V expozici je umístěno všech 284 mincí, které byly v roce 2016 nalezeny v blízkosti osady Dolní Čepí nedaleko Nedvědice. Interiér je doplněn ukázkami různých variant nedvědického bílého, modrého, šedého a dokonce i růžového mramoru, prohlédnout si můžete i původní ruční kamenické nářadí.
Od září 2018 v prostorách nového Turistického informačního centra, v historickém domě čp. 32, je otevřená stálá expozice stříbrného mincovního pokladu. Jedná se o jednu z mála mincovních expozic v celé ČR a je zajímavou ukázkou stříbrných platidel z mnoha evropských zemí z období 2. poloviny 16. století s přesahem až do období konce třčicetileté války.
Expozice je vybavena informačními panely, včetně starých fotografií, dokumentujících historii těžby a zpracování mramoru na Nedvědicku.
Poznejte unikátní expozici 284 stříbrných mincí z 16. století a další atraktivity v Turistickém informačním centru v Nedvědici.
V expozici je vystaven stříbrný mincovní poklad tvořený 284 mincemi, které byly nalezeny v blízkosti osady Dolní Čepí.
Mince byly nalezeny v roce 2016.
Návštěvníci si můžou prohlédnout ukázky různě barevného nedvědického mramoru a původní ruční kamenické nářadí.
Expozice je umístěna v novém Turistickém informačním centru v historickém domě čp. 32 v Nedvědici.
Stálá expozice byla otevřena v září 2018.
Informační panely poskytují informace o historii těžby a zpracování mramoru na Nedvědicku, včetně starých fotografií.
Mince mají historický význam jako ukázka stříbrných platidel z období 2. poloviny 16. století až do konce třicetileté války.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.