Motoráček jezdí po Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět.
Právem je železniční trať mezi pražským Smíchovem a Řepy považována za nejkrásnější na území hlavního města. Vlaky po ní jezdí od roku 1872 a kvůli svému profilu a okolním přírodním scenériím si železnice záhy vysloužila označení pražský Semmering – podle rakouské horské železnice zapsané na seznamu UNESCO.
Pokud pojedete vlakem ze Smíchova, sedněte si vpravo po směru jízdy. Až vlak překoná Dalejské údolí po dvou obloukových viaduktech, pozorně se dívejte z okna. Za zastávkou Praha-Žvahov se před vámi otevře poutavý výhled na metropoli. Zahlédnete Vltavu s podolskou vodárnou, Vyšehrad s věžemi chrámu Petra a Pavla, mrakodrapy na Pankráci i Žižkovský vysílač. Vždy jedenkrát denně (o víkendech) jede v 7:42 hodin ze zastávky Praha-Čakovice – Kbely – Satalice – Vysočany na Hlavní nádraží. Z Hlavního nádraží pak vyjíždí v 8:39, 10:36, 12:32 a 14:36 na Smíchov-severní nástupiště – Žvahov – Jinonice – Cibulka – Stodůlky a Zličín. Ze Zličína odjíždí na Hlavní nádraží 10:25, 12:26, 14:26 a v 16:26 hodin. V 16:32 se pak motoráček vydá do depa v Čakovicích.
Motoráčkem za neznámými výhledy
Druhým lákadlem Pražského Semmeringu je okolní zeleň. Náramně si ji užijete hlavně mezi zastávkami Praha-Cibulka, Praha-Stodůlky a nádražím Praha-Řepy, kdy vlak projíždí Přírodním parkem Košíře – Motol. Tento úsek tratě snese srovnání s romantikou venkovských lokálek, a tak dost možná při rytmické jízdě motoráčku zapomenete, že jste stále ještě v Praze.
Můžete také vystoupit ve stanici Zličín, odkud dále můžete pokračovat přípojným vlakem do Hostivice, či tramvají č. 9, 10 ze sousední zastávky MHD Sídliště Řepy zpět do centra. Motoráček vozí i jízdní kola.