vstup do Dinoparku. Vstupné platí pro všechny osoby starší 3 let (rodina 2+2 tak zaplatí 4x 100 Kč). Už teď si také rezervujte oblíbené večerní prohlídky zoologickou zahradou, které letos proběhnou v pátek 15., 22. a 29. listopadu. V plánu jsou opět také lednové a únorové termíny, které zveřejníme později. Jednotná cena za osobu je 300 Kč.
 

Kam v Plzni vyrazit, když počasí nepřeje

techmaniaNávštěva science centra Techmania v bývalých továrních halách plzeňské Škodovky zaručuje celodenní program pro malé i velké návštěvníky. Vyzkoušet tu můžete desítky interaktivních exponátů a pokusů. Za návštěvu stojí i unikátní 3D planetárium, které má jedno z nejjemnějších rozlišení ve 3D na světě.

Pokud jste na prohlídce pivovaru Plzeňský Prazdroj ještě nebyli, určitě jeho návštěvu doporučujeme, a to i těm, kteří pivovar navštívili před několika lety a nezažili prohlídku v novém. Seznámíte se s příběhem piva, které se proslavilo po celém světě, a prohlédnete si zákoutí, kde se tento příběh před 182 lety začal psát.

plzeň muzeumPlzeň je jednou z kolébek tradice českého loutkářství a zároveň městem, odkud pochází Spejbl s Hurvínkem. Nechte se pozvat do Muzea loutek, kde se seznámíte s historií českého loutkářství a prohlédnete si celou řadu maňásků, marionetek a dalších loutek, které si můžete vodit, anebo si zahrát vlastní divadlo.

Expozice muzea Pattton Memorial Pilsen mapuje cestu spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až do Plzně. Otevřena byla v červnu 2023 u příležitosti 75. výročí vylodění v Normandii a zaujala i ministra zahraničních věcí USA Marka Pompea.

muzeum plzeňskaJedním z míst, které nesmíte minout je Národopisné muzeum Plzeňska, kde si prohlédnete zbrusu novou expozici dokončenou po velké rekonstrukci v roce 2024. Těšit se můžete na dva prohlídkové okruhy. První z nich se věnuje období let 1830 – 1900 a ukazuje život jednotlivce z venkovského prostředí od jeho narození až po ukončení produktivního věku, kterého dosáhl již v měšťanském prostředí Plzně. Druhý návštěvnický okruh je věnován odívání a vybraným způsobům obživy v Plzni a v příměstských oblastech Plzeňského venkova. Zatímco dříve byly náplní oděvní historie hlavně plzeňské kroje, nyní se expozice věnuje více řemeslům a také měšťanské módě: prohlédnete si hedvábné šaty, buřinky, cylindry, dámské čepce, obuv, rukavičky i kabelky. Navštívíte zde i kupecký krám, dobové řeznictví, interiér venkovské chalupy i měšťanského bytu a prohlédnete si lidové nástroje z Plzeňska, hračky, řemeslné výrobky i církevní předměty. Muzeum je přístupné s průvodcem i samostatně.

západočeské muzeumPřekrásná budova Západočeského muzea už z venku slibuje nevšední zážitek. Vybrat si můžete hned ze čtyř stálých expozic. Projdete si nejstarší historickou zbrojnici v Česku, expozice archeologie a historie anebo prozkoumáte jednu z nevýznamnějších sbírek užitého umění u nás? Záleží na vás. Rozhodně doporučujeme navštívit expozici užitého umění a lidových řemesel v původních vitrinách v nově zrekonstruovaném třetím patře. Ve zvláštní samostatné části tu najdete práce také od plzeňského rodáka a světově uznávaného designéra Ladislava Sutnara.
Komentované prohlídky radnice v Plzni

22. 11.
Komentované prohlídky radnice v Plzni

Na komentovanou prohlídku radnice se můžete vydat každý pátek od 16 hodin. Plzeňská historická radnice právem patří mezi ikonické budovy ve městě.

Tasca Plzeň Gurmánská turistika

Tasca Plzeň

Kavárna, restaurace, bar v jednom to je španělsko-portugalská Tasca na náměstí Republiky v Plzni.

Meditační zahrada Plzeň Příroda

Meditační zahrada Plzeň

Meditační zahrada Plzeň je životním dílem politického vězně L. Hrušky, který v rekreačním území na jižním okraji Plzně vybudoval areál výjimečné krásy a harmonie. Zahrada s monumentální Křížovou cestou a kaplí M. Kolbeho je místem pro odpočinek i zamyšlení.

Západočeské muzeum v Plzni Kultura

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni spravuje více než dva miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti. Novorenesanční budova muzea byla postavena v letech 1896 -1899 podle návrhu Josefa Škorpila a dodnes patří k nejkrásnějším dominantám historického jádra Plzně.

Byt Huga Semlera od Adolfa Loose v Plzni Památky

Byt Huga Semlera od Adolfa Loose v Plzni

Unikát mezi památkami architektury 20. století v České republice představuje byt rodiny Oskara Semlera, spolumajitele firmy produkující drátěné zboží, předně gramofonové jehly značky Sem. Nachází se na Klatovské třídě 19.

Národopisné muzeum Plzeňska Kultura

Národopisné muzeum Plzeňska

Národopisné muzeum Plzeňska sídlí ve dvou renesančních domech v centru Plzně. Chotěšovský dům je orientován na náměstí Republiky, Gerlachovský do Dřevěné ulice. Muzeum nabízí dva prohlídkové okruhy, výstavy, dílny a další doprovodný program.

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell Zážitky

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Cross café v Plzni Gurmánská turistika

Cross café v Plzni

Kavárna Jungmannova v Plzni je historicky první kavárnou CrossCafe, která vznikla již v roce 2007. Jedná se o stylovou kavárnu nabízející hned několik prostorů pro vychutnávání oblíbené kávy a něčeho na zub.

Techmania Science Center v Plzni Zážitky

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti Kultura

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Moving station – víceúčelové kulturní centrum v Plzni Památky

Moving station – víceúčelové kulturní centrum v Plzni

Opuštěná historická budova železniční stanice Plzeň Jižní předměstí se postupně proměnila na tvůrčí prostor pro přípravu a realizaci divadelních, výtvarných, hudebních a multimediálních projektů.

Naučná lesnická stezka Zábělá Příroda

Naučná lesnická stezka Zábělá

Naučná lesnická stezka Zábělá je věnována přírodnímu prostředí a působění člověka v krajině. Vede od zastávky autobusu Bukovec do přírodní rezervace Zábělá.

Arboretum Sofronka v Plzni-Bolevci Příroda

Arboretum Sofronka v Plzni-Bolevci

Arboretum Sofronka se nachází na severním okraji Bolevce. Zakladatelem byl roku 1956 Ing. Karel Kaňák poté, co byl Československou akademií zemědělských věd vypsán úkol "Šlechtění borovice". Protože dosavadní pokusné plochy nestačily, rozhodl se založit sbírku světového sortimentu druhů rodu Pinus.

Luftova zahrada v Plzni Příroda

Luftova zahrada v Plzni

Zahradu založil mezi roky 1918 a 1933 JUDr. Vilém Luft jako svou soukromou okrasnou zahradu se dvěma okrasnými rybníky, množtvím exotických dřevin, altánem a sochařskou výzdobou. Vlhký charakter pozemku dává vyniknout mokřadním a vlhkomilným společenstvím rostlin i živočichů.

Zoo Plzeň – docela jiný svět Příroda

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Velká synagoga v Plzni – největší v Česku Památky

Velká synagoga v Plzni – největší v Česku

Velká synagoga je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a pátou největší na světě. Velkolepá stavba postavená v maursko-románském slohu se zajímavými interiéry slouží dnes i jako koncertní a výstavní sál.

Semlerova rezidence – dům Oskara a Jany Semlerových v Plzni architekta Adolfa Loose Památky

Semlerova rezidence – dům Oskara a Jany Semlerových v Plzni architekta Adolfa Loose

Unikát mezi památkami architektury 20. století v ČR představuje byt rodiny Oskara Semlera, spolumajitele firmy na drátěné zboží, předně gramofonové jehly značky Sem. Přestože se Adolf Loos účastnil jen stanovení základní prostorové koncepce, lze interiér považovat za vrchol Loosovy činnosti v Plzni.

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století Památky

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870–1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století a přímého předchůdce moderní architektury. Na přelomu 20. a 30. let často pobýval v Plzni a realizoval zde přestavbu několika interiérů.

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni Kultura

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen jako jediné muzeum v Česku mapuje postup spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až po osvobození Plzně a západu Čech americkou armádou. V nově otevřené expozici uvidíte také řadu artefaktů z bojišť i osobních předmětů vojáků.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni Zážitky

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Byt Viléma a Gertrudy Krausových Adolfa Loose v Plzni Památky

Byt Viléma a Gertrudy Krausových Adolfa Loose v Plzni

Prvorepublikový byt Viléma Krause se nachází v Bendově ulici 10. Navrhl jej světoznámý architekt Adolf Loos pro potřeby inženýra Viléma Krause a jeho ženy Gertrudy mezi lety 1930 – 1931. V bytě se dochovaly vzácné mramorové obklady, protilehlé zrcadlové stěny a komfortně řešený vestavěný nábytek.

Byt doktora Josefa Vogla v Plzni architekta Loose Památky

Byt doktora Josefa Vogla v Plzni architekta Loose

Adolf Loos patřil mezi nejvýznamnější architekty dvacátého století. Byt na Klatovské třídě navrhl ve dvacátých letech minulého století pro MUDr. Josefa Vogla, dětského lékaře, a jeho choť Štěpánku, která byla dcerou majitele domu. Do dnešních dní se zachovala i jídelna s obývacím pokojem.

Brummelův dům od Adolfa Loose v Plzni Památky

Brummelův dům od Adolfa Loose v Plzni

Přestavbu starého patrového domu a vybavení jeho interiéru projektoval Adolf Loos pro Jana a Janu Brummelovy na Husově třídě 58. Původní dům vystavěný v neorenesančním stylu mezi lety 1885–1886 později zakoupila rodina Liebsteinových, vlastnící obchod se dřevem.

#světovéČesko a architekt Adolf Loos: stylové interiéry a slavné vily

#světovéČesko a architekt Adolf Loos: stylové interiéry a slavné vily

Provokatér, vizionář a architekt, který výrazně ovlivnil moderní architekturu: to byl Adolf Loos (1870–1933). Poznávacím znamením jeho budov jsou jednoduché a čisté formy, funkčnost a minimalismus – a platí to jak pro stavby u nás, tak pro vily, domy a interiéry ve Vídni.

Plzeňská zoologická zahrada otevřela novou exozici Altán plovoucích ryb

Plzeňská zoologická zahrada otevřela novou exozici Altán plovoucích ryb

V severovýchodní části Zoo a botanické zahrady v Plzni se na hranici s lochotínským amfiteátrem nově vypíná krásná budova s tradičními čínskými prvky. Vznikla za 6 měsíců od jara 2020 na půdorysu altánku z doby Kodetů (první třetina 20. století). Nově je zde otevřena expozice krokodýlovců čínských, zlatých rybek a závojnatek.

Letošní rok připomene 150. výročí narození Adolfa Loose

Letošní rok připomene 150. výročí narození Adolfa Loose

V pondělí 13. ledna 2020 byl v prostorách Studijního a dokumentačního centra Norbertov v Praze 6 – Střešovicích oficiálně vyhlášen Rok Adolfa Loose 2020. Cílem této iniciativy, vzniklé na půdě Muzea hlavního města Prahy a Národního památkového ústavu, je připomenout české i evropské veřejnosti 150 let od narození světově proslulého architekta Adolfa Loose, který se narodil dne 10. prosince 1870 v Brně.

Bolevecké rybníky u Plzně Letní sporty

Bolevecké rybníky u Plzně

Bolevecké rybníky jsou nejvýznamnější rekreační oblastí města Plzně. Soustava rybníků byla založena již v 15. století a tvoří ji 12 rybníků dnes vesměs využívaných ke koupání a rybolovu.

Další aktuality

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 23. listopadu 2024 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
18. listopad 2024 12:00
Zážitky, Plzeňský kraj

Jak poznat Plzeň za jeden den

Máte před sebou cestu do západních Čech, rádi byste se zastavili v Plzni, ale tlačí vás čas? Z mnoha zajímavostí, které západočeská metropole nabízí, jsme na Kudy z nudy vybrali pár míst, která snadno projdete a poznáte během několika hodin. Takže honem zabalit a hurá na cestu, máme na ni přece jediný den!
11. listopad 2024 8:23
Zážitky, Plzeňský kraj

Ochutnejte svatomartinské víno a husu na zámku Zbiroh

Na zámku Zbiroh proběhne v sobotu 9. listopadu 2024 Svatomartinské posvícení, na kterém nebude chybět koštování mladých vín, středověký jarmark s ukázkami tradičních řemesel nebo komentované prohlídky. A na bílém koni samozřejmě přijede i svatý Martin.
8. listopad 2024 20:20
Gurmánská turistika, Plzeňský kraj

Šumavský Špičák se připravuje na start zimní sezony

Lyžaři a snowboardisté se již mohou dočkat přicházejí zimy a největší lyžařské středisko Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák se připravuje pečlivě na nadcházející sezonu. Pozitivní zprávou jistě je, že ceny denních skipasů zůstávají stejné a celosezonní zlevnily. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, jaké novinky areál pro vás chystá.
6. listopad 2024 10:15
Zimní sporty, Plzeňský kraj

Listopadový výlet do hlubin Českého lesa a kraje zaniklých obcí

Kdo se do kraje tiché přírody a kdysi obývaných míst v Českém lese jednou podívá, zpravidla se sem rád vrací. Seznamte se s pohnutou historií zaniklých obcí a jejich obyvatel, objevte krásy zdejší krajiny a udělejte si procházku po zapomenutých pohraničních stezkách.
5. listopad 2024 6:44
Památky, Plzeňský kraj

Zámek Zbiroh láká na Halloween

Zámek Zbiroh stojí v nádherných křivoklátských lesích v bezprostřední blízkosti Brd. V lokalitě, kam dlouhá léta noha obyčejného smrtelníka nemohla vkročit. Stavba zámku ze všech stran překvapuje a udivuje. Zbiroh má ve svém výčtu tolik „nej“, že vám na ně prsty jedné ruky nestačí. Nespornou výhodou je, že zámek na zimu nazavírá! A navíc si zde užijete opravdu strašidelný Halloween!
30. říjen 2024 12:00
Zážitky, Plzeňský kraj

Hrad Velhartice se o víkendu slavnostně uzamkne, ale pootevřeno bude mít až do 3. listopadu

Zamykání hradu Velhartice se již stalo fenoménem, který lze těžko popsat slovy. Je to dáno jedinečnou atmosférou, která nutí opakovaně se na akci vracet a přivádět sebou své přátele, známé a příbuzné. Plně vychází z koncepce správy hradu i ostatních pracovníků, dát lidem prostor prožít akci společně a zejména rodinám naučit se být spolu, cosi dohromady zažít a hlavně – hrát si. Přestože návštěvnická sezóna na státních památkách v Plzeňském kraji bude prodloužena až do neděle 3. listopadu, symbolické zamykání hradu Velhartice proběhne již o týden dříve, v neděli 27. října.
26. říjen 2024 9:51
Památky, Plzeňský kraj

Plzeňské oslavy vzniku republiky otevřou řadu pamětihodností za symbolických 28 korun

Plzeň oslaví 106. výročí založení samostatného československého státu. Stalo se již tradicí, že 28. října jsou otevřeny brány turistických cílů a kulturních a jiných institucí za symbolických 28 korun nebo zdarma. Prohlídkou zajímavých i běžně nepřístupných míst s kulturním programem určeným pro celou rodinu mohou návštěvníci strávit příjemný den a společně oslavit tento národní svátek.
24. říjen 2024 14:00
Životní styl, Plzeňský kraj