Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté
Festivaly

Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté

Cyklus komorních koncertů s houslistou Václavem Hudečkem, 32. ročník, bude slavnostně zahájen 31. října 2023 v pražském Rudolfinu.

Cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté představuje jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy. Jeho uměleckým garantem a zakladatelem je významný český virtuóz, legenda české houslové školy, žák Davida Oistracha, Václav Hudeček, který si již téměř 30 let na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale zejména dává prostor mladým talentům, což podtrhuje ojedinělost této přehlídkyv pražském kulturním kontextu.

Na počátku své hudební kariéry zde v minulosti dostaly příležitost osobnosti jako je například renomovaná mezzosopranistka Dagmar Pecková působící na předních evropských scénách, violoncellista Jiří Bárta či hornista Radek Baborák, mezi jehož působiště patří Berlínská či Mnichovská filharmonie. V rámci uplynulých ročníků Václav Hudeček představil mimo jiné talentované klavíristy Jaroslavu Pěchočovou a Lukáše Klánského, první dámy české harfy Kateřinu Englichovou a Janu Bouškovou, držitelky prestižních zahraničních ocenění, nebo mladé houslisty Josefa Špačka, Jana Mráčka a Petra Matějáka. 

Od roku 2013 festival s velice kladnými ohlasy diváků rozvíjí spolupráci s Pražskou konzervatoří. Nejtalentovanější studenti ve spojení s renomovanými umělci dostávají příležitost k vystoupení před vyprodanými sály.

Program festivalu:

Út 31.10. 2023, Slavnostní zahájení 32. ročníku, koncert k životnímu jubileu legendárního pedagoga
a sbormistra Petra Fialy, Dvořákova síň Rudolfina.
W.A. Mozart, A. Dvořák, P. Fiala, „slavné operní sbory“ – B. Smetana, G. Puccini, G. Verdi

Út 21. 11.  2023,  Mozart & Salieri, Sál Pražské konzervatoře
W.A. Mozart, A. Salieri

Út 19. 12.  2023, Vánoční setkání, Betlémská kaple
G. P. Handel, J.S. Bach, K. Stecker, české vánoční koledy

Út 23. 1.  2024, Můj vzor – setkání studentů s inspirujícími osobnostmi, Sál Pražské konzervatoře  
W.A. Mozart, P.I. Čajkovskij, F. Mendelssohn Bartholdy ad.

Út 20. 2.  2024, Česká kvarteta, Sál Pražské konzervatoře 
J.S. Bach, W.A. Mozart, L. Bernstein, M. Davis, E. Viklický

Út 19. 3.  2024, Václav Hudeček a K2, Sál Pražské konzervatoře  
B. Britten, L. Janáček, P. Eben

Út 26. 3.  2024Nejen hudba – výjimečný večer spojený s komentovanou prohlídkou Galerie pojišťovny Kooperativa, Galerie Kooperativy. Václav Hudeček – housle a hosté. Samostatně neprodejné, akce věnována předplatitelům abonmá.

Út 23. 4.  2024, Cello Republic, J. Ježek, F. Sinatra, S. Wonder, A.L. Weber, Queen, Bee Gees ad.

Vánoce s Filmovou filharmonií v Rudolfinu

Filmová filharmonie uvede 17. prosince koncert filmové hudby Vánoce. Přesně týden před Štědrým dnem se tak Rudolfinum rozezní díky velkému symfonickému orchestru, pěveckým sborům a sólistovi Petru Nekorancovi hudbou z filmů Anděl Páně, Sám doma, Polární expres, Láska nebeská a mnoha dalších.
Praha 3, Praha

Co-extensive v Galerii Rudolfinum

Galerie Rudolfinum uvádí výstavu Co-extensive vycházející především ze dvou momentů. Prvním je konstatování, že obrazy tvoří trvalou součást každodenní zkušenosti světa, druhý je zakotven v akademické perspektivě. Výstava potrvá do 7. ledna 2024.
Praha 1, Praha

Slavnostní tříkrálový galakoncert

Koná se ve spolupořadatelství Italského kulturního institutu Praha s připomenutím 100. výročí založení jeho existence v Praze a ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR.
Praha, Praha

Ivo Kahánek – klavírní recitál

Klavírní recitál Ivo Kahánka s romantickým programem.
Praha 1, Praha

Missa Corporis Domini

Atmosféru vrcholícího adventu podtrhnou na koncertě Collegia 1704 v Rudolfinu raná vokálně-instrumentální díla Johanna Sebastiana Bacha a Jana Dismase Zelenky.
Praha 1, Praha

Smetana 200 – dvousetleté výročí narození Bedřicha Smetany

Smetana200 je otevřeným konceptem akcí všeho druhu s cílem připomenout výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany v roce 2024. Posláním projektu je oslava české kultury a hudebnosti.
Praha 1, Praha

Yulianna Avdeeva – klavírní recitál

Recitál Yulianny Avdeevy s programem slovanských skladatelů.
Praha 1, Praha

Eroica

Beethovenova slavná Eroica v autentickém provedení na dobové nástroje, to je další ze vzrušujících výprav Collegia 1704 za hranice svého tradičního barokního hájemství.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Na Rejdišti – divadlo Pražské konzervatoře

Divadlo Pražské konzervatoře slouží jako inscenační prostor pro studenty pátých a šestých ročníků. Tvůrčí výsledky studentů nejsou izolovány ve školních zdech, ale naopak jsou určeny širokému publiku ve večerních představeních.
Praha 1, Praha

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost. Nabízí třikrát větší výstavní prostor než před rekonstrukcí a moderní zázemí pro návštěvníky. Zahrada muzea, která byla po rekonstrukci poprvé otevřena pro veřejnost, se stala vyhledávanou zelenou oázou v centru města.
Praha 1, Praha

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.
Praha 1, Praha

Edukační centrum České filharmonie v Rudolfinu

V Rudolfinu vzniklo v roce 2022 nové Edukační centrum České filharmonie.
Praha, Praha

Apartmán pro Richarda Hirsche navržený Adolfem Loosem

Adolf Loos vytvořil několik mistrovských děl v Čechách, v nichž je viditelné zjednodušení exteriéru a interiéru. Jednou z jeho prací byl i interiér pro Richarda Hirsche, který byl peripetií osudu přestěhován z Plzně do Prahy-Josefova. Po předchozí domluvě jej můžete navštívit.
Praha 1, Praha

Klausová synagoga

Klausová synagoga se nachází v těsném sousedství Starého židovského hřbitova. Její název je odvozen z německého slova "Klaus" ve významu "malá budova", které vzniklo z latinského "claustrum".
Praha 1, Praha

Obřadní síň – budova pražského Pohřebního bratrstva v Praze

Budova bývalé obřadní síně a márnice při Starém židovském hřbitově byla zbudována v pseudorománském slohu v letech 1911–1912 podle návrhu architekta J. Gerstla.
Praha 1, Praha

S vodníkem na Kampu – zábavná prohlídka pro celou rodinu

Pojďte se na chvíli proměnit na vodnickou rodinku a prozkoumejte při tom ostrov Kampu, Malou Stranu, Karlův most a samozřejmě Vltavu! Prohlídka je určena pro rodiny s dětmi od 4 do 12 let a zabývá se především legendami, spojenými s Vltavou, Karlovým mostem a vodou vůbec.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Rudolfinum

Kavárna s krásným interiérem nabízí snídaňové menu, studené a teplé pokrmy, dezerty, alkoholické a nealkoholické nápoje. Hosté mohou využít nabídky cateringových služeb v prostorách Rudolfina. Po rekonstrukci kavárna otevřela v únonu 2017.
Praha 1, Praha

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Praha 1, Praha

Les Moules – největší výběr mušlí v Praze

Kus Belgie přímo v srdci Prahy. Mušle, mořské plody a belgické pivo – vítejte v Les Moules.
Praha 1, Praha

Marina Ristorante – lodní restaurace na Alšově nábřeží v Praze

Tato "plovoucí restaurace" se nachází na obří lodi, která se dělí na spodní a horní palubu, odkud je krásný výhled na Pražský hrad a Karlův most. Kotvíí u Alšova nábřeží na Praze 1.
Praha 1, Praha

Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Fairmont Golden Prague Hotel (bývalý Intercontinental Prague) je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Prochází generální rekonstrukcí, otevřen by měl být v druhé polovině roku 2024.
Praha 1, Praha

Restaurace Zlatá Praha

Restaurace Zlatá Praha s magickým výhledem na Staré Město se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague. Restaurace Zlatá Praha je uzavřena z důvodu rekonstrukce.
Praha 1, Praha

Café Marés

Kavárna a gelaterie nacházející se v centru Prahy.
Praha 1, Praha

Restaurace Občanská plovárna

Občanská plovárna je rozhodně jedno z nejatraktivnějších míst v Praze, kde se můžete výborně najíst. Charakteristická architektura budovy na břehu Vltavy nabízí naprosto úžasný výhled přes řeku na Staré Město, velkou terasu nad hladinou, zahradu i hlídané parkování v objektu.
Praha 1, Praha