Výzkumem se tak potvrdily písemné dokumenty, v nichž stálo, že na jednom místě bylo pochováno na čtyři desítky Rožmberků. Nyní má hrobka rozměry 5,3 metru na délku, 2,4 metru na šířku a zhruba 1,4 metru na výšku, avšak původní parametry hrobky byly odlišné.
Vědci průzkum provedli 4. listopadu. Do té doby nebylo jisté, zda se ostatky téměř čtyř desítek Rožmberků nacházejí v místě, kde je pochován i Petr Vok. Ovšem nyní o tom nemůže být pochyb. Vokova cínová rakev je stále ve velmi zachovalém stavu. Vědci o jejím stavu vědí už od výzkumu z roku 2009. Kromě ní se v hrobce nachází ještě jeden podobný sarkofág. Archeologové neví přesně, kdo ve druhé cínové rakvi leží. Ale pravděpodobně by mohlo jít o manželku Viléma z Rožmberka Žofii Braniborskou.
Petr Vok byl posledním Rožmberkem a zemřel 5. listopadu 1611. Vědci se do výzkumu pustili téměř na den přesně k 400. výročí posledního Rožmberka Petra Voka. Archeologové na víku jeho cínové rakve při současném výzkumu objevili také dámský zlatý prsten, který s největší pravděpodobností patřil Vokově manželce Kateřině z Ludanic. Na Vokův sarkofág se patrně dostal tak, že se Kateřinina rakev rozpadla.