Jediný dnes dochovaný zábřežský rybník z dob slavných Tunklů. Oborník neboli Zámecký rybník vznikl jako řada dalších koncem 15. století. Dnes je místem odpočinku obyvatel města. Rybníkářství zde bylo rozšířeno již před husitskými válkami.
Moravské Sázavě a Desné byl k zakládání rybníků velmi příhodný. Největší rozmach rybníkářství však spadá do let 1480 – 1490 a je spojen se jménem Jiřího staršího Tunkla. V tomto období byla zřízena řada nových rybníků, například Malý a Velký Závořický, Městský, Dubický, Leštinský, Hrabovský, Vitošovský, Křtalt, Zámecký neboli Oborník (jediný dodnes dochovaný), Příčinek či Polní.
Stavba rybníků a jejich následné udržování však kladly velké nároky na poddané. Nadmíra roboty a bezohlednost majitele panství vyústila kolem roku 1493 v povstání poddaných, při němž byl Jiří starší Tunkl smrtelně zraněn. Postava zámeckého pána se natolik vryla do paměti poddaného lidu, že se její obraz uchoval v podobě pověsti. Podle ní je možné v noci spatřit Jiřího staršího Tunkla zapřaženého do pluhu poháněného čertem, jak rozorává hráze Závořického rybníka.