ÚvodAktualityKam s partnerem na sv. Valentýna 2024? Tipy na romantická místa, kde budete jako dvě hrdličky
Zážitky

Kam s partnerem na sv. Valentýna 2024? Tipy na romantická místa, kde budete jako dvě hrdličky

Valentýnská návštěva zoologické zahrady či setmělé džungle, romantika při svíčkách anebo večeře vysoko nad oblaky – i takové zážitky si můžete se svou polovičkou vychutnat ve svátek všech zamilovaných. Nabídku nejoriginálnějších zážitků pro vás přichystal portál Kudy z nudy.

Valentýn na věži Staré radnice v Brně

valentýnVysoko nad střechami brněnských domů ukažte své drahé polovičce, že je vaše láska velká jako Brno! Kdy? Na svatého Valentýna, přesněji řečeno o den dříve, ve středu 14. února 2024. Kde? Přeci na věži Staré radnice. V ceně vstupenky za 180 korun na osobu je také pohár horké medoviny pro každého ze zamilovaného páru, růže a pralinka.

Na 62 metrů vysokou radniční věž vede 173 schodů a je v ní k vidění i hodinový stroj a expozice o dějinách budovy. Stará radnice dnes slouží především kulturním účelům. V jejích prostorách se nachází galerie, informační centrum a stálá expozice o historii této stavby.
 

Valentýnské plavání při svíčkách v Aquaparku Olešná

valentýnRomantika, hýčkání a rozmazlování – to vás čeká na Valentýna v Aquaparku Olešná! V sobotu 17. února pro vás ve Frýdku-Místku připravili lákavou nabídku: přijďte si užít valentýnské plavání při svíčkách, kde si společně užijete zasloužený klid i parádní relax. Zarezervujte si své místo včas a připravte se na nezapomenutelný zážitek plný lásky a harmonie. Pro ty, kteří chtějí prožít ještě intenzivnější valentýnský zážitek, je připraveno spojení plavání při svíčkách s 90 minutovým vstupem do Saunového Světa, včetně 2 romantických ceremoniálů. Valentýnské plavání při svíčkách stojí 399 Kč, Romantika se vstupem do Saunového Světa pak 499 Kč. Počet míst v aquaparku je omezen, s rezervací proto dlouho neváhejte!
 

Valentýnské vstupné v Zoo Ostrava

zoo ostravaChcete-li netradiční valentýnský dárek, pozvěte svou milou či milého do ostravské zoologické zahrady. Všechny zamilované páry čeká v sobotu 17. února zvýhodněné vstupné (po políbení na pokladně zaplatí pár vstupné pouze za jednu osobu). A že nebude v zoo přes zimu tak živo jako v létě? Opak je pravdou! Ostravská zoo chová řadu druhů, které si zimu užívají mnohem více než vysoké letní teploty. Patří k nim např. pandy, tygři, rysi, manuli, jeleni, velbloudi, kachny, jeřábi, supi, orli a další druhy. Většina z nich přečkává chladné období díky husté zimní srsti nebo porostu peří bez problémů ve venkovních výbězích a voliérách bez vyhřívaných ubikací. Boří tak představy mnoha lidí, že během zimy nejsou zvířata v zoo vidět, protože jsou schovaná někde v teple. Přitom některé druhy kachen se v mrazu zdržují i ve vodě. V Čínské zahradě jsou to např. morčáci bílí nebo kachničky mandarínské.
 

Zimní romance na zámku Liblice

LibliceKde jinde oslavit svátek zamilovaných než na krásném barokním zámku Liblice. Potěšte svůj milovaný protějšek a připravte překvapení v podobě romantické noci. Romantický pobytový balíček "Valentýnská noc" lze zakoupit od 12. do 16. února 2024. Součástí balíčku je ubytování na zámku pro 2 osoby na jednu noc, nezapomenutelná večeře o 5 chodech při svíčkách, romantická rozestýlka s plátky růží, sleva 20 % na privátní wellness a 15 % na aroma masáž. Ráno vás bude čekat bohatá zámecká snídaně. Samozřejmostí je bezplatné parkování a připojení k internetu. Zámek Liblice stojí ve stejnojmenné obci asi 10 kilometrů od Mělníka.
 

Valentýnský víkend v chateau Herálec

ValentýnProžijete nezapomenutelné okamžiky v Chateau Herálec při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a určitě prožijete krásné chvíle relaxu ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane. Odpočinete si ve vířivce, která je umístěna v zámecké věži s lahví jiskřivého růžového Champagne a vychutnáte si romantickou valentýnskou večeři při svíčkách v restauraci Honoria. Romantiky jistě potěší posezení u hořícího krbu se sklenkou výborného vína. A pokud se chcete na Valentýna opravdu hýčkat, nezapomeňte si objednat některou z báječných procedur L’Occitane. Valentýnský balíček je zde k mání od 9. do 11. února 2024.
 

Valentýnské rande ve skleníku Fata Morgana

OrchidejPřemýšlíte, čím letos obdarujete svou drahou polovičku na sv. Valentýna? Pozvěte ji na romantické rande do tropické džungle. Během procházky setmělým skleníkem Fata Morgana se dozvíte zajímavosti z milostného života rostlin a odhalíte tajemství některých rostlinných afrodiziak. Komentovaná valentýnská provázení skleníkem Fata Morgana se konají 14. února od 18 hodin. Místo na prohlídkách je nutné si rezervovat předem na e-mailu Botanické zahrady. Prohlídka je určena pouze pro dospělé osoby (páry). Na závěr si vychutnáte sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma bude obdarována květinou. Vstupné pro pár je 790 Kč.
 

Valentýn na Žižkovské věži

valentýnDopřejte si 14. února luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu. Přijďte oslavit svátek všech zamilovaných na to nejromantičtější místo v Praze. Při příchodu dostanete skleničku welcome drinku a pak už se rozehraje koncert pro vaše chuťové buňky. Symfonii jednotlivých chodů pečlivě sestavil šéfkuchař restaurantu OBLACA. Za svitu svíček si budete prohlížet rozzářené Staré Město a vychutnávat třeba francouzské víno na doporučení zdejšího sommeliera. Při příchodu dostanete skleničku prosecca jako welcome drink, vychutnáte si luxusní 5chodové menu a ten nejkrásnější výhled na noční Prahu. Večer proběhne za doprovodu živé hudby.

Valentýnský speciál plný výletů
Valentýnské menu v restauracích CzechSpecials

Valentýnské menu v restauracích CzechSpecials

Překvapte svou drahou polovičku a vezměte ji nebo jeho na valentýnské menu do některé z certifikovaných restaurací Czech Specials. Vyzkoušejte jedinečné pokrmy skvělých šéfkuchařů, zažijte neopakovatelnou atmosféru a romantické chvíle při svíčkách. A co pro vás jednotlivé restaurace připravují?

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.

Další aktuality

Česko mezi řádky: Sedmikostelí, tajemné Nové Město pražské a Miloš Urban

Gotický román z Prahy Sedmikostelí je druhý román Miloše Urbana, první, který vydal pod svým jménem. Píše se v ní o sérii děsivých vražd, do jejichž vyšetřování se pouští neúspěšný historik a neobratný policista Květoslav Švach. Dočká se podobně jako další Urbanův román, Santiniho jazyk, filmové podoby?
22. červenec 2024 10:55
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (27.7. – 28.7.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Anenská sklářská slavnost na Jizerce 2024, Krkonošský víkend s Hurvínkem , Ivančická svatojakubská pouť 2024, Špinavé prádlo, Den fantazie v Zeměráji. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
22. červenec 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (27.7. – 28.7.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Colores Flamencos Olomouc – mezinárodní festival flamenca a španělské kultury , Bechyňské keramické trhy 2024, Ed Sheeran – open-air koncert v Hradci Králové , Folkové prázdniny na zámku v Náměšti nad Oslavou 2024, Krkonošský víkend s Hurvínkem . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
22. červenec 2024 7:00
Zážitky

O prázdninách ožívají hrady a zámky i v noci

Červenec a srpen je k zasvěcen nočním prohlídkám. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si památky v netradičním čase a okusit specifickou atmosféru nočních prohlídek. Noční prohlídky bývají navíc často doplněné speciálním programem. Kde zažijete jedinečnou atmosféru nočního hradu či zámku? To už vám poradí Kudy z nudy.
19. červenec 2024 12:00
Zážitky

Česko ve filmu: Brodský, Menšík, Donutil, Vaculík, Trojan, Švehlík, Majer a Polívka aneb slavní čeští herci

Jeden z nejlepších receptů na splín a nudu je večer strávený u příjemného filmu. Ať už si vyberete komedii, detektivku, horor, pohádku nebo film pro pamětníky, určitě se setkáte s některým ze známých českých herců. Seznamte se na Kudy z nudy s nejpopulárnějšími českými herci!
17. červenec 2024 15:14
Zážitky

Kde najdete nejlepší zábavní parky pro děti v Česku? Vyberte si z 10 báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Pokud chcete s dětmi strávit pěkné chvíle, udělejte si s nimi výlet tam, kde si skutečně vyhrají a bude se jim tam líbit! A jestliže nevíte přesně, kam by to mělo být, nechte se inspirovat našimi tipy. Dnes vám totiž nabízíme přehled zábavních parků a míst, kde se děti zaručeně vydovádí.
16. červenec 2024 8:58
Zážitky

Modrá je dobrá aneb výlety na „modrá“ místa v Česku

Modrá je dobrá, už je to tak… zpívá se ve známé písničce. Snad je to tím, že modrá je barvou oblohy i vody a působí uklidňujícím dojmem. V dnešních tipech vám přinášíme tipy na místa, kde modrá hraje prim a objevuje se v názvu anebo má k této barvě jiný vztah. Udělejte si hezký modrý výlet!
15. červenec 2024 19:07
Zážitky

Léto jako z westernu: tipy, kde potkat kovboje, indiány a rýžovat zlato

Máte rádi vůni koní a chytat býčky do lasa nebo zkusit rýžovat zlato bylo vždycky vaším snem? Pak se vydajte poznat chuť Divokého Západu. A nemusíte balit na dalekou cestu, ani kupovat lístky na zaoceánský parník, jako naši předci. Stačí jen nasednout do vlaku nebo auta a vyrazit za některým z našich tipů. Zamířit můžete do westernových městeček, na ranče i do indiánských vesnic. Seznámit se můžete i se životem v koňském sedle a posláním Pony Expressu.
13. červenec 2024 6:00
Zážitky