Největší medvědária najdete v Berouně, Náchodě a v Českém Krumlově.
V medvědáriu na zámku Český Krumlov můžete vidět hnědého medvěda, který je zde chován již od doby Rožmberků. Toto medvědárium je obzvláště oblíbené mezi malými návštěvníky.
Medvědí stezka na Šumavě začíná u železniční stanice Ovesná a končí u zastávky Černý kříž. Je to naučná stezka spojená s historií zastřelení posledního šumavského medvěda a vede krásnou krajinou.
Medvědí stezka v Jáchymově vás provede místy, kde se dříve těžilo stříbro a tajně se razily první jáchymovské tolary. Také je zde zmíněn poslední spatřený a možná ulovený medvěd na Jáchymovsku.
Na hradě Točník vás čeká prohlídka historie hradu, pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty a různé kulturní akce. Také zde najdete Medvědí naučnou stezku a medvědy Agátu a Martina.
Vrch Makyta je známý svou nádhernou přírodou a možností spatřit stopy vzácných divokých zvířat, jako je rys, vlk nebo medvěd. Nachází se v CHKO Beskydy.
Medvědí pramen v Mariánských Lázních je známý kamennou sochou Eiblova medvěda a jeho historický název pochází ze středověku, kdy bylo toto místo známé jako Medvědí brloh.
Vyhlídka Medvědí kámen se nachází na skalním seskupení a poskytuje nádherný pohled na hlavní hřeben Rychlebských hor a okolí Žulové a Vápenné.
Medvědí stezka ve Špindlerově Mlýně je 8,5 km dlouhá naučná stezka vhodná pro rodiny s dětmi. Ve Vodovodní cestě bude v létě 2024 hůře schůdná kvůli úpravám sjezdovek.
Památník posledního šumavského medvěda připomíná událost z roku 1856, kdy byl zastřelen poslední šumavský medvěd, samice, která marně hledala vhodného partnera.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.