Stálá expozice muzea je zaměřena na život lidí pod brumovským hradem, na typická řemesla a vybavení domácnosti. Ve výstavních prostorách jsou pořádány archeologické, národopisné i historické výstavy.
V
historické budově bývalé panské vily z počátku 20. století lze zhlédnout expozice, které poskytují charakteristický a výmluvný obraz života lidí pod
brumovským hradem. V expozici je instalována i
výstava předmětů z doby posledních vlastníků brumovského panství a rodinné vily.
Stálá expozice je zaměřena na život lidí pod brumovským hradem, na typická řemesla a vybavení domácnosti. Ve výstavních prostorách jsou pořádány archeologické, národopisné i historické výstavy.
Nově je ve výstavních prostorách muzea nainstalována výstava historických žehliček a dalších sběratelsko-historických zajímavostí, které se žehlením úzce souvisí – podložky pod žehličky, desky na žehlení, valchy, prací zvony, kulmy a další.Exponáty jsou ze zapůjčené sbírky soukromého sběratele pana Leoše Bednáře z Brumova-Bylnice a ukazují historický vývoj žehliček nejrůznějších druhů – od úplně prvních na plotně nahřívaných typů, následně plněné uhlím, na vložené želízko, žehličky lihové, plynové, benzinové až k dnes běžným elektrickým pomocníkům v domácnosti. Žehličky byly vyráběny z různých materiálů a v různých obměnách po celém světě. Ve sbírce jsou zastoupeny žehličky z evropských zemí, ale i USA, Indie, Číny či Japonska.
Ve II. patře vily je umístěna výstava o životě a práci spisovatele Ludvíka Vaculíka, brumovského rodáka. Muzeum získalo od rodiny Vaculíkové několik vzácných osobních věcí z pozůstalosti od Ludvíka a Marie Vaculíkových a zřídilo pamětní síň. Jedná se o krásnou skříň, kterou si speciálně nechal pan Vaculík vyrobit na zakázku, psací stůl, u kterého pracoval, židli, křeslo, psací stroje, housle a knihy.
V prostorách II. patra je umístěna výstava dřevořezeb pana Jaroslava Lišky.