Čejč

Obec Čejč se nachází na Hodonínsku a nabízí řadu turistických atraktivit. Zdejší prostředí je vyhlášené svou vinařskou krajinou a také dobou, kdy zde pobýval první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, přijde si tu na své.

Oblíbené v obci

Obec Čejč se nachází v turistické oblasti Slovácko, kde si můžete dopřát pohodový pobyt. Nejvýznamnější památkou obce je barokní socha Sv. Kajetána, zbudovaná v roce 1722 nákladem hraběnky Liechtensteinové.

Během pobytu tu můžete navštívit zajímavé turistické cíle: Přírodní památka Čejkovické Špidláky , sirný pramen Heliga, či mokřadní biotop Čejč na místě ledovcového jezera.

Místní park je příjemným odpočinkovým centrem, spojeným s četnými kulturními a sportovními aktivitami obce. Nová výsadba, lavičky a barevné dláždění výrazně oživily vzhled parku. Vybudované dětské hřiště i hřiště
pro petangue jsou lákadlem pro malé i velké. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Čejč

Turistická trasa Cesta T. G. Masaryka

Cesta T.G.M. křižuje jižní Moravu od Hustopečí přes Čejč a Čejkovice až do Hodonína. Za městem pokračuje dále k hraničnímu přechodu Hodonín/Holíč na řece Moravě. Celkem trasa měří 60,5 km a lze ji doporučit pěším turistům i cyklistům na trekových kolech.
Čejč, Jihomoravský kraj

Přírodní památka Čejkovické Špidláky

Čejkovické Špidláky se rozprostírají na 17 hektarech v nadmořské výšce 200 metrů mezi Čejkovicemi a Čejčí.
Čejč, Jihomoravský kraj

Mokřadní biotop Čejč na místě ledovcového jezera

V Čejči na Hodonínsku se podařilo obnovit biotop v místech, kde bývalo ledovcové jezero. Obnovené mokřady tvoří dvě vysychavá jezírka a jedno se stálou vodní hladinou. Místo si oblíbila řada živočichů (brouci, plazi, obojživelníci a ptáci), domov zde našli i vzácní čápi.
Čejč, Jihomoravský kraj

Sirný pramen Heliga v Čejči

Historie pramena sahá do hluboké minulosti. Jde o sirnatý pramen, který je cítit po zkažených vejcích, nicméně má osvěžující účinky na zažívací orgány.
Čejč, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v obci Čejč

Rodinné vinařství Machalínek v Hovoranech

Rodinné vinařství Machalínek se zabývá výrobou kvalitních odrůdových jakostních a přívlastkových vín pěstovaných ve vlastních vinicích. Vinný sklep u Machalínků se nachází ve sklepní oblasti „Hluboká cesta“ v obci Hovorany.
Čejč, Jihomoravský kraj

Vinný sklep U Hroznu

Bohaté celovečerní programy pro firemní nebo soukromé akce, ale i možnosti pořádání školení a svatebních hostin včetně obřadu nabízí vinný sklep U Hroznu v Čejči. Nabízíme degustace vín se sklepmistrem a jejich neomezenou konzumaci k vybranému menu. Kapacita sklepu je až 100 osob.
Čejč, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Slovácko


Po stopách šlechtických rodů: s rodem Althannů na zámek ve Vranově nad Dyjí a další barokní zámky Moravy

Hrady a zámky se řadí k nejčastějším cílům mnoha turistů a výletníků. Region jižní Moravy nabízí těchto kulturních památek velké množství. Pokud patříte k milovníkům zámeckých interiérů, pak jistě oceníte právě ty barokní, které patřívají k nejhonosnějším. Na jižní Moravě je takových skvostných zámků celá řada – navštívit můžete zámek ve Vranově nad Dyjí, Mikulově, Valticích, Miloticích, ve Slavkově nebo v Lysicích.
Barokní zámky Moravy, Na hrady a zámky

Po stopách šlechtických rodů: v Miloticích se projdete v historickém kostýmu kolem zámku jako členové rodiny Seilernů

Místo, kde si vy i děti splníte své sny o princích a princeznách z dávných časů, se jmenuje Milotice. Kromě prohlídky historických interiérů tu totiž nabízejí prohlídky v kostýmech – a ty si oblečete vy, nikoliv průvodci!

Výlet do kraje Želar a žítkovských bohyní

Do vydání knihy Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové byly Kopanice, tedy magicky krásná krajina Bílých Karpat s pěti vesnicemi kolem Starého Hrozenkova, zapomenutým koutem Moravy. Dnes se sem pořádají zájezdy a krajina zažívá nebývalý nápor turistů.
Starý Hrozenkov, Cesty krajinou

Výlet za příběhem misionářů ze Soluně

Velkomoravská říše je pevně spojená se jmény věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Ač nás od doby, kdy žili, dělí jedenáct století, jejich příběh je dodnes živý. Svědčí o tom i fakt, že Cyril a Metoděj jsou hlavními patrony Moravy a v roce 1980 je papež Jan Pavel II. prohlásil za spolupatrony Evropy.