Úvod > Aktuality > Kalendář 2024: k vinařům do sklepa – tipy na místa, kde mají vinné sklepy otevřeno celé léto
Gurmánská turistika

Kalendář 2024: k vinařům do sklepa – tipy na místa, kde mají vinné sklepy otevřeno celé léto

Už jste někdy putovali po otevřených vinných sklepech a bylo vám líto, že taková akce trvá jen jediný den? Pak vám udělá radost zjištění, že někde mají sklepy otevřeno celou sezonu. Portál Kudy z nudy vás zve do míst, kde během letních měsíců nezůstanete stát před zavřenými dveřmi.
V některých vesnicích a městech se vinaři domluvili a od jara do podzimu tak máte jistotu, že zejména v pátek, v sobotu a v neděli bude otevřený alespoň jeden sklep. Skleničky vám půjčí jednotliví vinaři, ochutnávka zpravidla stojí 100 až 250 Kč a vína, která vám zachutnají, si samozřejmě můžete koupit ve větším množství. Někde se nabídka liší, například ve Velkých Bílovicích a Dolních Dunajovicích a Březí mají vinaři otevřeno i ve všedních dnech.

Pokud netrpělivě vyhlížíte letní otevřené sklepy, můžete ještě před jejich sezonou, zavítat na Festival otevřených sklepů – Jaro na Pálavě, který se koná od 20. do 21. dubna 2024. Do 33. ročníku se zapojila třicítka vinařů z obcí Dolní Věstonice, Horní Věstonice, Pavlov, Perná a Bavory.

 

Za vinařem do Velkých Bílovic

I když neznáte samotné Velké Bílovice, zřejmě víte alespoň o zdejší kapličce na vrchu Hradištěk, která se například objevila ve filmu Bobule. Po stopách akce Ze sklepa do sklepa si křížem krážem můžete projít pitoreskní areál vinných sklepů Belegrady – a kdo má chuť na zdejší lahodné víno, ten se vydá za vinaři do Velkých Bílovic. Každý týden od 18. dubna 2024 má otevřeno 4 až 5 vinařů. Zde budete mít možnost degustovat min. 8 druhů vín za 250 Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vám vinař zapůjčí skleničku a po ukončení ochutnávky si skleničku vinař vezme zpět.

Kvinařstvídyž přijedete do Velkých Bílovic, v infocentru a na informační tabuli na náměstí Osvoboditelů (anebo na internetové stránce velkobílovických vinařů) zjistíte, kdo má právě otevřený sklep. Ze stojanu si vezmete mapu sklepních uliček, najdete příslušné vinařství a pak už můžete ochutnávat, co hrdlo ráčí. Vinaři pro vás mají otevřeno až do 28. srpna. 2024. Po tuto dobu se postupně otevře dveře 54 vinařství. Každý týden 4 až 5 vinařství, od čtvrtka do středy, v hlavní sezoně (od 29.6.) po dobu 10 týdnů od 14:00 do 19:00 hodin, ve vedlejší (do 28.6.) od 15:00 do 19:00 hodin. 

Za poznáním vína můžete vyrazit i na 15 kilometrovou naučně poznávací stezku a cyklostezku. Cestou vám budou představeny všechny tři sklepní tratě a většina viničních tratí. 
 

Léto otevřených sklepů v Pavlově

Do Pavlova, jedné z vinařských obcí na úbočí Pálavy, vás zvou vinaři ze spolku Vinitores Palaviensis na Léto otevřených sklepů. Od 5. července do 25. srpna 2024 bude každý týden otevřeno jedno vinařství, a to v pátek od 16:00 do 20:00 hodin, v sobotu od 10:00 do 18:00 hodin a v neděli od 10:00 do 14:00 hodin. Poznáte nejenom pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku, ale také se osobně seznámíte s místními vinaři a prohlédnete si jejich historické sklepy. Ochutnává se zpravidla osm až deset vzorků, v ceně ochutnávky je výklad vinaře k jednotlivým vínům, voda a pečivo. Rozpis vinařství najdete například na internetových stránkách vinařského spolku nebo v pavlovské vinotéce. 
 

Do Blatnice k vinařovi

Do Blatnice pod Svatým Antonínkem, areálu vinných sklepů Stará hora, se můžete vypravit po celé léto od 24. května do 22. září 2024 v rámci akce Do Blatnice k vinařovi. Vinaři vás budou čekat ve svých sklípcích – během léta bude možné navštívit přibližně tři desítky. Otevřeno je vždy v pátek od 17:00 do 20:00 hodin, v sobotu od 13:00 do 20:00 hodin a v neděli od 13:00 do 17:00 hodin. Za 150 Kč, které zaplatíte přímo na místě, ochutnáte alespoň šest vzorků vín. 

Ještě před touto akcí je na programu 18. května 2024 Putování po blatnických búdách, kdy bude veřejnosti otevřeno přes 35 vinných sklepů (búd). 
 

Léto otevřených sklepů v Dolních Dunajovicích a Březí

Mezi jihomoravskými obcemi Březí, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí se táhne ve směru severojižním úzký pás kopců, jejichž úpatí jsou většinou pokryta vinohrady: Národní přírodní památka Dunajovické kopce. Vinaři v Dolních Dunajovicích a Březí si pro návštěvníky a milovníky vín připraví od 1. července do 31. srpna 2024 možnost posezení a ochutnání ve vinném sklepě bez předchozího objednání každý den v týdnu. Každé vinařství má dle rozpisu služeb otevřeno pro možnou degustaci vždy celý týden. Přesný rozpis otevření jednotlivých vinařství najdete na informačních tabulích v obci. Na tuto akci se nevybírá žádné vstupné, ale ochutnávka ve vinařství je zpoplatněna.
 

Okoštujte u vinaře v Mutěnicích

Chloubou mutěnických vinařů je areál téměř pěti set vinných sklepů zvaný Búdy. V létě od 26. června do 1. září 2024 můžete poznávat jednotlivé sklepy a vinaře podrobně v rámci akce Okoštujte u vinařa. Každý týden budou otevřena dvě vinařství, od neděle do čtvrtka od 17:00 do 20:00 a v pátek a sobotu od 16:00 do 21:00 hod. Rozpis najdete například na internetových stránkách mutěnických vinařů.

Navíc v se od pátku do neděle 16. až 18. srpna 2024 můžete těšit na Letní vinné Mutěnice, kdy se otevře devět sklepů drobných vinařů. V sobotu zde budou i dva stánky minipivovarů.
 

Otevřené sklepy v Hustopečích

S víny hustopečských vinařů se seznámíte při otevřených letních vinných sklepech. Od 3. května do 28. září 2024 otevřeno několik vinařství, kde se vám budou jejich majitelé věnovat od 18:00 do 21:00 hodin, dle dohody i déle. V červenci a srpnu každý den, v květnu, červnu a září pouze o víkendu se se za vínem můžete vypravit do ulice Na Hradbách či Vinařská. Kalendář otevřených sklepů bude návštěvníkům Hustopečí k dispozici na recepcích hotelů, v penzionech i v turistickém informačním centru.

Když už budete v Hustopečích, byla by škoda nenavštívit proslulý mandloňový sad s rozhlednou, dojdete k němu po turisticko-naučné Mandloňové stezce. 

 

Na kole do Bojanovic 

Cyklisti, turisti, domácí či přespolní mohou každý víkend navštívit otevřené sklepy v Dolních Bojanovicích. Od 7. června do 7. září 2024 je tu akce Na kole do Bojanovic. Vždy jsou dva otevřené sklepy každý víkend s nabídkou výborných vín a různého občerstvení. Informace o aktuálně otevřených sklepech najdete na mapách a poutačích na cyklostezce a v obci a na webových stránkách spolku.

Na 1. června 2024 zde chystají Den otevřených sklepů, kde bude hrát pochůzná kapela složená z místních muzikantů. Sklepy budou otevřené od 10 hodin. 

 

Týdny vinaře v Šaldorfských sklepech

Od 1. května do 1. října 2024 od 17 do 21 hodin každý den můžete navštívit vinaře i v Novém Šaldorfu. Během Týdnů vinaře bude mít otevřeno vždy alespoň jeden vinař. 

A zapište si i datum 22. června 2024, kdy se zde bude konat Sklep food fest
 

Letní víkendy u vinaře v Bořeticích

Každý letní víkend otevírají své sklepy i vinaři v Bořeticích. Nejproslulejší tamní lokalitou jsou Kraví hory, kde se nad uličkami vinných sklepů zvedají svahy plné úrodných vinohradů, korunované rozhlednou. Od 28. července do 31. srpna bude mít vždy otevřeno alespoň jeden vinař,vždy v pátek od 17 do 22 hodin a v sobotu od 15 do 22 hodin. 

Od 4. do 6. srpna 2024 tu chystají Krojované hody a 17. srpna 2024 Zarážení hory.  

 

Otevřené sklepy v Miloticích

I letos se koná K Šidlenám za vinařem. Od 1. června do 11. října 2024 vždy od pátku do neděle budete mít možnost navštívit Šidleny s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustace a koupě vína. Otevřené sklepy budou zakončeny Burčákovým pochodem.
Putování po blatnických búdách 2024

18. 5.
Putování po blatnických búdách 2024

Na Blatnických búdách bude veřejnosti otevřeno přes 35 vinných sklepů (búd). Návštěvník má možnost ochutnat vína od každého z vinařů, nahlédnout do tradičních sklepů a vychutnat si jedinečnou atmosféru nočního putování mezi sklepy.

Za vinařem do Velkých Bílovic 2024

18. 4.28. 8.
Za vinařem do Velkých Bílovic 2024

Vinné sklepy ve Velkých Bílovicích se postupně od dubna otevírají pro širokou veřejnost. Nejedná se o ledajaké otevření, rovnou startuje akce Za vinařem! Co to znamená? Až do 28. srpna 2024, po celou turistickou sezonu, bude mít ve Velkých Bílovicích službu 4 – 5 vinařství každý týden.

Kalendář 2024: Máme pro vás 100 tipů na nejlepší gastronomické zážitky sezóny

Kalendář 2024: Máme pro vás 100 tipů na nejlepší gastronomické zážitky sezóny

Patříte k milovníkům kvalitní gastronomie? Těší vás jarní, letní i podzimní možnosti konzumace dobrot pod širým nebem? Nabízíme vám více než 100 tipů na letošní akce spojené s jídlem pro rok 2024. Opět si užijeme pestrou nabídku tradičních festivalů zaměřených pouze na určitou potravinu – borůvky, mrkev, jablka, ryby, chléb, česnek, cibuli i chmel. Navštívit ale můžete mnoho lokálních, komornějších akcí, které nabídnou nejčastěji burčák, víno, pivo, burgery, ale i vegetariánská jídla, polévky či pochoutky z jablek. Plánujte a ochutnávejte – je z čeho vybírat!

Festival otevřených sklepů – Jaro na Pálavě

20. 4.21. 4.
Festival otevřených sklepů – Jaro na Pálavě

Otevřené sklepy v obcích Dolní Věstonice, Horní Věstonice, Pavlov, Perná a Bavory.

Léto otevřených sklepů v Dolních Dunajovicích a Březí 2024

1. 7.31. 8.
Léto otevřených sklepů v Dolních Dunajovicích a Březí 2024

Vinaři v Dolních Dunajovicích a Březí si pro návštěvníky a milovníky vín připravili možnost posezení a ochutnání ve vinném sklepě bez předchozího objednání každý den v týdnu.

100 tipů, kam jít na víno do vinařství nebo přímo k vinařům

100 tipů, kam jít na víno do vinařství nebo přímo k vinařům

Naše vinice nabízí vína neobyčejně rozmanitá, která vynikají originálními ovocnými tóny a kořenitostí, bohatým spektrem aromatických látek a harmonickou plnou chutí. Právě proto jsou moravská a česká vína vyhledávána milovníky kvalitních a optimálně vyzrálých vín. Poznejte a ochutnejte jedinečná vína z malých a středních vinařství!

Podzimní den otevřených sklepů v Pavlově 2024

30. 11.
Podzimní den otevřených sklepů v Pavlově 2024

Tradiční „Den otevřených sklepů“ připravují jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova poslední listopadovou sobotu, letos tedy 30.11.2024.

Mezi sklepy Mutěnice

21. 6.22. 6.
Mezi sklepy Mutěnice

3. ročník festivalu. V pátek i sobotu večerní koncerty, v sobotu během dne Otevřené sklepy s degustací zdarma v rámci vstupenky. V areálu Búdy bude otevřeno 50 sklepů nejen zavedených vinařství, ale své kvelby zpřístupní i malovinaři, ke kterým není snadné se dostat.

Léto otevřených sklepů v Pavlově 2024

5. 7.7. 7.
Léto otevřených sklepů v Pavlově 2024

Budete trávit letní dovolenou na jižní Moravě? Pak určitě navštivte pavlovské sklepy v rámci akce „Léto otevřených sklepů“!

Krojované hody v Bořeticích

4. 8.6. 8.
Krojované hody v Bořeticích

Krojované hody pořádají stárci, stárky a krojovaná chasa ve spolupráci s obcí Bořetice. Prožijte neopakovatelný zážitek při hudbě, tanci a místním folklóru.

Letní víkendy u vinaře v Bořeticích

28. 6.29. 6.
Letní víkendy u vinaře v Bořeticích

Máte v létě naplánovaný výlet do Bořetic? Chcete si dát pohárek nebo koupit vinnou zásobu a nevíte kde? Nemusíte se bát! Každý letní víkend budou mít v pátek a v sobotu otevřeno jeden až dva vinaři.

Sklep food fest v Šaldorfských sklepech

22. 6.
Sklep food fest v Šaldorfských sklepech

Přijďte do Šaldorfských sklepů na Sklep food fest, akce je zdarma a těšit se můžete na otevřené sklepy s gastronomickými specialitami.

Týdny vinaře v Šaldorfských sklepech

1. 5.1. 10.
Týdny vinaře v Šaldorfských sklepech

Od května do začátku října každý den pro vás otevírají vinné sklepy novošaldorfští vinaři – každý týden alespoň jeden z vinařů. Otevřeno vždy od 17:00 do 21:00 hodin.

Den otevřených sklepů Dolní Bojanovice 2024

1. 6.
Den otevřených sklepů Dolní Bojanovice 2024

Otevřené sklepy v malebné vesnici Dolní Bojanovice.

Na kole do Bojanovic aneb otevřené sklepy v Dolních Bojanovicích

7. 6.8. 6.
Na kole do Bojanovic aneb otevřené sklepy v Dolních Bojanovicích

Cyklisti, turisti, domácí či přespolní navštivte nás v Dolních Bojanovicích přímo mezi sklepy. Každý víkend po celé léto vždy dva otevřené sklepy.

K Šidlenám za vinařem – otevřené sklepy v Miloticích

1. 6.11. 10.
K Šidlenám za vinařem – otevřené sklepy v Miloticích

Letos jsou sklepy otevřené od začátku června a zakončí sezonu Burčákový pochod. Vždy od pátku do neděle budete mít možnost navštívit Šidleny s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustace a koupě vína.

Do Blatnice k vinařovi 2024

24. 5.22. 9.
Do Blatnice k vinařovi 2024

Celé léto můžete v rámci akce Do Blatnice k vinařovi navštívit přibližně tři desítky vinařů přímo v jejich sklepech vždy od pátku do neděle.

Letní vinné Mutěnice 2024

16. 8.18. 8.
Letní vinné Mutěnice 2024

Vítejte na třetím ročníku akce Letní vinné Mutěnice! Spolek vinařů Búdy Mutěnice vás srdečně zve na jedinečný víkend plný vín, zábavy a kultury.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Letní otevřené sklepy v Čejkovicích

4. 7.15. 9.
Letní otevřené sklepy v Čejkovicích

Navštivte během prázdninových víkendů vinaře z Čejkovic!

Národní přírodní památka Dunajovické kopce – pomalu ztracený svět

Národní přírodní památka Dunajovické kopce – pomalu ztracený svět

Mezi jihomoravskými obcemi Březí, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí se táhne ve směru severojižním úzký pás kopců, jejichž úpatí jsou většinou pokryta vinohrady. Nadmořská výška oblasti však nepřesahuje 285 m n. m.

Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích

Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích

Na vyvýšenině uprostřed vinic nedaleko Velkých Bílovic stojí kaplička ve tvaru románské rotundy. Stojí na návrší Hradištěk-Zímarky a je od ní pěkný výhled na okolní vinice a pálavské kopce.

Sklepní uličky v Moravské Nové Vsi

Sklepní uličky v Moravské Nové Vsi

Sklepní kolonie Výmol, Zátiší a U trati tvoří zlatý kříž zdejšího vinařského společenství.

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Mezi Prahou a Vídní, poblíž královského města Znojma je za obcí Nový Šaldorf nenápadné malé údolí. Malé údolí poseté mnoha stavbami nejrůznějších tvarů, barev, stáří a stylů. Malé údolí, jemuž se odedávna říkalo Blaue Keller, posledních necelých sto let pak Modré sklepy.

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic se nachází na vinařská trati Nadzahrady nedaleko Velkých Pavlovic v nadmořské výšce 225 m. Z rozhledny se otevírají panoramatické výhledy na Pálavu, na Lednicko – valtický areál a okolní vinařské obce s přilehlými vinohrady.

Vycházka ke kapličce sv. Urbana

Vycházka ke kapličce sv. Urbana

Velké Pavlovice – městečko na jihu Moravy, jež je proslulé lahodným vínem dosahujícím mimořádných kvalit světové úrovně, sladkými meruňkami a bohatým folklórním, společenským a kulturním životem.

Vesnická památková rezervace Pavlov – za historií vinařské obce Pavlov

Vesnická památková rezervace Pavlov – za historií vinařské obce Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Moravská Nová Ves

Moravská Nová Ves

Jedna z největších obcí Moravského Slovácka se nachází v národopisné oblasti zvané Podluží, v rovině mezi městy Břeclaví a Hodonínem. Leží v široké nivě řeky Moravy v nejjižnějším cípu jižní Moravy a je proslulá díky vínu, místním vinařům a vinařským tradicím.

Vinařství i poutní slavnosti v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Vinařství i poutní slavnosti v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Významnou obcí Moravského Slovácka je Blatnice pod Svatým Antonínkem s památkovou rezervací vinných sklepů. Leží na úpatí Bílých Karpat pod kopci Svatý Antonínek, Střečkův kopec a Roháč. Kostel s poutní kaplí sv. Antonína Paduánského (lidově nazývaného Antonínek) je jedním z nejznámějších poutních míst na Moravě.

Mutěnické Búdy v Mutěnicích

Mutěnické Búdy v Mutěnicích

Mutěnické Búdy jsou sklepní lokalitou na okraji obce pod Mutěnskými vinohrady. Sklepy různého stáří i provedení obhospodařuje téměř 600 vinařských rodin. Najdete zde malebné sklepy našich dědů, ale i sklepy vybavené modernim zařízením, degustačními místnostmi a také pokoji skýtající ubytování.

Opilé sklepy – Vinařská ulička Pod Starou Horou ve Velkých Pavlovicích

Opilé sklepy – Vinařská ulička Pod Starou Horou ve Velkých Pavlovicích

Vinařské město Velké Pavlovice na Břeclavsku se může pochlubit novou moderní vinařskou uličkou. Ta se nachází na úpatí nejznámější vinařské trati Stará hora.

Další aktuality

Hitlerova dálnice a mosty odnikud nikam: poznejte kuriozity našich silnic

Dálnice a silnice nemusí spojovat města a vesnice, mohou také vést odnikud nikam. Své by o tom mohla vyprávět nedokončená stavba dálnice, která měla protnout Moravu a spojit Vídeň s Vratislaví. Dodnes ji připomíná spousta zajímavých míst: pojďte je prozkoumat s Kudy z nudy.
Jihomoravský kraj | Památky

Rotunda svaté Kateřiny zve na prohlídku

Jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu ve Znojmě je rotunda sv. Kateřiny, která je jednou z mála dochovaných románských památek u nás. Unikátem této stavby jsou románské malby v jejím interiéru, zobrazující světské motivy z historie i legend rodu Přemyslovců. Malby jsou tak zcela výjimečné v rámci celého románského umění Evropy. Rotunda je otevřena v návštěvnickém režimu v závislosti na aktuálním stavu mikroklimatu v interiéru.
Jihomoravský kraj | Památky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan či obytné auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u vody, v blízkosti památek Lednicko-valtického areálu, nebo na dohled od vinic.
Jihomoravský kraj | Ubytování

Zázrak v Moravském krasu: v jeskyni Jáchymka zahnízdili sokoli – místo je pro turisty uzavřeno

Jeskyně Jáchymka v Moravském krasu se letos stala místem ornitologického zázraku. Poprvé od roku 1957 zde zahnízdil pár sokolů stěhovavých. Protože sokoli jsou velmi choulostiví na rušení lidmi, museli ochránci přírody celou oblast uzavřít. Místo lze obejít, avšak obchůzka není vhodná pro děti ani seniory – vede strmým úbočím. Dopřejme sokolí rodině potřebný klid. Ochranáři předpokládají uzavření oblasti pravděbodobně do konce června 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Za vínem se musí přijet aneb kde ochutnat vynikající vína nejen na Moravě

Dnes seženete kvalitní víno prakticky kdekoli a ty tam jsou doby, kdy se vyváželi „Pražáci“ po celých autobusech, aby vypili, co by jinak Moraváci vylili. Všechno se změnilo. Kvalita vína díky novým technologiím stoupla a spolu s ní i poučenost těch, kteří mají rádi dobré víno. Zájezdy za ním se stále dělají, ale důvody už jsou jiné: pít víno přímo tam, kde vznikalo, je totiž daleko mnohem lepší zážitek si otevřít láhev doma u televize.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

50 tipů, kam za folklórem na jižní Moravu

Vydejte se za folklorem, poznejte život našich předků, jejich kulturu a zvyky, osobité podání lidových písní, profesionální hudebníky, tanečníky a zpěváky. Máte vynikající příležitost poznat lidové tradice a folklor. Mnohá města a skanzeny ožívají slavnostmi zvyků a tradic, které kromě kulturního vyžití nabízejí také ochutnávky jídel, ukázky řemesel a prodej řemeslných výrobků. Nabízíme vám i tipy na výlety na méně obvyklá místa.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Vranovská přehrada letos slaví 90 let od svého napuštění

Vranovská přehrada na řece Dyji v Jihomoravském kraji letos slaví 90 let od svého napuštění! Za téměř století se stala vyhledávanou turistickou destinací, místem provozování vodních sportů a kromě toho je důležitou vodohodpodářskou stavbou, která slouží pro výrobu elektrické energie i jako protipovodnová ochrana. Destinační společnost ZnojmoRegion připravila v rámci oslav kulatého výročí řadu akcí, výstav, přednášek a exkurzí do míst, kam se běžně nechodí. Akce se budou konat po celou sezónu, tedy od května do října 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Kalendář akcí 2024: Cyklovlaky a speciální vlaky nejen na Pálavu, do Brd anebo do Českého Švýcarska

Rádi jezdíte na kole a lákají vás výlety do míst, která jsou trochu z ruky? Není nic jednoduššího než využít speciální vlaky s přepravou bicyklů. České dráhy jich letos nabízejí téměř sedm tisíc! Drtivá většina "obyčejných" vlaků sice nabízí úložný prostor pro větší množství kol, avšak jen některé z nich se dají označit za skutečné cyklovlaky – a my víme, které to jsou!
Jihomoravský kraj | Zážitky